Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most miniszterelnökök...

Brandon41 kérdése:

Ha most miniszterelnökök lennétek, mit/miket csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ha én most miniszterelnök lennék, akkor először is teljesen elszámoltatnám a mostani és az előző kormányokat és tagjait, és ha bűnösek akkor eltiltanám őket további politikai munkától. Létrehoznék egy független állandóan ellenőrző bizottságot, hogy még csak eszembe se jusson (és az következő kormányoknak se) bármiféle korrupció és egyéb bűncselekmény. Létre hozatnék szakértőkkel,jogászokkal biztosítékokat, hogy még egyszer ne forduljon elő az ami most van, és azt még 2/3-al sem lehetne eltöröltetni. Visszavenném az ellopott milliárdokat. Szakértőkkel kidolgoztatnék egy jó oktatás és egészségügyet és egy új szavazási rendszert amiben minden pártnak egyenlő esélye van győzni. Felülvizsgáltatnám és Leállítanám a kilakoltatásokat, és ahol nem volt szabályos annak vissza adnám az ingatlanját. Bevezetném az eurót. Támogatnám Jobbiknak a bérunió javaslatát, de közben növelném a béreket. Csökkenteném a világ rekordú áfánkat, zöldebbé tenném hazánkat, nagyobb támogatás járna az elektromos járművekre. megcsináltatnám a sétáló Budapest tervet, de nem csak Budapesten.

Elvenném a szavazási jogukat azoktól a magyar állampolgároktól akik soha sem éltek Magyarországon, és a mostani ukrán és egyéb nemzetiségű kettős állampolgárú vendégmunkásoktól. Ha már vendégmunkások vissza is küldeném őket oda ahonnan szerezték őket.

Porig rombolnám a fidesznek a médiáját.

Most így ennyi jutott eszembe. Mit gondoltok az én csomagomról?



2019. máj. 10. 00:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Visszaállítanám az alapelveket. A hatalom a néptől származik. Az alkotmány csak népszavazással módosítható. Kétkamrás parlamentet, az egyik Szövetségi Gyűlés a legfőbb államhatalmi szerv, a másik Államtanács.

Konszociális demokrácia. Kompromisszumos (konszenzusos) demokrácia. Mindent a nép dönt el.

Népszavazás lebonyolítása előtt az ügyet széles körű társadalmi vitára bocsátjuk, majd minden szavazópolgárt kellő időben, írásban tájékoztatnak a mellette és az ellene szóló érvekről.

Szóval olyan nincs, hogy a hasamra csapok és stadionokat építek, mert ÉN, és a bagázsom egyetért vele. Az egy dolog, hogy megnyertem a négy éves mandátumot, de ez nem hatalmaz fel arra, hogy szórjam az adófizetők pénzét, ami nekik nem fontos.

2019. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%

8: Hát gratulálok, nem szeretem a Fideszt, de legalább ma megtudtam, hogy nem ők a leginkompetensebb emberek az országban.


Kérdező:


Elszámoltatás: Ideje lenne egy elszámoltatásnak. Már nem is tudom hány választáson vagyunk túl ahol az ellenzék megígérte, hogy el lesznek számoltatva az előttük kormányon lévők. Az MSZP nem számoltatta el a Fideszt, a Fidesz nem számoltatta el az MSZP-t, se senki mást akire ígérték. Ez az egyetlen dolog ami miatt van egy olyan érzésem, hogy ezek közös sörözések közben együtt röhögnek az egész országon.


Korrupció: Ameddig pénz létezik a világon addig létezni fog korrupció is. Így kívülről könnyű mondani, hogy mi megváltanánk a világot és minden szegényből gazdagot csinálnánk, de ami reálisabb az az, hogy annak a mennyiségű pénznek a hatására mi is ugyanolyan korrupttá válnánk mint a legtöbb politikus a világon.


Oktatás és egészségügy: Egyetemistaként (nem csak egyetemre vonatkozóan) és egy olyan ember ként akinek a nagyanyja embertelen körülmények között halt meg egy kórháznak nevezett menhelyen illetve ahol üvöltöztek velem az orvosok, hogy minek húzom az idejüket a hülyeségemmel miközben szó szerint vért pisáltam és elég sokáig gyógyszert szedtem, hogy rendbe jöjjek, eléggé boldoggá tenne, ha valaki végre kezdene ezekkel valamit. Jelenleg mindkettő elfogadhatatlan állapotban van.


Többire nem térek ki egyesével, van amivel egyetértek, van amivel nem értek egyet, illetve van amivel egyet értek de nem létezik, hogy a többi politikus hagyná, hogy megtörténjen.

2019. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hogyan karnád elszámoltatni az előző kormányokat? A Fidesz is elszámoltatással kampányolt és mi lett belőle? Te hogyan akarnád kivitelezni? Légyszíves írd le.
2019. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A Fidesz is simán elszámoltathatta volna a másik maffiát, ha akarta volna. Nem akarta. Nem csoda, hiszen ők is rengeteg piszkos ügyben benne voltak/vannak.
2019. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%
Ki nem szrja le, hogy ki mit csinálna?...
2019. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#13 Hát én úgy gondoltam, hogy minden Fidesz és az előző kormány tagokat teljesen átvilágítanám, megnézetném a közbeszerzéseket, meg mindent, és ha találnának valamit akkor teljes vagyonelkobzás, és börtönbe küldeném a bűntársaikkal együtt, ezenkívül még eltiltanám további politikai, és gazdasági foglalkozástól. Azt hogy kívülről könnyű ezt mondani, és hogy én is olyanná válhatok, azt nem tudom cáfolni mert ahhoz abban a helyzetben kell lennem.
2019. máj. 10. 18:28
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
#12 Látszik zöld fülű vagy politikai ügyekben.
2019. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
Én orbán helyében agyonlőném magam, mert mikor egy nép végez ki mint csócseszkut, az olyan megalázó....
2019. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17: Kiváló érvelés, hát menten meg is változtatom a véleményem azután, hogy ilyen mélységekben rátapintottál a hibáimra.
2019. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!