Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok-e valamilyen...

Támogatnátok-e valamilyen cenzust a választó jogban?

Figyelt kérdés
Pontos dolgot nem akarok írni, több féle dolog is lehetne, pl adófizetéshez kötni, műveltségi teszthez, iskolai végzettséghez vagy 65 éves korig. A lényeg hogy a teljesen világtalan, a világról semmit nem tudó pénzzel megvehető prolikat és nyuggereket ki kéne zárni valahogy vélemény?

2019. jún. 5. 20:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: ki mondja meg, ki az értelmes? Ne mondd, hogy tesztek, mert azoknak a hitelessége attól függ, hogy ki állította össze őket.

17-es: Egyáltalán nem szélsőségekről beszélek: Nem egyetlen olyan nyugdíjas van, akinek nem ment el a józan esze, hanem sokkal többen vannak ilyenek, mint akiknek elment. Nem alapállás az Alzheimer-kór. Hamis párhuzam a 18 alattiakhoz hasonlítani, és ezt te pontosan tudod: ebből a korosztályból nyilvánvalóan sokkal kevesebb az érett tájékozott ember, mint az öregek között. Az idősávban is mérföldnyi a különbség: az időskor egy kb 30 éves sáv, míg 18 alatt még nagyon tágan értelmezve is legfeljebb 3 év, ami egyáltalán szóbajöhet, egy óvodás nem fog szavazni.

A tankötelezettségre meglepő módon pont azzal érveltél, amivel én is akartam: aki nem képes teljesíteni a normál képességűek minimumát, az gyógypedagógiai képzésben részesül, nem mond ellent a tankötelezettségnek. Az iskola nyilván arra való, hogy kihozza a gyerekből a legtöbbet, amit lehet az élethez szükséges alapismeretek átadásában, kiből mennyit.

Egyén vs közösség: igen, az egyén pártján vagyok, az emberek önálló egyének. Mindenki a saját boldogságára törekszik, a saját életét szervezi, az ennek ellentétét bőszen hangoztató politikusok a leginkább. A közösség pusztán szervező, működtető erő (például munkahelyek kialakítása a szükséges szolgáltatások céljából), és a történelemben igen vészterhes, véres korszakok hivatkoztak ideológiailag a közösség érdekeire Cromwelltől Hitleren és Sztálinon át Maoig.

2019. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Az idősávban is mérföldnyi a különbség: az időskor egy kb 30 éves sáv, míg 18 alatt még nagyon tágan értelmezve is legfeljebb 3 év, ami egyáltalán szóbajöhet, egy óvodás nem fog szavazni."


Igen, de a nyugdíjazás korhatára 65 év, a várható élettartam viszont férfiak esetében 72, nők esetében 78 év. Most megint lehet azon vitatkozni, hogy ezek csak átlagok, de szerintem az sem célravezető, ha úgy szólhatnak bele hosszútávú döntésekbe a nagyon, hogy nem ők fogják viselni a következményeiket. Erre a legjobb példa a brexit, amire még vissza fogok térni.


"Nem egyetlen olyan nyugdíjas van, akinek nem ment el a józan esze, hanem sokkal többen vannak ilyenek, mint akiknek elment."


Akkor viszont a cenzusos korhatár szemtelenül magas lesz és kész.


"Hamis párhuzam a 18 alattiakhoz hasonlítani, és ezt te pontosan tudod: ebből a korosztályból nyilvánvalóan sokkal kevesebb az érett tájékozott ember, mint az öregek között."


Ha abból indulok ki, hogy tipikusan az idősebb korosztályok azok, amik kétségbe vonják pl.: a klímaváltozást, vagy hogy bizonyítottan fogékonyabbak a populista szólamokra és az álhírek terjesztésére (nem rossz szándékból, direkt teszik), akkor én még ezzel is vitatkoznék.


Nincsenek illúzióim, tudom, hogy egy egész társadalmi rétegről van szó és az lenne a legjobb megoldás, ha az emberek már egészen fiatal korukban kritikusan és megfontoltan gondolkodnának és döntenének, de nem ez a helyzet. A mai idősek nem élettapasztalatból és tájékozottságból mennek szavazni, hanem pártszimpátiából, és ez a berögződés nem old meg semmit.

2019. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
19-es nem vagyok balos, ahogy az ismerőseim akik támogatják a dolgot sem. Ugyanúgy undorodom a PC- gender baloldaltól, mint az illiberális, a környezetvédelmet lesz/ró jobboldaltól. Azt hogy ki a megfelelő meg nem én akarom eldönteni, azért írtam több dolgot is nem csak értelmi cenzust, hanem mondjuk az adófizetést. Társadalmi vitára kéne bocsátani a dolgot, aztán meghúzni egy ésszerű vonalat.
2019. jún. 5. 23:47
 24/26 anonim ***** válasza:

Ott van a probléma, hogy a szavazás, a választás nem dőlhet el az ész érvek -a választóknak adott-szűrt információk alapján.

Hanem a válaszható pártok-csoportok-emberek hitelessége, a tevékenységük során a választókban kialakult bizalom alapján.

És a bizalomhoz nem kell végzettség, műveltség, teszt, elég csak a felnőtt ember józan hétköznapi értékítélete, élettapasztalata.

2019. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Egyetlen hatalmon lévő párt sem fogja az ilyesmit meglépni, ugyanis - mivel a hülyék vannak többen - az ő szavazatuk segítette őket kormányra.

A buta embereket sokkal könnyebb manipulálni, mint a kritikus gondolkodásra képes, tanult réteget.

2019. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem szavazhatna:

-Nem adózik Magyarországon egy fillért sem (nyílván diák stb nem számít).

-Analfabéták (nem tudnak megfelelően tájékozódni)

-Nincs meg legalább 8 osztálya (kivétel persze azok az emberek, akinek nem volt lehetőségük megszerezni ezt anno)

-Nincs TB viszonya Magyarországon (bár ez is adózás tulajdonképp)


Szerintem ezek egész könnyen teljesíthető feltételek lennének.

2019. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!