Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány a családvédelmi...

A Kormány a családvédelmi akciótervél pontosan mit kíván elérni?

Figyelt kérdés

Mer hogy nekem pl nem jön át kristálytisztán, és szerintem inkább az lesz belőle hogy egy csomó embert eladósítanak. Akik miután elvették az ingatlanukat vagy nem tudták azt fizetni szimplán utcára fognak kerülni / kivándorolnak pont majd ezért.


Már maga az ötlet is (szerintem) eleve beteg hogy hitelezéssel akar az Állam gyerekeket csináltatni.


Továbbá még ha meg is születik X ezer gyerek csak 2 kérdés.


1. Mi garantálja hogy az illető munkalávaló lesz ?

Ismerek 7 gyerekes családot (nem nem cigányok) és egy se dolgozik.


2. Mi garantálja hogy Magyarországon lesz az illető munkalávaló ?


Mer szerintem ez az egész egy elve halva született ötlet. Értelmes emberek EZÉRT ? Nem fognak gyereket vállalni.



2019. jún. 29. 11:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Azt imádom az ilyen állami-komcsi elképzelésekben, hogy a társadalom által leadózott pénzből osztanak vissza valamennyit és eladják úgy, hogy ők támogatják a lakosságot. :))
2019. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az egyes írja. Köszönjük meg nagyságos vezetőnknek, hogy az Európa-szinten rekordmagas adónkból valami minimumot csurran-cseppent egy szűk rétegnek (na nem mindenkinek!), 500 feltétel mellett. Micsoda kegy! Ennyi adó mellett kb. minden állampolgárnak kacsalábon forgó palota járna.

Amúgy igen, nyilván az a cél hogy minél több ember függő legyen az államtól, plusz utána ezzel is lehet riogatni hogy "az ellenzék az utcára tenné a hiteleseket meg emelné a kamatot" (amiket pont a Fidesz szokott megtenni általában). Nem mellesleg történelmi tanulmányaimból rémlik hogy melyik államban volt divat a gyerekszülést az államnak propagálni. Nagyon nem hinném hogy egy olyan rendszer bárkinek hiányozna...

2019. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 mindentudó99 ***** válasza:
23%
#1 Én meg az ilyen válaszokat szeretem. Mégis miből finanszírozna bármit is az állam ha nem adókból? Ez más országban is így megy. Adót fizetsz ezt oszták szét mindehova. Ha ez nem lenne akkor is hitelből vennének házat az emberek családok. Pont úgy mint a világ èletben mindíg. Senki nincs hitelbe hajszolva. Nem kötelező felvenni. És igen lesz aki belebukik mert mind8g is volt ilyen sajnos.
2019. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Nem mellesleg történelmi tanulmányaimból rémlik hogy melyik államban volt divat a gyerekszülést az államnak propagálni. Nagyon nem hinném hogy egy olyan rendszer bárkinek hiányozna..."


Adolf Hitler náci Németországa, fénysebességgel arrafelé haladunk.

2019. jún. 29. 12:12
 5/36 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Kérdező ha szerinted arra haladunk fénysebességgel ülj vissza az iskolapadba. Mert vagy iskolába nem jártál vagy hiányoztàl mikor erről tanítottak iskolában.
2019. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
22%

Elkéne olvasni a program feltételeit mielőtt ilyen badarságokat írsz le.


ALAP FELTÉTEL, hogy több éves munkaviszonnyal rendelkezzen aki ezt igényli.


Ergó az általad említett 7 gyermekes nem dolgozó emberkék nem tudják felvenni. Csak a becsületes, dolgozó emberek.

2019. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

"ALAP FELTÉTEL, hogy több éves munkaviszonnyal rendelkezzen aki ezt igényli."


Nos ahogy én látom az igénylők azért nem ütik le egymást.

És még mindig nem garantálja semmi hogy a születendő gyerek nem külföldön lesz munkalávaló.


Szóval én személy szerint nem értem hogy mit akarnak ezzel. De lehet buta vagyok, elnézést.

2019. jún. 29. 13:39
 8/36 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezel egy nyolcadikost ugyanezt fogja mondani: hatalmat fenntartani.

Az emberi kapzsiság határtalan, szinte elmebaj. Ahogy a népesség növekszik az egy főre jutó jövedelem csökken de az erőfeszítés növekszik azért a jövedelemért. A rendszerek cserélődnek, x létszámtól y lêtszámig működnek majd "megbuknak". Amikor már nagyon sokan leszünk háború kezdődik mert így semmit sem kell vissza adni, nincs kinek vissza adni. A rendszerek rémálma, hogy a minimum létszám alá megy a populáció mert ha ez történik összeomlik.

2019. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%
Csak hát olyanok vagyunk mint a halak annyi különbséggel, hogy nem halász hálóban, hanem ideológiai hálóban vergődünk
2019. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
52%
Szeretném ha senki nem értene félre, én nem haragszom senkire. Amire haragszom azok az eszmék amik elfoglalták a fejüket és meghatározzák a gondolkodásukat. A 90-es években Orbán Viktor majdnem olyan volt mint én csak ő tanult és valamiért megváltozott, én pedig nem. Most egy senki vagyok aki ide írogat.
2019. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!