Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor tényleg a nagytők...

Orbán Viktor tényleg a nagytőkés milliárdosok érdekét védi a alsó középosztály helyett? Féldiktatórikus invazív nagyhatalmak lásd Putyini Oroszország kvázi hűbérpolitikájának alárendeltje?

Figyelt kérdés

Ellenben a kormánypropaganda mindenhonnan széjjelspriccelő mantrázásaival szemben, ahol Magyarországot egy önálló, önellátó a Nyugattal szembenálló akarnok eminens országnak mutatják be?


Ha ez így lehet akkor a hamis önkép a Fidesz szavazóknak rendkívül veszélyes lehet egy politikai és gazdasági válság idején? És a szélső jobboldali és szélső baloldali hatalom felé mozdíthatja el az ország párt preferenciáit...



2019. máj. 8. 09:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

46%

Nekünk az egyik tankönyvet 2 évig kellene használni, de elveszik a diáktól első év végén. Innen a gond. Hogy mi derogál, azt te találtad ki, egy szóval nem mondtam, ellenben jótékonyan átsiklasz egy részlet felett: nem hogy nem kapja vissza az általa használt könyvet, de nem is írhat bele. Hogy az érv legyen, hogy sok diák nem is ír bele, azt meg nem kommentálom. Nyilván ez mentség, ugye? Itt arról van szó, hogy verik a mellüket az ingyenkönyvekkel, de valójában senki nem kapja meg. Ha ez nálad oké, akkor nem szóltam...

2019. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
2%

"Orbán Viktor tényleg a nagytőkés milliárdosok érdekét védi a alsó középosztály helyett? Féldiktatórikus invazív nagyhatalmak lásd Putyini Oroszország kvázi hűbérpolitikájának alárendeltje?"

Kérdező, vagy te találod ki a soron következő ellenzéki baromságot, vagy nagyon profin benyaltad a hülyeségüket.

Orbán, aki megszavazta és be is tartja az oroszokkal szembeni eu-s embargót, éppen az usa elnökével fog találkozni, szövetséget épít az olaszokkal, a visegrádi négyek szövetségesi rendszerének felélesztője, az mégis miképpen lehetne Putyin alárendeltje? Vagy azt akarod bemagyarázni, hogy Putyin kívánsága az ellenük szóló embargó? Putyin akarja hogy alternatív gázvásárlási lehetőség épüljön ki ebben a régióban, ne csak tőlük lehessen könnyedén gázt venni? Putyin ötlete volt, hogy a magyar állam avatkozzon be és akadályozza meg, hogy a MOL részvények orosz kézre kerüljenek - amiket ugyebár pont azok adtak el akik most putyinpincsiznek? Putyin akarja a visegrádi négyek megerősödését? Putyin volt az aki támogatta a magyar kormányt hogy javasolja Ukrajna minél előbbi vízummentességét az eu-ba, szerbia tagságát? Putyin utasítására fog a magyar hadsereg amerikai és más nyugati fegyvereket vásárolni sok pénzért? Kicsit a valósághoz kellene igazítani a meséket, mert ez már nevetséges!

Amúgy nem rémlik neked a bankadó, a multik korlátozása, a különadók? Az, hogy a devizahitelesek érdekében hozott intézkedéseket pont a nagytőkések, a bankok támadták meg a bíróságokon? Hogy visszavásároltak állami tulajdonba cégeket csak hogy nonprofit módon működhessen az alapvető szolgáltatás?

Nem tűnt még fel, hogy bár 2010 májusa óta folyamatosan jelentitek ki, hogy azonnal összeomlik a gazdaság, ezt a mértékű minimálbér emelést nem lehet kitermelni, csődbe mennek a vállakozók, a multik elhagyják az országot a kormány miatt, a javulás csak ideiglenes, de máris jön az összeomlás blablabla, még sem történt semmi, csak éppen megint FELjavította az eu a következő évi növekedési adatait az országnak?

2019. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%

#11

Miért kellene BELEírni egy tankönyvbe? van füzete a diáknak. Közelharcot vívok velük minden nap, hogy ne firkáljon bele oda, ahová nem kellene, hanem végezzen tisztességes munkát a füzetébe.

Valóban gond ha nem sikerül az év végéig befejezni a tananyagot. De ha én nem tudom befejezni a hetedikes könyvet hetedikben, az sem nem a rendszernek, sem nem a tankönyvnek a hibája, az enyém. Akkor is ha sok minden oka van ami rajtam is kívül áll.

Leírsz egy sommás elítélő szöveget, majd kiakadsz azon, hogy valaki kijavít, téged is bírál miatta?

2019. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek igaza van valamiben, ugyanakkor valamiben nem.

Minden szentnek maga felé hajlik a keze. Aki nem szent, annak még jobban. Ez azt jelenti, hogy semmit nem tesznek önzetlenül.

Te a gyerekednek, vagy a testvérednek önzetlenül adsz valamit, de tágabb körben ez már nem működik. A kormány is elsősorban a saját érdekeit nézi és a szavazók érdekeit már ennek tükrében képviseli és hoz olyan intézkedéseket, amelyek a szavazóknak is jól jöhetnek (máskülönben minden szavazót elveszítenének).


#46: A Monty Pythonos (Brian élete) hasonlatot az ellenzékiektől hallottam először a magyar közbeszédben és ha az emlékezetem nem csal, az EU bírálatával kapcsolatban. A valóságban nem ennyire egyértelmű a helyzet, mert a kormány valóban megosztó intézkedéseket hoz, mert ami a nép egyik felének megfelel, a másik felének nem. Az is igaz hogy nem lehet mindenkinek egyszerre a kedvére tenni, de lehetne olyan intézkedéseket hozni, amelyek majdnem mindenkinek hasznosak az aktuális élethelyzetüktől függetlenül (de akkor a kormány számára nem lenne az) és akkor már lehetne mondani, hogy akik az ellen reklamálnak, azoknak tényleg semmi sem jó. Persze, azt is lehet mondani, hogy az átlagember ne politizáljon, boldoguljon a saját erejéből, de ezt is nehéz úgy kimondani, hogy a kormány mindig bizonyos csoportokat támogat. Ezt a marketingben az úgynevezett targetálás. A kormánypártiaknak ez így jó, ezzel szemben az ellenzékieknek egyáltalán nem önző kormányzatot szeretnének. Ez a különbség a két csoport között. Kérdés, hogy megvalósítható-e a teljesen önzetlen és igazságos kormányzat. Ha meg is valósul, akkor is lesznek olyan emberek a nép soraiban, akiknek ez nem lenne jó, mert ők kivételezett helyzetbe akarnának kerülni a többiekhez képest (mint ahogy most is vannak ilyenek).

2019. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%

46%

Konkrétan angol könyvről és munkafüzetről beszélünk. Hátha ez segít. Egy könyv két év. Nem azért mert nem tudom végigtanítani, hanem mert így van tervezve és kész.

Nem akadok ki, el vagyok képedve, hogy nem tudsz elképzelni két évig használandó könyvet. Anno a matekkönyv is olyan volt, igaz, abba keveset is kellett írni, sőt a fizika is.

Ha a számba adsz mondatokat, bocs, de ki fogom kérni magamnak.

Nem baj, ha használt, ha már írva van bele, de ha nem lehet belőle rendesen dolgozni, az gáz, nem? És akkor a középsulis nyelvoktatást szidjuk, pedig van itt baj rendesen.

2019. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
8%

# 10-es jül leírta.Tipikusan olyan vagy, mint a Brian élete c. filmben a Jódeai Népi Front. Mert ugye mit adtak nekünk a rómaiak? Csak a vízvezetéket, oktatást, egészségügyet, fűrdőket, mezőgazdaságot, művészeteket, biztonságot, utakat stb. stb...., de mindez nem számít, akkor is el kell zavarni őket.


Neked semmi nem jó, miközben azokat akarnád a helyükre akik nem csak hogy ennyit nem javítottak az életeden, de ők okozták, hogy romoljon le minden."


Én is azt érzem, hogy noha a mai ellenzék idején borzalmas állapotba került az ország. IMF hitelek és majdnem államcsőd volt Medgyessí idején. Ehhez képet ez a kormány szépen kivezette ebből a romhalmazból ezt az országot és még javítani is tudta. Fejlődünk. Viszont mégis olyan irreális dolgokat kértek számon, hogy megáll az eszem :(


"Tanár vagyok tíz éve, 153ezret keresek, ez másnak lehet jó, nekem nem az. Életpályamodellt dicsőít valaki, aki iskolát nem látott belülről 20 éve"


Ne haragudj, de akkor tudnod kell hogy a fidesz pedagógus életpályamodellt megelőzően 85 nettó volt a kezdő tanár bérezése és emellett a villany,gáz folyamatosan emelkedett. A fizetésed fele elment csak rezsire.


"Az egészségügy romokban, a kórházi fertőzések tombolnak, az oktatás omlik össze, az emberek csórók"


Itt azt olvasom, hogy 300 nettó alatt fel sem kelnek emberek. Még 400 alatt is ciki keresni. Az egészségügyben mindíg voltak fertőzések, csak korábban nem verte nagydobra az ellenzéki média mert ők kormányoztak tudod ?

Bejön egy fertőzött beteg az érintkezik egy másikkal és könnyen elterjed egy fertőzés. Korházakba pedig fertőzötteket visznek


# 5/14 Ja és az ingyentankönyvről annyit, hogy arról nem szól a fáma, hogy év végén le kell adniuk és nem kapják vissza a gyerekek. Második évüktől könyvtárból kölcsönzött könyveik vannak, amibe nem írhatnak"


Tudom szörnyen hangzik, de könyvbe nem szoktunk írni. Nem használjuk le, lehet ez neked új dolog. Az én időmben a gyerekek eltüzelték a tankönyvüket év végén.


""A felsőoktatásban túlképzés van. " -konkrétan nem igaz."


A felsőoktatás teljesen feleslegesen önt tonnányi semmire sem használható diplomával diákokat. Minek fizessük a fizika,TV-s,bölcsész szakosok laboratóriumát, oktatási anyagait ha nem mennek a szakmába dolgozni ?


Ma főleg szakmunkásból van hiány. Nekik nem kell felsőoktatás. Ma egyébként racionalizálják a felsőoktatást. Az menjen oda aki odavaló. Ha nem férsz be az államira nem is vagy odavaló


# 8/14 A rezsicégek (víz, gáz, villany) tulajdonosa nem a nagytőkés osztály, hanem az állam."


Manapság az állam tart mesterségesen alacsony rezsit. A ballib kormányok alatt bizony a nagytőkéseké volt a villany,víz,gáz és akár hiszed, akár nem folyamatosan emelték az árakat. Igen, akkor is amikor a világkereskedelemben csökkentek a gázárak, akkor is emelkedtek a gázárak a fogyasztók számára. Amikor korszerűsítették az áramszolgáltatást és olcsóbb lett használni a tőkés szolgáltatók, akkor is emeltek villanyt. Most ennek esélye sincs. Szegények-gazdagok 1-0

2019. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%

41%

A kórházi fertőzés nem egyelő a járvánnyal. Nem arról ban szó, hogy bevisznek egy pl influenzás embert és az ott jól megfertőz mindenkit. A kórhazi fertőzés a műtétek alatt/után elégtelen fertőtlenítés, ellátás miatt fellépő, legtöbbször egy embert érintő dolog. A nagynéném bütyökműtéte után pl elfertőződött a lába, levágták boka felett. Nem igaz, hogy ezeket az eseteket nem hallod és nem látod, mi okozza. A mocsok, a felszereléshiány, az elavult eszközök, műtők, a sokszor szakszerűtlen eljárás. Ennek nem lehet arrogánsan hátat fordítani és letagadni. Pár év, és a kórházi tartózkodás a halálos ítélettel lesz egyenlő. Engem ez pl aggaszt, és nem épp az eü pénzzel tömését látom benne.

2019. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A felsőoktatás teljesen feleslegesen önt tonnányi semmire sem használható diplomával diákokat. Minek fizessük a fizika,TV-s,bölcsész szakosok laboratóriumát, oktatási anyagait ha nem mennek a szakmába dolgozni ?"


Nem lesznek nagyon tanárok informatikában, gazdász képzésen, stb. Az egyetemi fizetések, főleg az első években a pedagógus bérek alatt van. Most még jó a helyzet, de így is sorra mennek el a tanárok. Persze a kormány szerint támogatják az olyan hiányterületek képzését, mint az informatika.


Azt hiszed szakoktatásnál jobb a helyzet? Sok helyen alig van pénz nyersanyagra, amivel gyakorolhatnának a diákok. Általános iskolából egyes diákok úgy érkeznek, hogy az alap matematikai műveletekkel sincsenek tisztába.


"Szegények-gazdagok 1-0"


A bankok a devizahiteleseken frankonként legalább 50-80 forintot nyertek, van akiken még ennél is többet, miközben az Európában nálunk az egyik legdrágább a bankolás. Szóval Szegények-gazdagok 1-1.

2019. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

#17

"A kórhazi fertőzés a műtétek alatt/után elégtelen fertőtlenítés, ellátás miatt fellépő, legtöbbször egy embert érintő dolog. "

Nem.

A kórházi fertőzésbe beletartozik minden olyan fertőzés, amivel nem beszállították a beteget - vagyis nem azért került a kórházba, hanem ott kapta meg. Ilyen fertőzés az influenza is ha egy kórházi beteg kapja el mástól, a hasmenéses fertőzés éppen úgy, mint amit te leírtál és a műtéttel függhet össze. Ha csak a műtétek közben vagy kezelés során szerzett fertőzésekről lenne szó, akkor nem lenne hatásos a látogatók kézfertőtlenítése, a megfelelő ruhák viselése fertőzött betegnél vagy az elkülönítő szobák. Sajnos nekem is van rokonom aki kórházban volt és megszenvedett egy ilyen fertőzést, de szerencsére köze nem volt a műtétjéhez, egyszerűen a legyengült szervezete nem bírta és elkapott egy hasmenést is okozó fertőzést - tőle meg én is, saját hibámból, nem vigyáztam eléggé. Rajtam kívül viszont senki más a családból, tehát a kórház megteremtette a lehetőségét a védekezésnek csak én nem voltam kellően óvatos.

2019. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
60%
És nyilván mivel veled nem volt ilyen, ezért az egész jelenség nem létezik. Vagy igen, de nem gond. Szerintem meg de, nagy probléma, ha kis rutinműtétekből amputáció lesz a kórházi körülmények miatt. Mert azt jelzi, hogy valami nem oké.
2019. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!