Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azzal, hogy a kormánypárti...

Azzal, hogy a kormánypárti médiák folyamatosan cáfolják, hogy a román bérek magasabbak lennének a magyarnál, nem éppen ellentétes hatást érnek el?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogy amúgy is ciki, hogy a bérek tekintetében az EU sereghajtói közé kell sorolni minket és akkor még írnak erről egy külön cikket, hogy nem igaz, hogy magasabbak, Romániában 10-20 ezer forinttal kevesebb. Szóval legyünk rá büszkék, hogy 10-20 ezer forinttal magasabbak a bérek, mint Európa egyik legcsóróbb országában? Büszkének kéne rá lenni, hogy fantasztikus kormányunknak köszönhetően nem utolsók vagyunk, csak hátulról a harmadikak?

2019. júl. 8. 09:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Maradjunk annyiba, hogy én meg Magyarországon nem tartom reálisnak, hogy fizetésed 50-60%-t félre teszed, kivéve ha minimalista életet élsz.
2019. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#3

Ausztriában nem azért nem látsz ilyeneket mert több a pénzük, hanem mert igényesebbek az emberek.

Régebben rokonaim utcájában a kistelepülésen, sőt az egész környéken csakis szép, ápolt kertek és néhány évente újra festett, vakolt tiszta, gyönyörű házak voltak.

Azóta az ott élők megöregedtek, kihaltak, elköltöztek és akik helyettük ott élnek azok igénytelenek. Nem nyírják le még a gazt sem, nem tartják rendben az udvarokat és nem tartják karban a házaikat. Pedig jó és szép házakat kaptak amikor beköltöztek.

Nem a pénzük hiányzik hozzá, hanem az akaratuk. Igénytelenek. Ahol igényes emberek laknak, lehetnek a legszegényebbek, akkor is szép rendezett környezetben találod őket itt is, ebben az országban is.

Lehet bármilyen gazdag egy önkormányzat - ahogy barátainknál - ha amit kiraknak egyik nap az utcára, azt másnapra felszedik, ellopják, ha nincs oda betonozva, akkor nem lesz szép a város. Volt, hogy a szelektív hulladék gyűjtő szigetet 2 nap alatt felszámolták, csak a lebetonozott szegélyköveket nem tudták elvinni, a többit igen. Még a mi városunkban is láttam olyat, hogy kisteherautóval a jól szituált cég embere odament a játszótér homokozójához, kilapátolt belőle egy rakás homokot és lelépett vele - kellett betonozni. Budapesten is kérdezték vagy 10 éve, hogy miért nincsenek virágok a köztereken és ott nyilatkozta az illetékes, hogy amit kiültetnek azt másnap felszedik, elviszik. Már díszkáposztával is próbálkoztak, azt is elvitték.

Van már ahol javult az emberek hozzáállása, de amíg csak 1-2 lesz olyan, hogy elveszi amit a másik 10 ezer embernek kitesznek, addig nem is lesz olyan a környezet amit az a 10 ezer szeretne.

2019. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

#10

Azt bírom, hogy amikor a kinti bérekről van szó, akkor mindig azt tartják viszonyítási alapnak, amit a diplomások vagy a szakmunkásokat irányító, a kisebb cégek vezetői keresnek - míg itthon ha a bérekről van szó akkor mindig a minimálbért nézik, mintha mindenki csak annyit keresne.

Egyik sem igaz. Kint is lehet sokat keresni meg itthon is, ahogyan kint sem él jól mindenki, ahogyan itthon sem. Nekem van közeli rokonom pár aki kint dolgozik, egyik sem gazdag. Van amelyik többet keres van amelyik kevesebbet, éppen úgy él belőle mint a testvére itthon szalag mellett végzett munkával. Mert sokkal több a költsége is, a tesója meg jó helyen van állásban. Ahogyan van barátunk akik nagyon jól keresnek, hiszen mindketten diplomások, olyan állással és van aki éppen csak el tudja magát és a gyerekét tartani a fizetéséből egy igen olcsó kerület szűkös albérletében lakva, minimális megtakarítással. Ha nekem valaki azt mondja, hogy jól keres a németeknél, csak mert évente egyszer haza tud jönni 1 hétre a családhoz lakni meg 1 hétre el tud menni a barátaival valahová olcsó helyre nyaralni, de közben figyeli hány sms-t küld, mert az sokba kerül - hát azt körbe röhögöm.

2019. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6%

# 13


Hát igen, mondjuk a jó keresettől még nem biztos, hogy valaki be is tudja osztani a keresetét.

2019. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
Azzal, hogy az ellenzéki média folyamatosan fújja, hogy már rumánnyában is jobb az élet(a sok hazatalicskázott nímet ajrótól maximum) , akkor elhisszük?
2019. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem semmi szintet ér el a fideszes vakhit, amikor már azt bizonygatják egyesek, hogy az átlag német semmivel sem él jobban, mint az átlag magyar.
2019. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

16: Ezt senki sem bizonygatja. De ha te kimész Németországba dolgozni, attól nem leszel átlag német. De más országot is lehetne példának hozni. A legtöbben nem nagy presztízsű munkánkra mennek ki. Ők nem is keresnek olyan jól.

De itthon sem csak minimálbéresek élnek.

Én pl. normálisan keresek, ezért nem motivál a külföldi munkavállalás. Amit itthon csinálok, nem biztos, hogy tudnám máshol. Rosszabb munkára meg minek menjek?

2019. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

"Én pl. normálisan keresek, ezért nem motivál a külföldi munkavállalás. "


Én például ezen már régen túlléptem, nem annyira izgat, hogy mennyivel tudnék többet keresni itt vagy ott, azért megyek majd vissza Belgiumba, mert társadalmi szinten jobban szeretnék ott élni. Jobbak a szabadidős lehetőségeim, vár az öltöző, várnak a haverok.

2019. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
43%

"Németországban kb 1300 euro az atlagkereset. Ebbol elmegy mondjuk 600 alberletre. 300-400 kajara es mososzrre. Ha van kocsi akkor a parkolasra biztositasra benzinre is elmegy 100-200 euro. Es hóvgén az embernek marad ugy 100-200 euroja. Ami olyan 30-60ezer forint. Mig én pl itthon atalagos 200ezres fizetesembol 100-120 kozott felrarakok havonta. Na most akkor kinek jobb?"



Amikor nem megy a matek... Ha itthon 200 ezret keresel és 100-120 csak az albi rezsi nélkül, akkor hogy a manóba raksz félre 100-120-at havonta?

Mivel a német bérből levontad az albit is, gondolom úgy lenne fair összehasonlítást írni, hogy a magyarból is levonod.. Itthon 200 ezerből a büdös életben nem tudsz albérletet fizetni,rezsit, enni, kocsit fenttartani.. És úgy kigazdálkodni,hogy maradjon is..

Jól belebuktál az érvelésedbe.

Egyébként Németországban az 1300 euró nagyon kevés, 2000 körül már inkább reálisabb...



Kérdező: a fidesz hívek úgysem fognak elgondolkozni ezen,hogy már Románia is utol ért..Pont most olvastam,hogy 2 év alatt 70%-kal emelik náluk a nyugdíjakat..Eközben itthon az infációról is óriásikat kamuzunk,hogy a nyugdíjt szaros 2-3%-kal emeljük évente. Hozzájuk vágunk évi 10 ezret és csend legyen..

Nekünk ez kell, beérjük ennyivel, nem törekszünk jobbra.

Az agyon cikizett történelem nélküli Szlovákia is fényévekkel előttünk jár már. Romániában szó van az euró bevezetéséről, még pár év és leshetjük hol tartanak..

Jelzem, hogy turista szemmel már előttünk járnak. Olyan bitang jó utaik vannak mindenhol, mint nálunk az autópályán sem.. Gondolom ilyen az, amikor az útdíjat tényleg az útra költik..Nem mint itthon, hogy a súly és a benzin adó valahol eltűnik az éterben .. De lehetne még sorolni sok mindnent, én teljesen el vagyok képedve, hogy mennyit fejlődtek 10-15 év alatt.

2019. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!