Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reformálnátok meg a...

Hogyan reformálnátok meg a magyar egészségügyet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jah, a kommunista duma kedves utolsó, kezdetű komment nem nekem szól mielőtt valaki félreérti, utánam írtak egy hozzászólást, arra reagált norbi.
2010. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Tisztességes fizetést adnék nekik ,ami után adózna és az

állam is gyarapodna.Aki nem odavaló elmehet.Jelenleg csak zsebbe megy és sírnak,mi

meg várunk a sorunkra és a sorsunkra.

2010. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Még annyi az elözőhöz a Hálapénz megszüntetném.
2010. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyébként ezzel teljes mértékben egyetértek. Mint már mondtam undorító dolog elvárni, hogy valaki fizessen azért pluszban, amiért ő elvileg a fizetését adja. Nem azt mondom ha mondjuk egy állattenyésztő néni megy orvoshoz és utána az orvosnak ad egy kacsát, ami ugye tanyasi kacsa, sokkal finomabb, mint egy sima, azt ne fogadja el, mert szerintem ezt inkább visszautasítani bunkóság, de a hálapénzeket van, aki kifejezetten kéri. Na ez a borzalmas.
2010. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Norbi 88.Hova lett a pénznyelő automata?Az Ágnes szekrénykéi?Ki fizette?

Az eü.dolgozók kaphattak volna béremelést a pocséklásból.

2010. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Csak annyit akartam volna mondani, hogyha több pénzt kapnának, akkor maradnának. De mivel külföldön nem sajnálják tűlök a pénzt, mivel iszonyatos hiányszak, így hülye lenne itt maradni.
2010. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
Igen, röhej, hogy egy kezdő orvos fizetése alig éri el a 100 000 Ft-ot. Én is elmennék a helyükben.
2010. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert nem értek hozzá. Persze vannak róla elképzeléseim, de inkább megkérdeznék egy szakértőt, hogy mit gondol róla, minthogy nekiessek egy reformnak :) Meg hát ahhoz alkalmas pozíció is kéne...
2010. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagy tévedésben vagytok ha azt hiszitek, hogy az orvosi fizetések és a hálapénz a legfontosabb téma az eü-ben. én ápolóként dolgozom, kicsit belelátok a kórházi rendszerbe. milliók tűnnek el az átszervezések, építések osztályösszevonások és hasonlók folytán. a takarítást és az ágynemű mosást ami jól működött amíg a kórházi alkalmazottak végezték, azt kiszervezték vállalkozóknak, igaz, hogy így a duplájába kerül, csak éppen költségként lehet elszámolni, nem bérként kell. most már a lepedőkbe chip van varrva, de ha mégis eltűnik mosáskor akkor nem pótolják. sokszor nincs gumikesztyűnk,tiszta ágyneműnk, és gyógyszer sem, már szinte nevetséges, amikor a lázlapon a gyógyszer helyettesítőjének a helyettesítője van. a gyógyszercégek meg 2-3 hetes külföldi nyaralásokat szerveznek az orvosoknak konferencia címszó alatt, hogy az ő gyógyszereiket rendeljék. és ami a legfőbb költségtényező, hogy az orvosok nem tudnak és nem akarnak felelősséget vállalni és diagnosztizálni. ha a 20 éves gyakorlattal rendelkező ápolónő ránéz egy betegre, az kapásból megmondja mi baja, a doki meg elöbb labor, ct, röntgen, és még ki tudja milyen vizsgálat százezrekért.mert mindegyik fél attól, ha akármi kis hibát ejt. feljelentik és a média felfújja, hát inkább tologatják egymásra a dolgot, minden kis vacakságért konzíliumot hívnak, volt rá példa, mikor két főorvops beszélte meg a beteg feje fölött, hogy : hááát, nem tudjuk mi baja, de csináljunk egy ct-t akkor már nem a mi felelősségünk.

na, meg a rengeteg adminisztrálás, mindent mindenhova párhuzamosan beírni,lázlap,ápolási lap, kórlap, gyógyszerlap! hamarabb beadok három injekciót, mint amíg egyet lekönyvelek hat helyre.a számítógépbe is be kell vinni a felhasználást:1 tű + 1 fecskendő a felszíváshoz, 1 tű a beadáshoz, 1 pár gumikesztyű, 1 vattabuci, 6cm ragtapasz, bőrfertőtlenítő spray. na most számoljátok ki, ha egy nap 20 injekciót adok, akkor egy órát csak az anyagfelhasználást írom a gépbe.

az orvosokat is elborítja a sok papír, senki nem ér rá a beteggel foglalkozni, mert mindenki folyton csak adminisztrál.vizitkor bejönnek, húsz perc alatt végigrohannak az osztályon, aztán még egy fél óra amíg programolnak, és kész , ennyit foglalkoznak a beteggel.

aztán meg mi kínlódjunk velük, mert mindenről minket kérdeznek.és mindehhez dolgozom havi 180-200 órákat, a felénél többet éjjel, 12 órás műszakokban, és a fizetésem nem elég a havi jelzálogra! de hát mit csináljak, imádom a munkám!:)

2010. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak nagyon nagyon igaza van. Minden úgy van, ahogyan ő elmondta.
2010. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!