Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon jobb körülmények vannak egy Börtönben mint egy hajléktalan szállon?

Figyelt kérdés

Hajléktalan szállon egymás hegyén hátán vannak az emberek egy szivacsos ágy és se takaró se lepedő semmi egy börtönben pedig olyan körülmények vannak mint egy fejlett kórházban sőt vannak olyan kórházak Magyarországon pl Jászberényi kórház ahol alig adnak enni sőt van amikor egyáltalán nem adnak enni és borzalmas körülmények vannak.


De a börtönből mindig úgy jönnek haza a roma származású ismerőseim hogy ki vannak ki vannak gyúrva soványan be mennek és olyan férfiasan néznek ki amikor ki jönnek hogy le esik a pofám.



Most egy hajléktalanak aki a koszban retekben él gondolom nincs nagy igénye de ennek ellenére mégsem akarnak be menni a szállora el lehet képzelni hogy milyen körülmények lehetnek egy ilyen szállon pedig azt mondta a kormány hogy nem tudom hány milliárd fejlesztést fordítottak ezeknek a helyeknek a fejlesztésére de hova lettek akkor a milliárdok?

Ők lenyelték? vagy egyszerűen hazudtak?



2019. máj. 28. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Mert a hajléktalanság egy önként vállalt életforma, a börtön meg nem.
2019. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Mert a börtönbe kerülés nem választás kérdése, a hajléktalan viszont dönthet, hogy bemegy-e a szállóra amit az állam tud biztosítáni, vagy mondjuk több hajléktalantársával együtt kibérelnek egy szobát, kihúz külföldre (Olaszországban, Norvégiában pl. elég sok román csöves van), vagy az állam helyett az egyház segítségét kéri pl. a Caritas katolikus segélyszervezetet.


A lényeg, hogy a börtön kötelező dolog. A hajléktalanszálló egy állami segítség. Ilyen szintű segítségre van pénze, ha nem tetszik, nem kötelező bemenni.

2019. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%
Börtönbe ambíciózus, törekvő emberek mennek, a hajléktalanszállóra meg megtört hobók, akik már feladták az életet.
2019. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Mert a politikai elit semmiképpen sem hajléktalannak képzeli jövendő sorsát.
2019. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
#2: Mi van?! Már miért volna börtön kötelező dolog?! Kötelező bűncselekményt elkövetni?!
2019. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
#1: Óriásit tévedsz. A hajléktalanság nem önként vállalt életforma. Látod a büdös, alkesz hajléktalant és azt gondolod, hogy azért hajléktalan, mert büdös, meg alkesz. Hát nem! ELŐSZÖR lesz az ember hajléktalan, UTÁNA csúszik le. Onnét már valóban nehéz visszajönni, még ha lehetőséget is kap.
2019. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

#6

Mennyire ismered a hajléktalanságot?

Vagy beszélgettél hajléktalanokkal?

Én igen, mert a munkám révén sokkal kerültem kapcsolatba.

Kettőt felkaroltunk családilag, nagy fiaskó volt, nem részletezem.

Arról aki az utcára kerül és nincs egyetlen barátja, gyereke, szülője, rokona, ismerőse, szomszédja, munkatársa aki befogadná egy-két hétre, míg megoldja az életét, mindent elmond ez a tény.

És a sztoriknak nem kell bedőlni, mindegyik tanult, diplomás, szorgos-dolgos mesterember vagy tanár, csupán ártatlan áldozatok.

Aztán amikor kipucolod valamelyiket, munkahelyet szerzel neki szállással, ott meg sem jelenik, hanem lelép a pénzeddel.

2019. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Mesélj már, melyik börtönben vannak jó állapotok?
2019. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tegnap láttam egy kékfény riportot és ott muttatak egy magyarországi börtönt hárman voltak benne de olyan tágas volt tiszta normális ágy falba épített fém szekrény mint egy vikendes faház kb olyan volt szépen el lehetne ott lenni.
2019. máj. 28. 14:14
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezz bv őrnek! Behívnak csoportos tájékoztatóra és szépen körbe is vezetnek. Én voltam ilyenen, csodálatos élmény. Utána nem fogsz olyan hülyeségeket magyarázni, hogy wellness meg jó körülmény stb...
2019. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!