Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan vezet a kormány mindenk...

Hogyan vezet a kormány mindenkinek külön nyugdíj számlát?

Figyelt kérdés

[link]


"Bizonytalanná teszi az embereket, hogy még mindig nincsenek egyéni nyugdíjszámlák. Mészáros Róbert nyugdíjszakértő szerint megnyugvást jelentene, ha nyomon követhetővé tennék, hogy az évek során ki mennyi nyugdíjjárulékot fizetett be a tb-rendszerbe."


Bár az állam szerint létezik, az alábbi honlap ( ahol elvileg meg lehet nézni a saját egyéni számlánkat ) nekem nem működik több platformon se: [link]


És erre jön most, hogy összevonják az adókat: [link]


"Jövőre már egy teherré olvad össze a tízszázalékos nyugdíjjárulék, a négyszázalékos természetbeni egészségbiztosítási járulék, a háromszázalékos pénzbeli egészségbiztosítási járulék és a másfél százalékos munkaerő-piaci járulék, ezeket mind egy számlára kell utalni."


Ha eddig nem vezették külön a nyugdíjszámlákat, most hogy fogják ha minden ömlesztve érkezik? Ha nem külön 10-4-1,5%, hanem egybe fog 15,5% érkezni?

Persze sejtem ( tudom ) hogy a valóságban mindent adóként kezel(t) az állam és kénye kedve szerinte csoportosította ahová csak szerette volna, hiszen "elvesztette közpénz jellegét", de a kormány saját állítása szerint vannak külön számlák. És a kérdés, hogy ezek után hogy fogják tudni kezelni őket?


2019. jún. 11. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
És Gyurcsányt az öszödi beszédért hurcolásztuk gyerekek, hát normális a magyar ember???
2019. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd innen!

[link]

Nem máshonnan kell indulni, hanem a nyugdíjfolyósítótól és először be kell lépned hozzá az Ügyfélkapun.

Mivel ezek személyes adatok, csakis megfelelő jogosultság birtokában nézheted meg, ahhoz pedig hivatalos portálon kell belépned.

A nyugdíjszámlád mellesleg nem folyószámla, nem gyűlik rajta a pénzed. Az egy jogosultság, az egyéni "számla" csupán számodra is meg tudja mutatni, hogy a munkaadóid fizettek-e utánad nyugdíjjárulékot és mennyit fizettek. A megfelelő kalkulátorral ezek alapján kiszámolható hogy mennyi nyugdíjra számíthatsz. De ehhez a nyugdíj jogosultság minden feltételét teljesítened kell, pl. a minimális járulékfizetési időszakot, a betöltött öregségi nyugdíjkorhatárt stb.

2019. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!