Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a magyar emberek milyen keveset politizálnak?

Figyelt kérdés

Főleg a fiatalok, pedig politikailag nekik kellene aktívabbnak lenniük, ugyanis az ő jövőjükről van szó és nekik elvileg a demokrácia is fontosabb, mint egy Kádár-rendszerben szocializálódott, idősebb embernek. Ennek ellenére, alig járnak szavazni és abszolút mellékes a politika az életükben, a világ dolgai sem érdeklik őket.

A demokrácia elméletileg népuralmat jelent, vagyis, hogy nem egy uralkodó osztály dönti el, hogy mi legyen és mi ne legyen, hanem a nép önkezébe veszi a sorsa kovácsolását, ehhez pedig kellene egy általános politikai aktivitás.

Más is látja így?



2019. jún. 11. 20:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Csak téged. De attol még lehet tiszta a lábkörmöd!
2019. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, az én korosztályom és baráti köröm 22-27 tényleg nem politizál. Hidegen hagyja őket mert nem itt terveznek! Igazából legtöbbünknek meg sem fordul a fejében az, hogy esetleg itthon kezdjünk valamit az életünkkel.


Egyik ismerősömnek pl. nagyon bejön Olaszország. Most érted nem mondhatod neki, hogy figyelj már maradj már itt mert ide születtél... Mindenki úgy boldogul és a legfőbb, hogy ott ahol akar. Innentől kezdve felesleges a politizálás.


Bocsánat, nem biztos, hogy népszerű leszek.

2019. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
4%

A fiatalokat csak az érdekli hogy kielégítsék testi vágyaikat:

Cigi. Pia. Szex, s lelki vágyaikat, mint tucc tucc tucat diszkó szemét okostelefon, okostelefon és még bármi amin unalmukban két cigi között húzódhatják az ujjukat.

2019. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az embereket elrettenti a társadalom a politizálástól. Fideszt támogatod? Az emberek szektás FideSS bérencnek hívnak. Ellenzéket támogatod? Az emberek sorosbérenc hazaárulónak hívnak. Ezen kívül semmi nem történik, mert nagyon kevés ember hajlandó érdemben vitázni. A legtöbb csak idiótának fog nézni és elküld a p*csába amiért nem ugyanaz a véleményetek.
2019. jún. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Csak teged.

Nem voltam szavazni sem már vagy 15 éve, es kulfoldre se koltoztem.

Nekem azokbol van elegem akik habzó szájjal politizalnak, es képesek utalni a sajat csaladjukat is a politika miatt.

2019. jún. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

teljesen egyetértek veled. Mint kifakadtál, itt is a "politizálás" alatt a válaszolók a pártpolitikát értik.

Pedig a politika a "polisz" (város) dolgaival kapcsolatos dolgokat jelenti. Politika, ha elmegyek az önkormányzati közmeghallgatásra, ha írok a helyi képviselőnek, hogy lehetne-e tenni a játszóteret ellepő kutyaszar miatt, ha aláírok egy petíciót az óvoda bővítése miatt, ha szervezek egy szemétszedést a kiserdőben, stb.


De a pártpolitika (és főleg egyes pártok) azt akarja, hogy ne legyenek politizáló, gondolkozó polgárok, hanem inkább legyenek agymosott hívek, akikkel mindent meg lehet etetni. Nálunk ezt (talán történelmi okok miatt) sokkal egyszerűbb elérni, mint más országokban.

2019. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"De nem hogy nem politizálnak, aki esetleg politizál azt gyakran a többség még hülyének is nézi érte."


Én ezt nem tapasztaltam. Szerintem az a normális ha politizál az ember.

2019. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért nem politizálnak, mert nem akarják, hogy a beszélgető partner lefikázza a véleményünket vagy őket a nézeteik miatt.


Senkinek nem kell hogy összevesszen azért a másikkal mert az X vagy Y pártra szavaz támogatja ért egyet vele.

2019. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!