Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta sok...

A rendszerváltás óta sok idegen vallás tette be a lábát Magyarországra. Miért nem nem veszi senki sem észre ezeknek a magyar társadalomra gyakorolt negatív hatását?

Figyelt kérdés

Társadalmi megosztottságot, így ellentéteket okoznak. Családokon belül is!


Rengeteg pénzt visznek ki az országból. Adományokat gyűjtenek maguknak, kiadványaikat, könyveiket, CD-iket, DVD-iket, ajándéktárgyaikat, kultikus eszközeiket, stb értékesítik gyanútlan híveiknek. Előadásokat szerveznek, melyekre drága jegyek megvétele által lehet elmenni. Híveik sokszor befolyásolható és szegény rétegekből kerülnek ki.


Ezek a szekták szaporodnak.


Magyarországon a rendszerváltozás előtt már pont elég egyház volt, amelyek megfelelően kielégítették a lelki igényeket. A történelmi egyházak. Több nem kell. A kormánynak már réges-régen be kellett volna avatkoznia ebbe a dologba. Megtiltani idegen vallások beáramlását. Az eredmény látható. Ez nem csak vallási, hanem társadalompolitikai kérdés is egyben. Na meg egészségügy is! Mentálhigiénés probléma is egyben. Én ismerek olyan új vallási tanítót, aki kábítószeres volt, de lehet, hogy néha most is cuccol, és még dicsekszik is vele. Nagyon távoli vidékekről behozott új vallás tanítója. Erre nincs szüksége Magyarországnak. Ráadásul sok új vallás becsapott, félrevezetett hívei uszítva vannak a régi magyar történelmi egyházak ellen, tanítóik által. Sok közülük zsidó ellenes is.


Ez egy nagyon komoly kérdés. Érdemes rajta elgondolkodni.



2019. máj. 11. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

"Az ateizmus gyorsabban terjed."


Az ateizmus nem vallás, ha még ezzel sem vagy tisztában nem csodálom hogy hülyeségeket beszélsz.....


Minden vallás káros mivel mind valakit kirekeszt valamilyen alapon tehát a vallások tulajdonképpen a hátrányos megkülönböztetés szinonimái.

2019. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Igen, én is tudok egy ilyen családot. Egy általános iskolai roma osztálytársam anyját behülyítette a Hit Gyülekezete, és elosztogatta nekik az egész vagyonukat. Az apja egész életében azért küzdött, hogy kiverekedje magát a gettóból, ez a hülye riha meg egy nap alatt lenullázta. Ki is ugrott szegény pasas a kilencedik emeletről."


Szerencsétlen ember. Őszintén sajnálom. A gyermekék/gyermekeit is. Érdekes, ezt a hírt sehol nem olvastam vagy hallottam, esetleg láttam volna a tévében. Szörnyű eset. Borzalom, nagyon sajnálom a férfit. Imádkozni fogok érte. Kérem, hogy más is tegye ezt. Legalább egy imát érte.

2019. máj. 13. 10:22
 13/18 A kérdező kommentje:

"Az azért remélem, megvan, hogy a katolicizmus hogy is került Magyarországra, meg miket művelt "Szent" István? Hová is tűntek a magyar hagyományok az ő jóvoltából?"


Szent István az szent. Államalapító, nemzetmentő. Ő szerette volna békével lcsillapítani azokat, akik a pusztulás útjára akarták vinni a magyar nemzetet, a magyar népet. Ő korát meghaladva már akkor európai akart lenni. Felvilágosult és bölcs szellem volt. Ha ő nincs, ha ő nem lett volna olyan bölcs, mint amilyen volt, akkor most nem lenne Krisna-völgy Magyarországon. Köszönettel tartoztok Neki. Az meg, hogy katonai eszközökkel tett rendet a Kárpát-medencében, az nem az Ő választása volt, hanem a nemzet mentés érdekében kikényszerítették belőle azok, akik a magyar népet a pusztulás szakadéka felé vezető útra akarták vezetni.


Szent Istvánt a krisnásoknak is tisztelniük kell. Azért a Krisna-völgyért anno rengeteg olyan magyar katona ontotta vérét, akik Szent István hős harcosai, katonái voltak.

2019. máj. 13. 10:31
 14/18 A kérdező kommentje:

Egyébként, kedves krisnás válaszoló, válaszaid egy részével alátámasztottad a véleményeimet. Itt gondolok pl. a gazdasági érdekű vallási tevékenységre. Azt elismerem, hogy valóban békés szándékúak a Krisna-tudatú hívők. Olvastam is a Bhagavad Ghítát. Sőt a XX. században élt nagy szentetek könyvét is, aki a szervezeteteket alapította is olvastam. Prabhupáda valóban a béke embere volt, éppúgy, mint Gandhi.

Ismerek olyan indiai hindut, akik európában élve nem a hindu, anem az európai viseletben, öltözékben járnak-kelnek. Pl. öltöny. Megjelenés szempontjából nagyon fontos az, hogy hogyan néznek ki.


Na jó. Én nem feltétlenül rátok gondoltam.

2019. máj. 13. 10:39
 15/18 A kérdező kommentje:
Elismerem, hogy tényleg végeztek sok közhasznú dolgot. Pl. ételosztás, stb.
2019. máj. 13. 10:41
 16/18 anonim válasza:

Minden vallás hülyeség, ha gondolkodás nélkül hiszel benne.

Meg kell érteni a tanítást, amit át akarnak adni.

A menny és a pokol a középkori emberek ijesztgetésére van csupán, hogy higyjenek.

A Bibliát, a védákat, és egyébb vallási iratokat az akkori kor, kultúra nagy filozófusai írták.

Milyen vallást érzel károsnak?

2020. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem filozófusok írták a vallások könyveit. Legalábbis nem mindet. Van olyan, ihletett.


Azért károsak az új eszmék beáramlása, a magyar társadalomra például, mert társadalmi töredezettséghez vezetnek. Viszályok, ellentétek alakulhatnak ki miattuk. S ez nem jó.

Inkább a régi úton kéne haladni, vagy azt közelebb vinni az új és veszélyes hiedelmek miatt talajt vesztett ifjúság felé.


Nem is beszélve a mostanában beáramlott hiedelmek miatt személyiségzavarossá vált egyének mentálhigiébés kezelési költségéről, amelyeket a hithű magyar adófizetők finanszíroznak.

2020. júl. 1. 00:19
 18/18 anonim válasza:

Mégegyszer: milyen vallásokra gondolsz?

Mi okoz személyiségzavart?

2020. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!