Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni érvekkel a legjobb barátnőmet, hogy próbálja ki legalább egyszer a szavazást és menjen el legközelebb voksolni? 24L

Figyelt kérdés

Én eddig minden egyes alkalommal elmentem szavazni és a jövőben is így szeretnék tenni. Szerintem nagyon fontos hogy elmondjuk a véleményünket és hogy szavazzunk. Minden alkalommal a jövőnkről döntünk és arról, kik vezessék az országot. A politikával ha foglalkozol, ha nem igenis kihatással van az életedre.


Legjobb barátnőmnek hiába próbáltam eddig érvekkel elmondani, fontos hogy szavazzunk, még sohasem ment el. Pedig már bőven lett volna rá lehetősége, hiszen 27 éves. Minden alkalommal azt mondja, hogy ő "semleges" és hogy "őt ez nem foglalkoztatja", illetve "úgysem hiszek egyiknek sem, mert hazudnak és csalnak". Én megértem az érveit, de ettől független a politika igenis hatással van rá ugyanúgy mint bárki másra, bármennyire menekül tőle. A döntést ugyanúgy meghozzák egy választáson, akár figyelemmel követi akár nem. Hogyan tudnám őt kreatív, hasznos érvekkel meggyőzni, legalább próbálja ki egyszer a dolgot? Mert ha ki sem próbálja, nem tudja miről marad le.


2019. jún. 24. 18:49
1 2
 1/11 MR.X. ***** válasza:
82%
Aki nem szavaz az a jelenleg hatalmon lévő kormányra voksol...
2019. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hs azt is hozzáadjuk, az már igazán szép eredmény.
2019. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ne foglalkozz vele. Akit érdekel a politika és a világ, az úgyis veszi a fáradságot 4 évente és elhúzza a popsijàt.

Akit nem érdekel, az úgysem fog, csak kényszerből legfeljebb, úgy, hogy nem néz utána kire érdemes.

Semmi értelme. A demokráciában megférnek azok is, akik nem szavaznak.

2019. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Erre csak azt tudom mondani, hogy gondoljon bele, hogy ha az ő szavazatán múlott volna, hogy Hitler nem kerül hatalomra, akkor is azt mondta volna, hogy a többiek is "hazudnak és csalnak"?
2019. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Joga van nem szavazni.
2019. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha ilyen mint írod akkor csak a személyes érintettség lesz rá hatással ha egyszer éri ilyen. Nálam a kerületi fideszes polgármester a lakóhelyem zöldövezetére vetett szemet,egy gyönyörű erdőre a környék szívére. Szerinte sokkal jobb lenne emeletes házaknak meg sportpályának és ha ősszel újraválasztják akkor el is fogja érni. Ezért maximálisan motivált vagyok a szavazásra,míg előtte nem mindig mentem el.

Sok dolog amúgy nem zavar,de az erdőírtás a kínai betelepítés meg ez a dühítő primitív hazúgság propaganda elérte azt hogy aktivizaljam magam és ne csak a szavazatommal.

2019. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

19:26


Melyik kerületről van szó, ha szabad érdeklődnöm?

2019. jún. 24. 19:32
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha sokat pofazol a szavazasrol, nem sokaig lesztek baratnok. Foglalkozz a sajat dolgaiddal.

Egyszer kiprobaltam, semmi jo dolog nem tortent. Azota eleg sok szavazasbol kimaradtam, egyet se banok.

2019. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

'hogy gondoljon bele, hogy ha az ő szavazatán múlott volna, hogy Hitler nem kerül hatalomra, akkor is azt mondta volna, hogy a többiek is "hazudnak és csalnak"?'


Hogy jön ide Hitler? Még közünk sincs hozzá.

Am meg érzelmileg zsarolni valakit...

2019. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi közöd hozzá, hogy valaki szavaz vagy sem.

Ahogy ahhoz sem lenne közöd, ha a barátnőd elmenne szavazni, hogy kire voksolt.


Ez magánügy. Tarts tiszteletben, vagy keress olyan barátokat, akikkel politizálhatsz.

2020. júl. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!