Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány meg Bajnai is...

Gyurcsány meg Bajnai is lövette magának a tüzijátékot a szülinapján vagy csak Orbán Úr szereti ha így megbecsülik?

Figyelt kérdés

Környékbeliek hallották meg, hogy diszkréten tüzijátékot lőnek a Várban.

[link]


2019. jún. 1. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
El sem tudod képzelni, hányan szórakoznak tűzijátékkal. Magánügy mindaddig, míg valaki a saját költségén teszi. Más eset, ha közterületen, közpénzből a saját szórakozására. Az közönséges bűncselekmény, csak legyen, aki büntet. Most nincs.
2019. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
A tűzijáték annyira közönséges dolog lett, hogy a kisebbekre engedélyt sem kell már kérni, több tízezer ember lövi fel családi alkalmakkor vagy ünnepeken.
2019. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Napi Gyurcsány mosdató kérdés: pipa. Remélem nem ingyen csinálod!
2019. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Őrületes... Tűzijátékot kiveséztétek, no de van itt felvétel? Ennél a "hírek.ma" nevezetű akárminél? Mert ha ennyiért pénz jár, ezt a szintet megtudom ütni simán. Semmi közöm nincs az újságíráshoz, de látszólag nem feltétel... A fene se fog az ép.iparban gürcölni, ha ennyi is elég. Ezt a szintet én úgy gondolom (minden önteltséget félretéve) tudom hozni villanyszerelőként is, még másodállásban is belefér.


Kezdem akkor, ill. folytatnám az ízléstelenséget, mert hogy maga a "cikk" sokkal inkább az (véleményem szerint). Hátha felfigyel rám valamelyik "híroldal":

Gyurcsány nem, Ő nem olyan! Mást szokott lövetni... szemeket!


Tusé!

2019. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Magyarországon egyébiránt törvényileg TILOS év közben 1-3. osztályú pirotechnikai terméket használni MAGÁNCÉLRA(!)...


Hagyok időt... :)

2019. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Na, tévedtem. Mégsem vesézték ki a témát...

5-ös, ezt meg honnan szedted??? Abszolút nem igaz, sehogy sem!

1-2. osztályba tartozó pirotechnikai eszközt az év bármely napján, engedély kérése nélkül használhatsz magánterületen (ez mondjuk tény, pl. középületben csak pirotechnikus jelenlétében, ebbe nyilván az 1. osztály tartozik, 2. osztályba a kültéren használatosak tartoznak)! 1-2. osztályba tartozóhoz még felnőttkorú sem kell, 1. osztályba tartozót 14 életévét betöltött, 2. osztályba tartozót 16. életévét betöltött használhatja, vásárolhatja. Egyéb iránt 1. osztályba kb. tudod mi tartozik? A csillagszóró, meg az a fityula a tortára... :D

A 3. osztályba tartozóra vonatkozik az a törvény, hogy csak Szilveszterkor használható fel!

Egy kikötés van, max. 1kg-nyi töltettel rendelkező "cuccot" birtokolhatsz magánemberként. 3. osztályba tartozó tűzijátékok ált. töltetben "nagyobbak", mint a 2. osztályba tartozók, de... de ha mondjuk veszel pl. 5-10 2. osztályba tartozót és ezt összekötöd vagy kérésre összekötik neked, annál a töltet mennyisége nem adódik össze, így egy gyújtással is lelehet rendezni viszonylag hosszú tűzijátékot, legálisan, magánterületen, az év bármely napján.

2019. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* annyi kimaradt, hogy 3. osztályba tartozót csak felnőttkorú személy vásárolhatja, használhatja. Árusításuk minden évben, dec. 28-ától engedélyezett.
2019. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

...hagytam időt... :)

...magánterületen...hmmm

Budai vár...Miniszterelnöki rezidencia...MAGÁNTERÜLET...hmmm

2019. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is hagytam időt, de nem éltél vele... Ne hümmögjél, hanem gondold végig! Orbán Viktor (ill. nyilván meglepetés volt, így sokkal inkább meghívottjaik) nem mentek be a pirotechnikai boltba venni pár "kockát", ez szinte biztos. Ha pirotechnikus rakja össze és Ő indítja, felügyeli, (márpedig ilyen úri-muriban biztos nem majd Ők maguk csinálják) akkor továbbra is törvény szerint az év bármely napján! Lehet ilyeneken kattogni, de az igazság az, amit már előttem leírtak, hogy a tűzijáték mára egy abszolút megfizethető dolog lett az átlagember számára is, maximum azért nem költ rá, mert nettó hülyeségnek tartja azt, hogy az égbe löveti a pénzét, de nagyon sokan megteszik ezt, a városomban pl. a vár Júniustól le van foglalva minden szombaton (lakodalom és/vagy esküvő) céljából, őszig minden szombaton van tűzijáték.
2019. jún. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

OMG...nem a megfizethetőség a rendelet értelme...

:)

2019. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!