Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a nagytőkepárti Fideszt jobb lenne leváltani a szintén neoliberális, nagytőkepárti Momentumra?

Figyelt kérdés

A Momentum ugyan úgy kizsákmányolná a munkásokat.A Fidesz legalább nem támogatja a melegházasságot,multikulturalizmust és prógálja megőrizni az európai kulturális értékeket.A Momentum meg még ebben is liberális.


Azt hittem azért akarjuk leváltani a fideszt,hogy magasabbak legyenek a fizetések,legyen 13.havi nyugdíj meg ilyesmik.

De a választási eredményekből látszik,hogy nem is a kizsákmányolás az ellenzék problémája,hanem hogy nincs támogatva a genderizmus,multikulturalizmus,melegházasság meg ezek a dolgok.



2019. máj. 28. 12:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a Fidesz meg nem nagytőkepárti, hanem volt osztálytárs, rokonok, barátok, ismerősök cégei párti (és néha belefér még nekik néhány multival, vagy másik országgal kötött adok-kapok korrupt egyezség is). Annak idején én is elhittem, hogy fideszék egy vállalkozópárti párt. A vállalkozó alatt nem a kizsákmányolót értem, mert úgy is lehet vállalkozni, hogy jól megfizetjük a munkaerőt, hogy elégedett és motivált legyen (ha motivált, az jó a cégnek).

A Momentumot nem látom neoliberálisnak, mert nem figyeltem meg, hogy nagyon túlzásokba estek volna, tehát az utolsó mondatban említett fogalmak egyáltalán nincsenek előtérben, de én is azt gondolom, hogy egy állampolgárt sem kell hátrányosan megkülönböztetni, tönkretenni, üldözni, vagy akár csak gúnyolni. Ez úgy gondolom, hogy alap egy normálisan működő országban.

2019. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!