Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Miniszterelnök Úr nem tudott részt venni a pápa csíksomlyói miséjén, de a BL-döntőn ott volt?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy úgy a magángépével nem ért volna oda időben?

2019. jún. 2. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén,egyáltalán nem érdekel
2019. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem is akart. A Pápa hónapokkal ezelőtt megmondta, hogy nem akar vele találkozni.
2019. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Bevándorláspárti emberekkel nem szívesen társalog, csak ha kötelező.
2019. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelmű, hogy számára a foci fontosabb. Stadionokat már építettett, de hatalmas templomokat még nem. Engem se különösebben érdekel a vallás. Értem én hogy miniszter és illett volna, de ugyanakkor magánember is, akinek van hobbija. Én a focit sem szeretem, de ha annyira érdekelne a foci, mint Orbánt akkor nem kérdés, hogy hova mentem volna.

Nem szoktam védeni Orbánt, kár is lenne, hiszen én se szeretem... De annyi mindenért lehet szidni jogosan, hogy ne egy ilyen miatt tegyük már.

Most tegye már mindenki a szívére a kezét. Ha valakinek van egy hobbija meg egy kényszer program, ahol kötelességből illene megjelenni, ki mit választana??

Ezt az egyet szerintem el lehet nézni a miniszter úrnak. Szidjuk másmiatt...

2019. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez már 2 hónapja lefutott. Orban írt neki és felvetette hogy ha már itt van a szomszédban akkor átjöhetne mo ra is.

A pápa meg visszaírt neki-Ahol egy rendszer csak gyűlölet politikával tarható fent es ahol csak falak épülnek hidak nem az nem ketesztényi. Ezért nem érti a meghívás okát.

Ennyiben maradtak.

2019. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Orbán nem katolikus, viszont szereti a focit. Döntött (vagy éppen a Pápa döntött.)
2019. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
15%
Megértem. Én is inkább oda mentem volna. Vagy tulajdonképpen más száz dolog előbbre való mint hogy a pápát halgassam.
2019. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Orbán először is látszatkeresztény, a politikája szöges ellentétben áll az Evangélium szellemével és betűjével egyaránt, mi több a Tízparancsolatot is legalább három pontban sérti meg.


Orbán csak a jópénzért megvásárolt magyarországi egyházi vezetőkkel szeret parolázgatni, és üres lózungként hangoztatja a "kereszténydemokráciát", amit gyakorlatilag minden mondatával és cselekvésével elárul nap mint nap.


Neki nem volt mit keresnie Csíksomlyón, igaz keresztények között, akik Istent imádni és a Szentatyát köszönteni gyűltek össze.


Az persze végtelenül önleleplező, hogy egy habzó szájjal (ál)kereszténykedő, és az erdélyi magyarokat látványosan pátyolgató (valójában kihasználó) korrupt, ámde önimádó és népszerűséghajhász politikusként képes volt kihagyni ezt az alkalmat.


A kereszténység történelme során (azaz kétezer éve!) először járt római pápa Erdély földjén.


Ferenc pápa volt az első katolikus legfelső főpap, amelyik meglátogatta Erdélyt, és méghozzá úgy döntött, elsőként a magyarlakta területre utazik, a Székelyföld Mária-kegyhelyét látogatja meg először (s csak utána Moldvát és végül a görögkatolikusok központját, Balázsfalvát).


Ez kétségkívül példa nélküli történelmi esemény mind az erdélyi magyarság, mind pedig a magyar és székely katolikusság történelmében.


Az, hogy Orbán Viktor erre tojt magasról, semmi mást nem árul el, mint az ő valódi viszonyát az erdélyi magyarokhoz (haszonállatként tartott szavazógépnek néz), és a valódi viszonyát a kereszténységhez.


De őszintén mondom, nekünk itt nem is hiányzott. A mi egyházi és politikai vezetőink ott voltak (még a protestánsok is), számos katolikus véleményformáló, köztük Böjthe Csaba is ott volt.


Sőt, igazából a magyar nemzet egységét kifejező köztársasági elnök is ott volt. A magyar nemzet megosztottságát szimbolizáló Orbán Viktorra semmi szükség nem volt.

2019. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos még nem unja a BL-t, a másik helyre meg minek menne, ha nem róla szól?
2019. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Reformátusként mégis mi keresnivalója lett volna egy Mária-kegyhelyen római katolikus szentmisén (ami az ő felekezete szerint nem mellesleg bálványimádás)?

A csíksomlyói búcsúra sem szokott menni.

Ha Magyarországra jött volna a pápa, akkor nyilván fogadta volna, ahogy egy bármilyen másik ország államfőjét.. Ez csak diplomácia.

2019. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!