Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben lehetne jó Magyarország?...

Miben lehetne jó Magyarország? Milyen területek lehetnének azok ahol nem statiszták lehetnén az Eu piacon, és tömeges munkalehetőségeket jelentene?

Figyelt kérdés

Oktatás, kilőve.

Hiszen az a mai viszonyok mellett = agyelszívás.


2010. júl. 7. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt az EU tagságot kellene először felülvizsgálni, utána mehetne a többi.
2010. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Orbán és az Eu felülvizsgálat?

Ja , holnaptól meg a bengáli tigris tökfőzeléket eszik.

2010. júl. 7. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
K+F, gyártás/termelés, mezőgazdaság, turizmus, összekötő kapocs Kelet és Nyugat között.
2010. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Igazából mezőgazdaságból jók lennénk, meg arra ipart is lehetne építeni, csak szerintem még mindig megvan az a hátrányunk, hogy minőséget tudunk termelni, mennyiséget kevésbé. Meg kellene találni, hogy mik azok a minőségi magyar termékek, amik eladhatóak, csak általában az a probléma, hogy szerintem ezekkel már most is kereskedünk, másrészt meg ezeknek az előállítása nem biztosít munkát nagy tömegek számára.
2010. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Filmforgatás: Néhány katasztrófa, háborús és antiutópia filmet le lehetne itt forgatni.

Főleg néhány alföldi cigányfalun.

Pest néhány részét meg át se kéne rendezni egy háborús filmhez, annyira romos.

2010. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán a mezőgazdaságban, mert arra minden adottságunk megvan, és azontúl hogy nem halunk éhen (gondolj bele ha importálnánk minden kaját), fő export ágazatunk is lehetne.

Másik szerintem a gyógyszeripar.


Ami még lehetne (volt is) ahhoz viszont kell az oktatás.

Tehát régen világszínvonalú volt a buszgyártás, talán most is fel lehetne éleszteni, csak ahhoz előbb sok pénz kell. Hasonló a helyzet az elektronikai iparunkkal ami mára szinte megszűnt vagy nem exportképes, vagy egyszerűen nem a mienk(Orion, Videoton, Tungsram).

Ezek sok embernek adnának munkát, főleg azért mert más ágazatok is kellenek hozzá (buszhoz: motor, alváz,kohó, üveggyár stb. az elektronikai iparhoz is kellene egy pár dolog (pl. esztergások)

A másik, ami viszont a mezőgazdaság mellett komoly "húzóágazat" lehetne, az az IT, azon belül a szoftverfejlesztés - kicsi (közel 0) anyagköltsége miatt.

2010. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és a turizmust kifelejtettem
2010. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!