Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok-e valamilyen...

Támogatnátok-e valamilyen cenzust a választó jogban?

Figyelt kérdés
Pontos dolgot nem akarok írni, több féle dolog is lehetne, pl adófizetéshez kötni, műveltségi teszthez, iskolai végzettséghez vagy 65 éves korig. A lényeg hogy a teljesen világtalan, a világról semmit nem tudó pénzzel megvehető prolikat és nyuggereket ki kéne zárni valahogy vélemény?

2019. jún. 5. 20:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A választójog, mint alapjog nem sérülne, hisz mindenkinek meg van a lehetősége, hogy átmenjen a teszten, dolgozzon vagy elvégezze az x iskolát. Tehát a személy magát zárja ki, nem az állam őt. Mielőtt megkérdezitek, mi lenne,ha én sem szavazhatnék? Nos, én örülnék neki, hogy nálam okosabb emberek döntenek az ország sorsáról.
2019. jún. 5. 21:02
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Valami műveltségi teszt lenne a legmegfelelőbb szerintem.
2019. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
42%

Én olyan teszthez kötném ami azt méri fel hogy mennyire van képben az aktuális politikai helyzettel, Magyarország helyzetével, az unióban és a Földön betöltött szerepéről stb. Tehát tudja hogy kire, miért akar szavazni stb, még egy indoklásos esszét is bevezetnék pl: mit szeretne változtatni az országban miért pont azt, mit vár attól akire szavazott stb.

Én ehhez kötném, nem pedig korhoz vagy IQ-hoz. Szóval igen támogatnám ezt.


22L

2019. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
Sérti a minden ember egyenlő alapelvét. Akkor is egyenlő értékű két ember, ha épp nem iskolázott, vagy épp olyanok a jövedelmi viszonyai, hogy nem adózik. A korhoz kötötten tiltani, na az meg egészen elképesztően meredek. Neked nincs apád? Ezek a tulajdonságok nem befolyásolják a józan ítélőképességet. Aki súlyosan értelmi fogyatékos, annak viszont valóban korlátozzák a közügyek gyakorlásának jogát.
2019. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
Igen! Elsőként tőled vonnám meg.
2019. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

Nekem jobb ötletem van, én >mindent< az érettségihez kötnék, beleértve a tankötelezettséget is, és nagykorúnak is onnantól fog számítani az ember, ha már ez a neve. Magyarul senki nem jöhet ki az iskolapadból amíg nincs érettségije, és nem rendelkezhet azokkal a jogokkal, amikkel egy felnőtt ember.


A tapasztalatok is azt mutatják, hogy brutális a munkanélküliség az iskolázatlanok körében, a társadalomnak ilyen emberekre nincs szüksége, nem csak a politikában, hanem gazdasági viszonylatban is kártékonyak. Csak egy kicsit szigorítani és modernizálni kellene a vizsgákat (pl legyen 80% alatt sikertelen), és akkor azon kívül, hogy mindenki egy nagyon magas műveltségi minimummal fog rendelkezni, az egységes oktatás miatt a szakmák tanulása is sokkal átláthatóbb lesz, a jobb munkerőpiaci körülmények miatt az emberek foglalkoztatottsága is fel fog pörögni. Ezzel az összes általad felsorolt cenzust ki lehet váltani. Méghozzá azzal, hogy a rendszerből fog következni, hogy mindenki teljesíti a kritériumokat.


Ha ütődött a csőcselék, akkor nem az a megoldás, hogy kirekesztjük az emberiségből, hanem hogy felemeljük őket.

2019. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
4-es saját magadnak mondasz ellent, 18 éves kor alatt most sem szavazhatsz, 5# ki is fejthetnéd miért, lehet nem egyetérteni velem, de én legalább tudom indokolni az álláspontomat, te meg csak idebüfögtél valamit ment a mínusz
2019. jún. 5. 21:28
 8/26 anonim ***** válasza:

Támogatom a 3#-as javaslatát, az ilyenek elkerülése végett:

https://www.youtube.com/watch?v=5X3hKKwArxs

2019. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
annyival kiegészíteném, hogy nem sérti a minden ember egyenlő alapelvét, ha a te kommunista gondolkodásod alapján nézzük ezt, akkor senki nem egyenlő, hisz jogosítvány megszerzéséhez is kell 8 osztály sőt, ilyen alapon mindenki keressen 230ezer forintot se többet se kevesebbet. Polgári gondolkodásmód alapján az egyenlőség megvalósul, mert ha valaki szavazni akar, akkor teljesítse azt az egyébként nem nehéz követelményt amit megszabnak...
2019. jún. 5. 21:31
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, támogatnám, és igen, akkor is ha úgy húznák meg a határokat, hogy én is elvesztem a szavazati jogom.

Egyébként a legnagyobb haszon az lenne, hogy a politikai kampányok nem a hülyékre és semmirekellőkre lennének kihegyezve egyik oldalon sem.

2019. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!