Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobboldali náci...

A szélsőjobboldali náci politikusoknak miért nem tetszik az Európai Egyesült Államok elképzelése?

Figyelt kérdés
2019. máj. 10. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Mert gyökérség
2019. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Mert lenne benne európai ügyészség,ami vizsgálná hogy mi a sorsa a tagországba utalt uniós pénznek. Magyarul jóval nehezebb lenne ellopni és a lopásért,hűtlen kezelésért szankciók vagy büntetőeljárások indulnának.

Az ilyesmi meg persze hogy nem tetszik a bűnözőknek.

A másik lehetséges ok hogy a fasiszták a félelemkeltéssel és a lakosságot hamis hírekkel bombázzák. Ezt sem tudnák megtenni büntetlenül e nélkül meg elvész a hatalmuk.

2019. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
AZ európai egyesült államokban lennének migránsok. Az meg nem kell.
2019. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
34%

Hogy mi a baj az Egyesül Europával?

1) USA érdeke ellen van.

2) Mióta van EU, azóta napi renden tartják a témát. Azóta miért nincs előre lépés?

Mert...

...egyrész eljutottak már addig, hogy két model lehetséges.

A) Konföderáció (kb Kossuth Dunai monarchiájához hasonlo model)

B) USA modell

Másrészt a történet már 40 éve ott áll, hogy nem tudják eldönteni, hogy kinek a tiszte legyen azt eldönteni, hogy A vagy B variáns legyen.

Azóta mindkét oldal részéröl megy a folyamatos lobbi mai napig, és ezért van ma is ez a mai köztes megoldásnak nevezhető izé. Ennél már tényleg jobb megoldás lenne egy HUxit, nem igaz?

Én az USA modelt azért nem tudom támogatni, mert az államok nálunk önálló nemzet államok, és nem nácizmus azt mondani, hogy ebből nem akarok engedni.

De én, aki egyszerre vagyok német, szlovák, szerb és magyar, nyilván nem mondthatom azt, hogy magyarország a magyaroké. Másrészt amire hivatkozok nemzeti önrendelkezés pont hogy a tagországok EUban való szövetsége az, ami biztosítja. Harmadrész nagyon fontos az europaiság tudata. Europa az europaiakké (és europai bárki lehet rasztol függetlenül).

Az Egyesült Europai Államokat csak ezen értékrendekkel tudom elfogadni, amit az USA model nem biztosít. Miután amerika független gyarmatok szövetsége, nem nemzet államoké.

2019. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Minden épeszű ember ellenzi, mert egy utópia. Arra meg különösen kíváncsi lennék, hogy az ezt pártoló agyhalottak a keleti és nyugati-részek közti gazdasági és egyéb különbségeket miként egyenlítenék ki!
2019. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Azért,mert akkor nem sütögethetik a saját kis pecsenyéjüket.

Ha minden közös,jogrendszer,akkor nem lehet csalni,lopni.

2019. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert igazuk van.Minden országba más a felfogás és 27 országnál igen nehéz elérni hogy egyre jussanak. Szóval amég ilyen különbségek vannak, kár is még szóba is hozni ezt.
2020. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!