Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tapasztaltok a kormánya...

Ti mit tapasztaltok a kormányablakoknál valóban ennyire rossz a helyzet főleg Pesten vagy csak az ellenzék hisztizik?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jún. 27. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Az utóbbi három évben elég sokat jártam kormányablakban (az intézett ügyek a családban: 3 EU-s társadalombiztosítási kártya, 3 útlevél, 2 személyi igazolvány, 2 jogosítvány, 1 forgalmi engedély, 1 születési anyakönyvi kivonat). Volt, amit december 27-én kellett intéznem, akkor is minden simán ment. 45 percnél többet soha nem kellett várnom, időpontfoglalás nélkül sem. Kedvesek, segítőkészek voltak, egyszer sem kellett visszamennem azért, mert valami nem stimmelt volna. Az iratok 1 héten belül elkészültek, pedig nem kértem gyorsítottat.
2019. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Az ügyintézés gyors, a várakozás lassú. Független vagyok, aláírom hogy minden pártnak vannak jó gondolatai, jó ötletei, a Fidesznek ugyanúgy mint a Momentumnak, ugyanakkor ez tényleg így van. Múltkor több mint 1 órát kellett várni, mert sok ember volt, kevés ügyintézővel. Hiába dolgoztak gyorsan, nekem is kb 3-4 perc alatt elintézték amit kellett, teljesen elégedett voltam velük, a létszám hiány komoly gondot okoz.

Most gondolj bele, ha csak 2-3-mal több ügyintéző lett volna, ha 5 perc egy ember, mennyivel gyorsan haladtak volna? És ez csak néhány plusz ember lenne

2019. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1. De állítólag most kezd rossz lenni amikor márciusban nagyon sokan elmentek az új törvény miatt....
2019. jún. 27. 07:57
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Most voltam 1-2 hete a békéscsabai kormányablaknál. Innen vidékről jelentem, hogy van némi igazság a cikkben. Itt minden ügyintézésre alig 1 dolgozó jut, vagyis ha beugranak 4-en személyit csinálnod, akkor öket meg kell várnod.

Amikor tavaly a személyimet csináltam, közel 1 órát kellett várnom mire sorra kerültem. De csak a mindennapi ügyekre jut 1-1 ügyintéző. De ha már valami más kell jogsin/személyin/útlevelen/lakcímen kívül, akkor addig vársz amíg egy ügyintéző át nem ül az egyik székből a másikba. Addig nyilván a másik ügy részlege fent akad.

Most a lakcímkártyát intéztem 1 hete, ami elég nehézkes volt, mert másodszorra is elküldtek másfél órával zárás előtt, mondván nincs úgyintéző..

A recepcióra meg az egyik úgyintéző rohangál ki folyton, amikor ráér, szóval nincs ott sem folyamatos felügyelet.

Amikor sikerült sorszámot kérni harmadszorra, 2 ember várt előttem. Fél órát vártam úgy, hogy közben az egyik előttem lévő inkább hazament. El sem tudom képzelni meddig szobrozok ott ha ő nem lép le.

Nem foglaltam időpontot, mert spontán jött az ügyintézés, de erősen ajánlott.

2019. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy az idős hölgyike szó szerint leszidott, mert a lakcímkártyámat külképviseleten, vagy a bejelentett lakcímem városában kellett volna intézzem kizárólag, és én mégis mit keresek itt, amikor 400km-re kéne lennem. Hát bocs hogy ide születtem..

Pedig ügyfélkapun mindent megcsináltam, már csak le kellett adnom a mostanit, majd átvenni ah új lakcímkártyám. Szépen félreinformált.

Azt mondta az lehetetlen, hogy én ebbe a kormányablakba kértem az új kártyát, mert vagy bejelentett lakcím városa, vagy külképviselet...

Hiába győzködtem, hogy ezt az okmányirodát adtam meg ügyfélkapun, hogy személyesen átveszem.

Majd nagynehezen feltelefonált az emeletre, és ott mondták neki, hogy igen megérkezett a lakcímkártyám és fent átvehetem..

Mennyi időt megspórolok ha nem akadékoskodik..

De hát ennyi fizetésért nem lehet elvárni lelkiismeretesen dolgozó, nem csak érettségivel rendelkező ügyintézőt.

2019. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Gondolom annak az egy két fanatikus fideszesnek aki szerint alig kell várni, annak a két óra várakozás olyan mintha öt perc lenne mert olyan jól érzi magát Viktor urunk által felépített szép kormányablakban
2019. jún. 27. 08:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Győrben én nem voltam elégedett, 3 órát vártam és egy sima mezei autó adásvételit nem voltak képesek átírni, én kedves maradtam de még ők voltak bunkók az inkompetenciájuk ellenére. Másnap visszamentem, érdekes módon átírták minden gond nélkül.
2019. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Mostanában nem voltam, de 3 évvel ezelőtt volt több intézni valóm is.


Az egyik a XIII. kerületben volt, jogosítvány. 3 hétre kaptam időpontot, majd az időpont azt jelentette, hogy kaptam egy számot, majd még várhattam ott 1 órát.


A másik a XX. kerületben lakcím bejelentés, ezt nem lehet akárhol, csak adott kerületben. Netes időpont nem volt, csak 1.5 (vagy 3, már nem emlékszem pontosan) hónappal előre lehetett, de addig minden időpont betelt. Három alkalommal jártam a tömegközlekedéssel csak 2 km-re megközelíthető kormányablaknál (egy Tesco-ban volt, akkor nem volt épp Tesco-s busz, autóm nem volt). Először húztam szamot, majd 1.5 óra múlva közölték, hogy aznap lefagyott a rendszer, és nem tudnak egyáltalan ilyen ügyet intézni. Masodszor 2.5 óraval zárás után voltam ott, közölték, hogy aznap már nem kerülök sorra, de hívjak egy számot, ott kapok időpontot, akkor is ha neten már nincsen. Végül adtak több hónappal későbbre, akkor sikerült. Egybként munkaerő hiányban nem nagyon szenvedtek, csak lassúak voltak, és fele nem csinált semmit (gondolom más ügyek vannak náluk).


Ezen kívül szintén kb. 3 éve csináltattam személyit a VIII. kerületben, és ügyfélkaput a IX. kerületben. Előbbiben tömeg volt, de netes időponttal hamar megvoltam. Utóbbiban meg pangás volt.


Én mindenkinek azt javaslom, időpont nélkül soha, és ha nem helyhez kötött, mint a lakcím, akkor kiválasztani azt a helyet, ahol van.


A nagy leromlás amúgy tapasztalataim szerint a kormányablakok bevezetése óta van, előtte jobb tapasztalataim voltak.

2019. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem még, ami igazán katasztrófa az az Államkincstár. Mostanaban az azonosítás miatt durvább, de mikor ez még nem volt, akkor is a töküket vakarták, simán 2-3 varakozó esetén 1 óra feletti várakozási idők vannak.
2019. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én csak alátámasztani tudom ezt, páromnak intéztünk jogosítvány honosíttatást, a procedúrát februárban kezdtük, tegnap vehettük át a jogsit... mindenki számoljon utána. A központi okmányirodában nem beszélnek angolul, lekezelők, csakis telefonon lehet időpontot foglalni, és kétszer is volt olyan, hogy az ügyintéző a vonal túloldalán annyit mondott, hogy erre az ügytípusra jelenleg nem lát szabad időpontot a rendszerben, meg kellene próbálni egy hét múlva, hátha felszabadul valami (???).
2019. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!