Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig fog növeked...

Szerintetek meddig fog növekedni a politikai feszültség itthon és mi lesz a vége?

Figyelt kérdés
A kérdésem természetesen feltételezi a feszültséget, illetve annak növekedését.
2019. máj. 13. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Feszültség hol? Mihez képest?


Túlóratörvény miatti tüntetések óta nyugi van az országban. Március 15-én kiment kb. 1-2 ezer fő az összellenzéki rendezvényre, aztán mindenki hazament mintha mi se lett volna.


Tudod hogy 2006-2010 között mi volt? A székházostrom, az október 23-i rendőri megtorlás, a miniszterelnök meg Demszky leköpése, megdobálása. Minden március 15-én balhé volt valahol, (SÜN!) ott volt a Magyar Gárda miatti feszültségek, 64 vármegye mozgalom, a cigánybűnözés miatt óriási bajok voltak (most is van), ártatlan cigányok lelövése is feszültségeket keltet. És még nem említettem Draskovics álteroristáit, szlovák maffiózóit stb.

És akkor ott van a régebbi Bokros-csomag, a taxisblokád stb-stb.


És ma mi van? Évente párszor ezer fő lézeng az utcán akik nem támogatják a kormányt, elmondanak 10 rigmust, hazamennek és majd az interneten megmondják forradalmi rendszerváltó véleményük. Aztán 4 évente majd a többségi társadalom véleményt formál a kormány munkájáról. De jövőhéten is megteszik majd. Ha most feszültség van az országban, akkor 1985 óta az van, 2006-2010 között pedig polgárháborús állapotok voltak. :D

2019. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Milyen feszültség? A magyar nép egyértelműen a kormányt támogatja, egyedülállóan magas arányban. Erről két hét múlva újra megbizonyosodhatsz.
2019. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Amíg a Fidesz generálja, ahogy 2010 előtt és ma is teszi.
2019. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

1-2-es válaszolók!

Tuti nem nézitek a politikát!

Ha nézitek is, max az MTVA híreit, ahol a migráció, határontúli magyarság, Brüsszel, Kína és az egyház a téma.

Csodálkoztok, hogy "semmilyen" politikai feszültségről nem tudtok?

Pedig több ellenzéki politikus kifejtette véleményét a kormány ámokfutásáról.

De nem csak a politikusok közt nő a feszültség, hanem a szimpatizánsok közt is az országban.

Nem véletlenül ontja Viktor az agymosást a médián keresztül.

2019. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

- További évi 25 000 jellemzően 20-50 közti aktív kereső személy fog kivándorolni, akár "csak" fél évre - egy évre, akár évtizedekre, akár örökre.

Egy részük szólóban, egy másik részük viszi párját, gyerekeit, kutyát, mindent.


Az elmúlt körülbelül 10 évben nagyjából 190 ezren hagyhatták el Magyarországot, és letelepedtek valamint munkába álltak valahol külföldön. Érzékeltessem a számok méretét: Szegeden 160 ezren laknak. Zalaegerszegen 58 ezren. Több mint három Zalaegerszegnyi ember vándorolt ki 10 év alatt.


Nyilván ez nem tűnik fel annyira egy nagyvárosi embernek, hisz az összes megyeszékhely, de különösen Budapest-Szeged-Székesfehérvár-Győr városok szívják fel a környező településeik lakosságát. Tehát a nagy megyeszékhelyek többsége lehet hogy stagnál, akár nő is, de ez azzal jár hogy komplett 1000-2000 fős falvak fognak pár évtizeden belül eltűnni.


Aztán idővel már onnan se fognak fiatalok a nagyvárosokba menni.

Akkor mi lesz?


10 év múlva az előrejelzések szerint 9 400 000 lesz a lakosság lélekszáma, bár a legpesszimistább becslések a kerek 9 millió főt vetítik előre.


Természetes népszaporulat nincs, a kivándorlás magas, migrik meg nem jöhetnek.


Érdekes lesz a 2030-as évek Magyarországa.

Furcsa lesz, hogy sok olyan falu, amiben még él 1000 ember, valószínűleg teljesen el fog néptelenedni.

Ott marad talán a falu 5-10 százaléka a szegényes, régi házaikban, nyilván azok az öregek akik már nem vesződnének költözéssel, új élettel Oda születtek, ott van földjük már évtizedek óta, ők ott is fognak elhunyni.


Az ilyen falvakban idővel valószínűleg bezár majd a posta is, bezár az iskola, esetleg a buszok vagy vonatok menetrendjét is ritkítják, mondván nincs utazó közönség.


El tudom képzelni nem egy településről, hogy idővel a ma szépen rendezett kis előkerteket, járdákat, kocsifelhajtókat felveri a méteres gaz, bokrok, kúszónövények, és elhagyatott falvakként fogják várni a pusztulást.



A főváros belső kerületei közben túlnőnek magukon.

Nincs egyszerűen már elég sáv az áthaladó forgalomnak, és a közintézmények a centralizáltság miatt leterheltek.


Nem lesz szép világ.


A gazdagokat persze baromira nem érinti ez az egész.

A magániskolát, a magánklinikát továbbra is fenn tudja tartani, és a főváros közepén álló lakásából könnyedén átjár bárhova.

2019. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

#4-es a rendszerváltás óta tudom az eszemet, mindig is voltak aktuálproblémák, mindig voltak olyan ügyek amin panaszkodhatott a köznép, és kimehetett tüntetni. Szerinted más kormány nem uszított, nem keltett feszültséget? Gyurcsány nem fenyegetett 23 millió románnal, Draskovics nem uszított szlovák terroristák ellen, akik nem is léteztek?

Régen egy kormányellenes tüntetésen, ünnepi megemlékezéseken tízezres tömegek voltak MINIMUM, most a 2-3 ezer főnek örülnek, túlóratörvény ellen jó ha tízezer fő jött össze. 2006-ban az októberi megemlékezésen a Fideszes megemlékezésen kb. 50-100 ezer fő volt. Szerinted nincs akkor valami minőségbeli különbség az állítólagos feszültség között?

Szerinted volt olyan kormány aki nem talált ki álhíreket? Tudom ma a sok jóembernek a Fidesz a gonoszság alfa és omegája, de megnyugtatlak ugyanaz van mint 10-20 meg 30 éve is, mint most, csak a jelenlegi kormánynak van egy stabilnak mondható szavazóbázisa. Ennyi a különbség.


Azt mondanod nő a feszültség a felek között? 2002-ben kb. pár méterre verte a lakhelyemtől verte egymást a szoci meg a fideszes tábor amíg nem oszlottak a rendőrök. Ma mindenki nagyon feszült állítólag, de mégsem látok olyan tüntetéseket amit Gyurcsány, Horn alatt. Sőt ma már szinte mindenki csak az interneten bátor fenegyerek, mert hát a való életben fenékbe rúghatnak a mondandód miatt. Egyáltalán nincsenek óriási feszültségek, inkább közöny van, nemtörődömség, az emberek harmada kormánypárti, másik harmada nem foglalkozik a politikával, harmadik harmada ellenzéki. "Egyensúly" van a felek között. Persze én vagyok a tudatlan, mert merek nem mainstream véleményt írni itt.

[link]


Hasonlítsd már össze azzal a tavalyi "nagy" parlamenti tüntetésekkel. Mert kitörünk 1 ablakot, és bedobunk 10 füstbombát még nincs forradalom.


#5-ös. Szegediként kijelentem, az egyetemistákon kívül senki sem költözik ide, évtized eleje óta majdnem 10 ezret csökkent a lakosságszám. Tömegével vannak eladó és kiadó lakások, rengetegen költöztek Pestre, Dunántúlra és külföldre.

A kivándorlás meg nem kizárólag magyar baj, hanem egész régió problémája, erre nem országos megoldás kell, hanem Eu-s összefogás.

2019. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Nincsen semmiféle feszültség. Néhány ezren hőbörgünk, értelmesebb fiatalok, de amúgy ennyi. Mi is lépünk le külföldre, aztán a magyarok azt csinálnak, amit akarnak.
2019. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy fontos beleszámolni, hogy a netnek hála a facebook posztok alatt késelik le egymást verbálisan az emberek, és nem marad indulat az utcára.


Jól ki káromkodja magát ott mindenki, posztol három szája ízének megfelelő okosságot, aztán meg is volt a napi forradalom.

A kis véleménybuborékját pedig senki meg se karcolja.

Még a google kereső is rááll egész hamar mindenkinek az egyéni pártállására, a facebookról nem is beszélve.


Tuti hogy minimum kétszer több balos hír talál meg engem, mint egy Mi hazánkos turbómagyart, és őt is kétszer annyi jobbos hír találja meg, mint engem.


És mindenki ebben a folyamatos pozitív visszacsatolásban él. A net előre megszűri a valóságból érkező összes tartalmat, és első sorban azt nyújtja mindenki elé, amit szeretne hallani. Ezáltal szépen megerősítve az előzetes álláspontját.


Ezért alakulnak ki párhuzamos valóságok a neten. Az ország egyharmada épp végvári harcosnak hiszi magát, és kétfrontos háborút vívunk egyszer Brüsszel erői ellen máskor pedig a terroristák ellen.

Az ország másik egyharmada meg épp attól retteg hogy holnap már náci zászló alatt menetel majd Orbán Fővezír, és visszaállítják az inkvizíciót.


a maradék egyharmadnak meg elege van a mindkét oldalról túlcsorduló dezinformációból, így inkább apatikus lesz.

2019. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
(Politikai feszültség),demokráciában természetes az ellenvélemény.A vége a következő választás lesz ,ahol szavazni is lehet,nem csak beszélni.
2019. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Milyen fesz?

Módszerváltás óta nem volt ekkora nyugi az utcákon,mint most.

Ellenzék nincs,senki nem akar éhen halni,mi lenne az ok egy nagy balhéra?

2019. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!