Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a magyar emberek milyen keveset politizálnak?

Figyelt kérdés

Főleg a fiatalok, pedig politikailag nekik kellene aktívabbnak lenniük, ugyanis az ő jövőjükről van szó és nekik elvileg a demokrácia is fontosabb, mint egy Kádár-rendszerben szocializálódott, idősebb embernek. Ennek ellenére, alig járnak szavazni és abszolút mellékes a politika az életükben, a világ dolgai sem érdeklik őket.

A demokrácia elméletileg népuralmat jelent, vagyis, hogy nem egy uralkodó osztály dönti el, hogy mi legyen és mi ne legyen, hanem a nép önkezébe veszi a sorsa kovácsolását, ehhez pedig kellene egy általános politikai aktivitás.

Más is látja így?



2019. jún. 11. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen érthető, hogy szarnak bele az emberek a politikába.


Kicsit olyan az egész mint az olcsó menza. Választhatsz, hogy a mócsingos húst kéred, vagy az oda égetett krumplit. Normális embernek mindkettőtől kifordul a gyomra.

2019. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Kicsit rosszul értelmezed a dolgokat. A kádárrendszerben felnőtt embereknek többet jelent az hogy választhatnak mert tudják milyen az ha nem. Ezért is náluk a legnagyobb a részvételi arány.


A fiatalok többsége meg egyáltalán nincs képbe semmivel csak saját magával (tisztelet a kivételnek) a 18-29 éves korosztálynál a legalacsonyabb a választási részvétel mindössze 30%! Utána meg rinyálnak az idősebbekre

2019. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1

Te most a magyar pártpolitikáról beszélsz, ami magának, a nagybetűs Politikának csak egy nagyon apró és primitív szegletét teszi ki. De a politika nem csak ez.

A menzás példád tökéletesen visszaadja a lényeget, a "politika" kifejezés magával a gasztronómiával egyenértékű, ami egyáltalán nem csak mócsingos húsokból és odaégett krumplikból áll.

2019. jún. 11. 21:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok a lábukkal szavaznak. Lelép innan akinek van egy kis esze.


(Én hülye vagyok, ezért úgy döntöttem maradok)

2019. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Piros Kalapács

Pont erről beszélek, hogy nem politizálnak. A nyugati társadalmakban aktívan részt vesznek a fiatalok a politikai életben, Magyarországon pedig alig van valami, pedig Budapestnek egy nyüzsgő, politikai központnak kellene lennie.

2019. jún. 11. 21:21
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod, a politoka a gasztronómiával egyenlő.


Pont itt jön képbe a lelépés amit az előttem szóló írt. Ha a menzán csak mócsingos hús van, akkor nem fogsz oda menni, hanem ha teheted átmész egy normális étterembe ahol szintén van "olcsó menü" de messze minőségibb szolgáltatással és étellel.

2019. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
A magyar emberek politizálnak, csak látják is, hogy mekkora bűnszövetkezet az egész magyar politika.
2019. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak még kevesebbet politizálnak, elég csak elolvasni pár kommentett Orbán facebook oldalán és meglátod miért írom ezt

A jelenlegi politika csak arra jó hogy az embereket megossza ne legyen összefogás mert ha összefognának az emberek akkor erősek lennének és az ugyan melyik politikus akarna?

2019. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek veled kérdező. De nem hogy nem politizálnak, aki esetleg politizál azt gyakran a többség még hülyének is nézi érte.
2019. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Volt egy időszak, amikor keményen nyomták a témát a fiatalok is, gondoljunk vissza 2002, 2006-2010-re. Aztán valami történt, és így nézve nem csodálom, hogy sokuk megcsömörlött, és nem akar semmit.

Nagy összevisszaság van a politikában, annak egyes nézeteiben, így nem fura, hogy nem akarnak sokan a zavarosban halászni.

2019. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!