Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reformálnátok meg a...

Hogyan reformálnátok meg a magyar egészségügyet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször is vonzóvá kell tenni a szakmát az orvostanhallgató fiatalok számára, hogy ne külföldre meneküljenek orvosnak, nővérnek.
2010. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
magyarul pénzelni kell őket, mint a veszett fene. De az itteni NAGYMAGYAROK még a 300Ft-ot is sajnálták tőlük. Még szép hogy kimennek külföldre. Németországba is 5000Ft-felett van a vizitdíj, és nem élnek 15x jobban... Mégis oda tudják adni.
2010. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Bevonnám a magántőkét.
2010. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
Ja privatizáció nélkül nem fog menni.
2010. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de az eüsök egyáltalán nem a vizitdíj miatt mennek el. Eszükbe sem jutna emiatt elmenni. Nagyon sok orvos nem is értett egyet vele, többek között én is leszavaztam a vizitdíjat, holott Magyarországon szeretnék dolgozni.
2010. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
Jah, hanem a kevés fizetés miatt. De nyilván azért a legtöbb háziorvos, vagy a jobbhírű dokik nem akarják a vizitdíjat, mert akkor nem kapnának plusz borravalót (ami jópárezer forint alkalmanként) helyette csak 300Ft-ot kapnának. De ez a dokik pár százaléka. Egy kezdő orvos sajna alig kap valamit.
2010. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Ez is marhaság. Háziorvos csak úgy nem kap jatott. Szüléskor szoktak adni magándokiknak, akiket ők fogadnak meg. Sima háziorvosi rendelésen nem. Magánrendelésen természetesen vannak költségek, de az azért magánrendelés, másért nem szoktak. Műtétek után van aki ad, de egy sima megfázásra vagy hasfájásra felírt gyógyszer után nem.
2010. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

Ez kommunista duma kedves utolsó. Nemtudom te mit szólnál, ha elvégeznél egy 10 éves sulit körülbelül, úgy, hogy ráment a fél életed, ugyanigy csak úgy lehet orvosit végezni, hogy semmi buli, semmi szórakozás, csak tanulás. És utána elhelyezkedsz, és kb annyi a fizud, mint a szomszéd szakmunkásnak. Hát még szép hogy kimegy, ugyanis külföldön megbecsülik a dokikat, és akkora a fizetésük, hogy bele se merek gondolni. És ez az elv, hogy azért gyógyítson mindenkit mert annyira szereti, hát ez már lejárt kicsit. Nyilván kell elhivatottság, de ha nem tud megélni belőle, akkor jó hogy kimegy. Nemtudom miért vagyok hülye. Megnézném ha te lennél egynek is a helyébe.

És még engem marházol, holott semmilyen érved sincs, és olyan szöveget nyomatsz, amit a komcsi rendszerbe még díjaztak is volna. Szánalmas.



Előző előttiről pedig annyit, hogy látszik nemvolt még sose semmilyen műtéted, se komolyabb orvosi kezelésed. Ugyanis a legtöbb ember mindig ad a dokinak pénzt. Nem csak szüléskor....

2010. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mindenkivel fizettetnék eü. járulékot. Merthogy ez máshol is így van, még a nagy büdös USA-ban is, amit annyira szokás imádni. Ott, ha nem fizetsz, akkor csak a minimális kezelést kapod (amit nagyon muszáj). A vizitdíjat azért nem tartom jó ötletnek, mert aki fizeti a járulékot az minek fizessen, aki meg nem fizet semmit, nehogymár megússza 300 ft-ból. Ja és természetesen magántőkét vonnék be, és az orvosokat is kőkeményen ellenőrizném, mert azt szokás itt elfelejteni, hogy az orvosok szeretnek tb alapú ellátást adni zsebbe fizetőknek (pl. külföldieknek).
2010. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tévedés, hogy mindenki ad. Az a legocsmányabb dolog, ha valaki elvárja, hogy adjanak neki pénzt, ez előfordul, de egy szakrendelésen nem adnak pénzt. Elmész egy háziorvoshoz, mert fáj a hasad, nem múlik visszamész háromszor. Adsz pénzt? Nem, mert szakrendelésen voltál. Akkor szoktak főleg pénzt adni, amikor megkérsz egy orvost, hogy ő műtsön meg, ha egy mód van rá. És mint mondtam a legocsmányabb dolog elvárni, hogy a fizetésen felül még valaki jattot kapjon. A magánrendelés és kezelés más téma, mert ott maszekban mész, alapból ki van írva a vizsgálat összege, én is inkább magánorvoshoz szoktam menni, főleg fogorvoshoz, ott természetes, hogy pénzbe kerül, de ha elmegyek az SZTK-ba a fogorvoshoz, nem adok pénzt.
2010. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!