Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyszerűen nem akarom elhinni....

Egyszerűen nem akarom elhinni.9 hónapig is bevállalható az abortusz?

Figyelt kérdés

[link]


Tök mindegy, hogy kitől származik az ötlet, ez borzasztó kegyetlen.



2019. jún. 30. 12:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Az abortusz pártisoknak küldöm akik szerint nem gyilkosság ez az eljárás...

2019. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

"Nem, mert akkor még nincs kifejlődve."


De, ki van. A 12 hetes magzatnak minden szerve kifejlődött, már a körme is nő. Az arc érzőidegei pedig már a 4 hetes magzatnak is kifejlődtek, fájdalmat is érez.

2019. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 tgt ***** válasza:
0%
A magzat a huszonnegyedik terhességi hét előtt egyáltalán nem érez fájdalmat, és feltételezhető, hogy utána sem, mert agyban a huszadik hét előtt még nem alakulnak ki teljes egészében az idegsejtek közötti kapcsolatok, a fejlődő emberi lény pedig öntudatlan állapotban van. A magzati fájdalomérzékelés – az emlékezethez és más tanult viselkedésformákhoz hasonlóan – csak a születés után alakul ki teljes egészében.
2019. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 tgt ***** válasza:
0%
Andizsuzsi: Teljesen egyetértek azzal, hogy fontos az abortuszok számának csökkentése, de ennek nem az a módja, hogy az abortuszra kényszerülő, amúgy is válságban lévő nőknek ilyen áltudományos hazugsággal még nagyobb bűntudatot okozunk.
2019. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Logikádat követve, akkor azokat is "legálisan" meg lehetne ölni, akik veleszületett szenzoros és autonóm neuropátiában szenvednek? Hiszen ők se éreznek fájdalmat...
2019. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 tgt ***** válasza:
A magzat még nem ember, hanem egy ember-kezdemény. Még nincs személyisége, nincs tudata, nem érez fájdalmat. Borzasztó dolog egy emberi élet-kezdeményt elpusztítani, de az abortuszok számát nem úgy kell csökkenteni, hogy rákényszerítjük a nőket a szülésre, akkor is, ha nem akarják, hanem felvilágosítással, és korszerű fogamzásgátlással.
2019. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból tudom, hogy minimum a 2. hónaptól vannak bonyolult lelki érzelmek (nem csak érzések), de az első hónapból is kimutattak már nálam... A szív egy-másfél hónap után ver, végtagok vannak az első hónap közepén, végén. Jó lenne, ha a magzat csak egy emberkezdemény lenne, melynek nincs személyisége, lelke, érzései, de a vizsgálatok az ellenkezőjére utalnak. Nincs test lélek nélkül. Ez nem úgy működik, hogy x nap után egyszercsak már ember a magzat. Ez egy folyamatos fejlődés, ami szükségszerűen megszületéssel végződik (ha nem jön közbe semmi). Ha nem is ver a szív 30 naposan, vagy ha nem is "érezne" a magzat, nemsokára fog. Két nap miatt öljünk meg valakit?
2019. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Hipnózissal a rá fogékonyaknál vissza lehet követni az eseményeket, egészen az első hónapokig az anyaméhben (de más módszerekkel is). Mivel akkor még nagyon is érzékeny a magzat, még csak akkor kezd felépülni, az akkori történések döntően meghatározzák felnőtt életében. Szinte minden depressziós, pánikbeteg vagy egyéb lelki beteg találkozott valamivel az első hónapokban, ami megviselte az idegrendszerét. A magzat egyáltalán nem buta, érzi, hogy mi történik körülötte.

Bár ne érezne semmit, akkor sokkal kevesebb lenne a súlyos lelki beteg, depressziós, az öngyilkosság, stb. De az a helyzet, hogy az ellenkezője az igaz, minél fiatalabb a magzat, annál erősebben érez.

Régen én sem tudtam, hogy egy magzat egyáltalán ember-e, amíg nem tudtam semmit a témáról. Azt hittem, csak valami gömbölyű sejthalmaz.

2019. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Andizsuzsi ***** válasza:

tgt!


Az én hozzászólásom nem arról szólt, hogy hogyan kell(ene) az abortuszok számát csökkenteni, se senki döntésébe nem kívánok se beleszólni se állást foglalni, de engedtessék meg nekem az a véleményem, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és nincs a magzati létnek olyan állapota, amikor kimondhatjuk, hogy itt még nem, de ott már ember a magzat.

2019. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 tgt ***** válasza:
Persze, lehet ez a véleményed. Én elsősorban arra reagáltam, hogy a négyhetes magzat érez fájdalmat. Mert az nem igaz.
2019. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!