Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz e Puzsér Róbert állítása,...

Igaz e Puzsér Róbert állítása, miszerint a Momentum egy neoliberális, szegényeket bántó párt?

Figyelt kérdés

Puzsér Róbert több alkalommal is azzal vádolta a Momentumot,hogy ők egy neoliberális párt,Macron a példaképük,jól megszivatnák a szegényeket és a gazdagokat támogatnák.


Pl.itt

[link]


[link]


De Schiffer is így gondolja

[link]


És jól láthatóan a radikális baloldaliak sem kedvelik a Momentumot és szerintük a Momentum,mint a "neoliberális megszorítópolitika híve" belerúg a szegénypárti baloldal képviselőibe is

[link]


[link]


Viszont sokan azt mondják,hogy a Momentum nem is neoliberális,ez csak egy kitaláció.Akkor most mégis mi az igazság róluk?



2019. máj. 29. 18:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez is csak a pestieken segítene,vidéki parasztokra nem is gondolnak?
2019. máj. 30. 11:59
 12/18 anonim ***** válasza:

#10. Ez így nem teljesen igaz, mert Puzsér azt mondta, hogy akkor támogassák Karácsonyt.

Neki elvileg az a problémája (és ebben egyetértek vele), hogy a momentum két merőben eltérő jelölt közül nem tud választani, de nem is nem tud, hanem nem akar. Mert akkor esetleg a vesztes oldalra kerül, rossz lóra tesz...

Én azt is megértem, hogy a Momentum nem akarja ezt kockáztatni, de akkor jobb lett volna hogyha mondjuk Ők is indítanak eleve egy jelöltet, az előválasztásra.


Az enyhén szólva rosszul hangzik, hogy "nekünk mindegy ki nyer, semmi elképzelésünk a dologról, de aki nyer annak kampányolni fogunk, mert Ő a megfelelő Budapest főpolgármesterének"... Még ha két hasonló jelölt lenne.


Ettől függetlenül nem gondolom, hogy le kéne írni az egész Momentumot, vagy azt mondani, hogy másban sem jók... De szerintem Puzsér sem teszi ezt.

2019. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#11

Áfa csökkentés is van a programban, ami szintén mindenkin segít. Olvasd el a programot, mivel abból sok minden kiderül.


#12

Én nem így látom. Két teljes mértékben kifogásolható jelölt akarja megszerezni a főpolgármesteri címet, és ha tőlem kérdezné valaki, hogy kit támogatok, akkor én se tudnék választani - szerencsére nem is kell, nem vagyok bp-i.

Ha eléd raknak egy tányérban fakérget és egy másik tányérban földet, akkor két merőben eltérő "ételről" beszélünk, mégis meg tudod mondani, hoyg miért nem kívánod egyiket se megenni.

A momentum nem veszíteni nem akar, hanem nem akar általa nem teljesen elfogadható személyek mellett kiállni, viszont tisztában tartja annak eredményét, és nem kíván direkt ráindítani valaki az előválasztás győztesére. Ezt jelenti az álláspontjuk.

És akkor kicsit a jelöltekről. Karácsony mszp-hez való viszonyát, és így a fideszhez való viszonyát meg lehet kérdőjelezni, ezért nem lehet teljes mértékben kiállni mellette. Puzsér korábbi kijelentéseivel ugyanez a helyzet. Olyan kijelentéseket tett pl. már a nőkre is amik elfogadhatatlanok, és ezért nem lehet mellette egyértelműen kiállni.

Viszont ezt hogy is fogadta Puzsér? Azt állította, hogy a momentum sejtelni kezdett az mszp-vel. Azt állította, hogy titkos megállapodásokat kötöttek.

Ha titkos lenne, akkor honnan tud róla? Tehát fizikailag képtelenség, hogy titkos legyen és tud róla. Aztán egy rádiós műsorában hallottam, hogy ezt onnan következtette ki, hogy nem támogatják, mivel szerinte ember nincs a világon, aki kifogásolni tudja azt, amit mond.

Az baromira beképzelt hozzáállás, és már egy ilyen kijelentés után önszántából senki nem állna be mögé.


Puzsérnak számtalan megkérdőjelezhető kijelentése volt, ami miatt egy olyan politikai erő, amit a momentum képvisel, nem lehet megengedni maguknak, hogy Puzsért válasszák. Ez ugyanúgy elmondható Karácsonyról. Viszont, ha nincs más választás, akkor tudják, hogy egy demokrata, az lényegesen jobb, mint a daktatórikus fidesz jelöltje.

2019. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De a Momentum nem ráindítani nem szeretne sem Karácsonyra, se Puzsérra, hanem kifejezetten támogatni kívánják az előválasztás nyertesét kampánnyal.

Illetve a nevüket akarják mellé adni, beállni mögé, felvállalni, hogy igenis szerintük Ő legyen a főpolgármester.


Szerintem ha tényleg az áll a háttérben, hogy jelenleg vállalhatatlannak tartják mindkettőt, akkor ezen nem kéne változtatni annak sem, hogy az egyik esetleg meg nyer egy előválasztást... Maradhatnának szkeptikusok az egésszel kapcsolatban, ettőlmég a saját kis kerületi jelöltjeiket indíthatnák ahol sikerül megegyezni a többiekkel, tehát a koordinacióban résztvehetnek, illetve ha lesz esetleg egy nyertes ellenzéki főpolgármester azzal is kiépíthetnek egy normális viszonyt, annak ellenére hogy nem "támogatták"... Szerintem ez három különböző dolog.

Az egy elég buta elgondolás szerintem, hogy mindent gondolkodás nélkül támogatni kell ami nem a fidesz, pedig rohadtul ellenzéki vagyok.


Illetve én eddig úgy fogtam fel a dolgokat Puzsér bejegyzései alapján, hogy a Momentumra kettő különböző dolog miatt akatt ki. Az egyik az, hogy a nyertes oldalara álltak (oké, ebben tudat alatt benne lehet, hogy nem Őt választották), a másik pedig az "óbaloldal" és a Momentum között kötetett paktum.

Nyílván az eredményét ismerjük, hiszen az már az eredmény, ami nem titkos... A megköttetése azonban lehetett titkos (akár csak részben), ezt nem tudhatjuk.

Mindenesetre már a Momentum is visszakozik a dealből...

2019. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A megköttetése azonban lehetett titkos (akár csak részben), ezt nem tudhatjuk"

Csak Puzsér sem tudhatja, mégis állította. Nekem ez a bajom.


"Az egy elég buta elgondolás szerintem, hogy mindent gondolkodás nélkül támogatni kell ami nem a fidesz, pedig rohadtul ellenzéki vagyok."

Itt sem ez történt. Van egy demokratikus oldal által indított jelölt, amögé pedig szerintem be kell állni, akár szimpatikus, akár nem.

Ha szkeptikusan állnának mögé, akkor a szavazóiknak meg azt az üzenetet közölnék, hogy van Tarlós és van a másik, és ők nem tudják melyik a jobb. Pedig nem ez a helyzet. Tarlós jobb Karácsony és Puzsér is (jelenlegi ismereteim alapján). Akik közt nem tudnak dönteni az Puzsér és Karácsony.

Ha megkérdezem, hogy mit ennél szívesebben epret vagy cseresznyét és ugyanannyira szereted, az nem azt jelenti, hogy ha azt kérdezem, hogy epret vagy romlott almát, akkor nem tudsz választani.

2019. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Torcsa90 ***** válasza:
Ki az a Puszér Róbert? Egy nagyszájú feltünési viszketegségtől szenvedő kritikus. Ő akar főpolgármester lenni Budapesten? Pont egy olyan ember, aki életében nem csinált mást csak azokat kritizálta akik dolgoztak lettetek valamit az asztalra? Ez az ember életében nem állított elő semmilyen értéket (anyagi, szellemi). Innentől kezdve azt hogy Puzsér mit gondol bármiről szerintem teljesen lényegtelen.
2019. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok momentumos, így ezzel nem is foglalkozom, de Ki a lófasz az a Puzsér? Ő csak egy politikai kalandor, nulla tapasztalattal, nagy szájjal, beteg jellemmel.


Puzsérnak ideje lessz eldönteni, hogy Tarlósra szavaz, vagy Karácsonyra. Ha indul, akkor Tarlósra szavaz, és gyakorlatban másokat is erre buzdít. Persze nem egyenes módon, csak ahogy tőle telik.

2019. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vagy több szavazatot szív el Tarlóstól mint Karácsonytól és csak azért nyer Karácsony, mert Puzsér is indult.
2019. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!