Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nem lehet, illetve...

Tényleg nem lehet, illetve nem kell korlátozni a választójogot?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, előre megkapom a kritikát, hogy 444-es cikk, de több oldalt olvasok, hogy megfelelően informálódjak. A 444 egy közülük.


Itt a propaganda, illetve a tudatlanság hatása. És tényleg nem szabad korlátozni a választójogot? Olyanok, akik nem is ismerik a pártokat, megvehetőek egy zsák krumplival vagy épp 20 ezer forinttal, akinek elveheted mindenét, nem számít neki, olyanok döntenek mindenki életéről?

A megkérdezettek nagy része nem is ismert a fideszen kívül más pártot, az egyikük pedig egy olyan politikust éltetett, aki 21 éve volt utoljára miniszterelnök, 9 éve nem is a parlament tagja, sőt, 6 éve halott.


A demokrácia a csőcselék uralma, a többség zsarnoksága: a demokráciában a többség akarata érvényesül. És a többség nem ért a politikához, világgazdasághoz.


Tényleg nem lehet, nem kell korlátozni a választójogot?


2019. máj. 27. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg nem, lapozzál.
2019. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, nem lenne demokratikus. Hadd szavazzanak buta vagy bűnöző emberek is, őket is képviselni kell, ez valahol így igazságos. Egyébként ha iq, végzettség, kereset, stb. alapján korlátoznánk, akkor is hasonló lenne a végeredmény, ez a réteg is ugyanúgy megtéveszthető.
2019. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
De kene szerintem, romani vallas megdonti ezt az egeszet
2019. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a demokrácia lényege, hogy nem korlàtozzuk.

Az ellenzéknek kéne járnia az országot egész évben, nem csak kampány előtt. Előadàsokat kéne tartani, szórólapozni stb.

Mivel nem is ismerik őket a "nagyon" vidéken csak ez a megoldás. Meg kell velük értetni, hogy a szavazòfülkében egyedül vannak és van más opció a fideszen kívül is.

2019. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mivan, nem tetszik az EP eredménye?
2019. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
De, kellene. Beszavazták a szemkilövők családi pártját, 3 mandátumot kaptak azok akiknek a kezükhöz magyar vér tapad a közeli és a távoli múltban egyaránt. Sok DK-s öregasszony...
2019. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Csak úgy lehetne megvalósítani amiről beszélsz, ha minden évben egy intelligencia tesztet iratnának az emberekkel, amiből x %-ot el kell írni szavazhassanak. Az érettségi nem bizonyítvány arra hogy intelligens vagy. Valszeg te se mennél át... és szerintem úgy is sok Fideszes szavazó lenne hidd el...


Amúgy a másik az, hogy Szerintem nincs semmi jogosultagod lehülyézni csak azért vvalakit, mert a Fideszre szavaz. Kicsit te is el vagy szállva magadtól hogy azt hiszed tudod "mitől döglik a légy" mert nem szavazol a Fideszre, hanem valami másik ugyanolyan potenciális tolvaj bandára.


Harmadrészt nem is lenne demokratikus és korrekt a fent említett korlátozás.

2019. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7# nekem nem azzal van a bajom hogy valaki a fideszre szavaz. Tisztában vagyok vele, hogy ha nem az alapján lenne választójog hogy "nem a fideszre szavazol", akkor kb minden esetben ők győznének. Sok ismerősöm meggyőződésből, haszonszerzésből fideszes. Egyszerűen megéri nekik. Velük sincs bajom.

Az zavar, hogy tájékozatlanok, át vannak verve, egyszerűen meg vannak vezetve. Részemről ahhoz kötném a szavazást hogy tudjon felsorolni 10 pártot. Már az is elég lenne, jól látszik hogy nagyon sok szavazó olyannyira tájékozatlan / félre tájékoztatott, hogy már ezen kibuknának. És akkor a végzettséghez kötött / intelligenciához kötött választójog szóba se került ( márpedig a kettő nincs összefüggésben, 8 általánossal is lehet valaki értelmesebb, mint más PHD diplomával ).

Tehát nekem nem az emberek akaratával van a bajom, hanem a könnyű szavazatszerzéssel. Egy zsák krumplit itt, 10 ezer forint ott és meg is van a szavazat.

2019. máj. 27. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!