Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják azt el egyesek,...

Miért várják azt el egyesek, hogy azokat akik nem jól keresnek, azok tartsák el akik megdolgoznak a több pénzért?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan azt várják el a jelenlegi kormánytól, hogy azt csinálja amibe a régi belebukott. Persze nagyon jól hangzik az, hogy a szegényebbek kevesebb adót fizetnek, megélnek egyesek mások adójából egy életen keresztül munka nélkül. Csak hogy ezt így nem lehet, hogy míg más halálra dolgozza magát nagyobb fizetésért, például legyen szó most egy orvosról aki hogyha hibázik egy ember élete múlik rajta, az azért kap kevesebb fizetést mert az ő adójából sokkal többet vonnak le. Így büntetik meg a munkájáért és mert többet keres. Ezért is igazságosabb a jelenlegi adórendszer, mert mindenkinek levesz például 15 százalékot a fizetéséből, ezzel ugyanannyit von le a szegényebb és a gazdagabbtól is. Persze ebbe az is benne van, hogy gazdagoknál a 15 százalék többet jelent mint a szegényeknél, de így mindenkinek egyenlő lesz a "kár". Hogyha pedig adócsökkentés van például 15-ről 12-re az mindenkinek adócsökkentést jelent. Ami lesz is jövőre például. És ha hiszitek, hogyha nem ez teszi lehetővé a családok minnél nagyobb támogatását, és az adókedvezményeket is. Ez a rendszer húzott ki minket a válságból is...

2019. júl. 10. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
74%

Látom már, a 18-as válasza mindent elárult, agymosott ez is. Az ilyenre tényleg kár az időt pocsékolni. Abban bízok hogy fizetik azért amit ír és nem magától ennyire sötét és hiszékeny.

Arra mondjuk érdekes mód nem válaszolt amit a mentősökről írtam, azt a témát mindegyik erősen kerüli. Nekik ezek a szakmák természetesek hogy vannak és emberszámba sem veszik azokat akik művelik. Nem vagyok rosszindulatú, de az ilyen megérdemelné hogy ne jöjjön ki a mentő amikor leesik a fáról vagy 40 fok fölé megy a láza, vagy ne legyen rendőr amikor betörnek hozzá, ne jöjjön a busz mikor be kell érnie fontos ügyben a városba stb., meglátjuk akkor mit szólna. A gyereket futószalagon gyártókat jutalmazná, kedvezményezné az egekig (mert dugni aztán akkor teljesítmény), meg a bűnöző politikusokat, de azokat a munkákat amik a legtöbb melót, lélekjelenlétet, tudást, odaadást igénylik le se szarja. Akkor éljen olyan világban ahol csak politikusok meg nagycsaládosok vannak. Meglátjuk meddig húzná.

2019. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:

"1. Senki sem mondta hogy szülni kötelező. Nem fordítva kell ülni a lovon, nem először kell szülni 10 gyereket és utána ácsingózni a pénzre, hanem előbb megteremteni a feltételeket, és utána szülni. Ha nincs elég pénz akkor nem kell gyerek (ugyanezt valaki elmagyarázhatná az afrikaiaknak is)."


Megvannak teremtve a feltételek, jelentősen nőttek a bérek, és jelentősen fejlődött az ország is. A családok is hatalmas kedvezményt kapnak, hogy ezzel megteremtsék az ideális feltételt a szaporodásra.


"2. Mi az hogy megdolgozik a több pénzért? Szerintem senkit nem az zavar hogy valaki 200 ezret keres más meg 500 ezret. Hanem az zavar sokakat, hogy a mentős kidolgozza a belét műszakban, hogy életet mentsen, aminél nincs fontosabb, a tűzoltó szintén váltott műszakban kidolgozza a belét hogy életet mentsen, és akkor ők keresnek 150 ezret. Az országgyűlési képviselő meg aki havi 2 órát bemegy a parlamentbe és semmit nem csinál csak sudoku-zik meg alszik, meg amikor kell megnyomja az igent, az keres 3-4 milliót (amit a mentősök fizetésével ellentétben folyamatosan tovább emelgetnek), plusz jár neki céges kocsi, cafateria, állami lakás meg a fax tudja mi. Szerinted ez normális?"


Azért azt is vedd figyelembe, hogy egyik munka sem könnyű. Igenis egy országgyűlési képviselő, egy politikus munkája nem csak abból áll hogy bemegy a parlamentbe. Rengeteg ember sorsa függ a döntésüktől, és igenis ez egy idegtépő munka, pluszba pedig még ott van a sajtó is. Ehhez a munkához rengeteget kell tanulni, tisztában kell lenni azzal hogy mit csinálsz mert nagy teher van az ember vállán. Egy tény az hogy mindenki fizetése jelentősen nőtt, és jelentős életszínvonal javulás is volt.


"Vagy kérdezek jobbat: szerinted nem 24 óra mindenkinek a nap? Szerinted hogy tud Orbán veje jobban megdolgozni a milliárdokért amiket zsebre rak, ha neki is 24 óra a nap? Még ha nem enne, nem inna, nem aludna, hanem 24 órából 24-et dolgozna, a mentős meg 5 percet melózna egy nap (rohadtul nem így van), akkor sem tudna annyival többet keresni. Arról nem is beszélve, hogy a tolvaj vállalkozók, politikusok semmit nem tesznek az emberekért, mégis százszorosát, ezerszeresét keresik mint azok akik nélkül elképzelhetetlen lenne a mindennapi élet, nem csak a már említett mentősök és társaik, de a buszvezetők, tanárok, utcaseprők, ápolók stb. sincsenek épp az egekig fizetve."


Azért ha az embernek rengeteg cég van a nyakán, az nem meglepő ha tud profitálni. Ha valaki befektet, az nem meglepő hogy profitál is. Ez is nagyban megterheli az idegeket, és rengeteg ember sorsa is van a nyakán. Rengeteg pénz és gyár sorsa. Nem könnyű!


"Mint mondottam szerintem senkit nem az zavar hogy valaki 200 ezret keres, más meg 500-at. Hanem az, hogy a nehéz, fontos fizikai munkát végző dolgozók durván alul vannak fizetve és szándékosan nem emelik a bérüket, azok meg akik nem csinálnak semmit (maximum kárt) de jó zsíros állásban vannak, azok alapon milliókat keresnek, amit emelnek állandóan, és mellé egy vagon kedvezményt, pótlékot stb. fizetnek nekik. És akkor még a közpénzek lopását nem is érintettem."


Nincsennek alúlfizetve, mert jelentősen nőtt a bérük. Aki kevesebb iskolát végzett, és gyári fizikai munkát végez, és nem tud fejebb jutni az nem is érdemel akkora terhet ezzel együtt akkora fizetést sem, mint akinek a nyakán rengeteg minden van.


"Mondjuk a kérdés egyértelműen provokáció, szóval nem tudom minek tépem itt a szám. A fiddereknek nem kenyerük szembenézni a tényekkel és a valósággal."


Nem tudom miért hívod provokációnak azt, hogy a konfortzónátooból, és a mantrából akarlak kihúzni titeket!

2019. júl. 10. 15:50
 23/79 anonim ***** válasza:
77%

Arányaiban kéne ugyanannyit adózni. Nézni kellene azt is, hogy a kisebb fizetésű ember fizetése hányada a nagyobbfizetésűnek. Meg pl egy nagykeresetű embernek egy 20000 Ft-os kár nem kár, meg se érzi; de egy szegényebb embernek ez az életet jelentheti. ||

Ha elveszed tőle, az nemigazán támogatás, úgy natúrban. Csak visszaadod, amit elvettél tőle.

2019. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 A kérdező kommentje:
Nagyobb keresetűektől sokkal többet vonnak le, mint a kisebb keresetűektől. Tehát nem értem miért.
2019. júl. 10. 16:15
 25/79 A kérdező kommentje:
Igen de máskülönben ha nem vennék el, nem lenne fedezet ekkora támogatásokra sem. Mindenhol így megy.
2019. júl. 10. 16:16
 26/79 anonim ***** válasza:
67%

Ne vedd támadásnak, de sok itt a furcsaság.

Még mielőtt megsértődne valaki, nem vagyok gyerekellenes, legyenek gyerekek, felelősségvállaló szülőkkel. Az egykulcsos adó sincs ellenemre.

Csak az szúr szemet, ha valaki azon problémázik, hogy ne a jobb keresetűek tartsanak el másokat, utána mégis kivételez egy olyan réteggel (CSOK), akik még csak nem is igazán rászorulók, mert akinek önerőre és 2-3 gyerek felnevelésére van pénze, az semmiképpen sem nevezném rászorulónak. Sokkal inkább megvásároltnak.

Szerinted ki támogatja jobban az országot, aki a jelenben befizet havonta több százezer, vagy nem ritkán több millió forint adót, vagy aki szül 2-3 gyereket és majdnem két évtizedig még támogatásokra szorul, majd jó esetben is csak 18 év múlva lesz haszna annak a 2-3 gyereknek, ha ugyan felcseperedve ki nem vándorolnak majd külföldre?

A válságból az EU húzta ki az országot a támogatásaival, de nem az, amit a strómanok tettek el, hanem azok az EU támogatások, amiket a többi vállalkozás kapott, mert ezek a pénzek visszakerültek a gazdaságba még akkor is, ha sok vállalkozás bűvészkedett, hogy ebből valamennyi maradjon neki készpénzben.

2019. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

"Csak az szúr szemet, ha valaki azon problémázik, hogy ne a jobb keresetűek tartsanak el másokat, utána mégis kivételez egy olyan réteggel (CSOK), akik még csak nem is igazán rászorulók, mert akinek önerőre és 2-3 gyerek felnevelésére van pénze, az semmiképpen sem nevezném rászorulónak. Sokkal inkább megvásároltnak."


Na ne magyaráz már nekem, hogy nem szorulnak rá. Az ellen vagyok, hogy azokat ne támogassa senki akik nem dolgoznak. Vannak olyan családok, akik pont azért nem válalltak be 3 gyereket, mert nem gondolták hogy eltudják tartani, vagy nem volt pénz nagyobb házra. De ezek a támogatások mellet, már igenis meg gondolják. Nem az egyedülállókat, meg a dolgozni nem akarókat kell támogatni, hanem azokat akik tényleg rádzorulnak. Ezek a családok. Évről évre egyre kevesebb gyerek születik, és ezért van szükség a családok megsegítésére.

2019. júl. 10. 16:25
 28/79 anonim ***** válasza:
47%

Szokás szerint keveritek a szezont a fazonnal.

A magyar adórendszerben igenis aki többet keres a sokkal többet is adózik. Az egykulcsos adó is ezt teszi. Aki minimálbéres az 23 ezret fizet SZJA_t, aki 1 milliót keres az meg 150 ezret. Annyit mint amennyi a minimálbér maga.

Ugyanakkor aki kevesebbet keres és kevesebb adót, járulékot fizet, azt ugyanúgy megilleti a társadalombiztosítás, az állam minden szolgáltatása, vagyis neki ugyanúgy van rendőr, vasút, önkormányzat, kórház, közvilágítás, iskolarendszer, út. A keveset keresőkkel ebben szolidárisak a többet keresők, hogy ugyanazokat az állami szolgáltatásokat megkapja a kevesebb befizetéséért is. Nem megy ki lassabban a mentő csak mert fele annyit keres és nem oltják el csak félig a házát a tűzoltók, mert minimálbéres.

Ezen kívül azonban ott van minden más adó, amit meg a kis keresetű ugyanúgy fizet. Arányaiban viszont többet vásárol alacsony ÁFA tartalmú termékeket. Aki 1 milliót keres az is csak 1 l tejet vesz meg naponta és aki minimálbéres az is. Aki viszont sokat keres az a pénzéből nagyobb részt vásárol magas ÁFA kulcsos termékeket - így a jövedelméből hiába telik több dologra, akkor is többet adózik még ezekből is. Ez jól is van így, pont ezért lettek az élelmiszerek alacsony ÁFA kulcsosak, hogy az a kiskeresetűeknek kedvezzen. Az általános ÁFA csökkentés éppen a gazdagabbaknak kedvezne.

Az adókedvezményeknek mindehhez semmi köze.

Adókedvezményt egy bizonyos célra adnak a kormányok. Korábban az volt a cél, hogy aki alacsony keresetű az ne fizessen SZJA-t. Most az a cél, hogy aki a fizetéséből több embert tart el, az ne fizessen ugyanannyit mint a többiek. Más a cél - más kapja a kedvezményt.

A családi adókedvezmény nem megtakarításban jelenik meg, hanem vásárlásban. Hiszen a családok nem elteszik azt a pénzt hanem annyival többet költenek a gyerekre amennyivel több jövedelmük marad. Ez egy befektetés, aminek a hasznát az egész ország fogja majd élvezni, nem az akinek van gyereke. Mint amikor az állam utat épít. Nem csak annak fontos akinek autója van, hanem mindenkinek, mert az utakon jutnak el az áruk a boltokba, az orvos a kórházba és a tűzoltó is a házukhoz. Akkor is ha az illető ki sem lép a kertjéből, akkor is hasznos neki az útépítés. Ugyanígy van a gyerekvállalással is. Nekem van gyerekem, én tartom el, én nevelem és én kell gondoskodjak arról, hogy jó ember legyen belőle. Ehhez segítséget ad az állam. Kisebbet, nagyobbat, ez változik. Most a fiataloknak sokkal többet mint nekünk amikor kicsik voltak a gyerekeink, én viszont már több segítséget kaptam, mint a szüleim amikor engem neveltek fel.

A segítséget viszont nem arra fordítottam hogy a bankszámlám nőjön, hanem hogy a gyerekek legyen eszköze, mehessen kirándulni, tanulhasson nyelvet stb. Hogy olyan ember lehessen ami az egész társadalomnak hasznosabb lehet, mert nem segélyből élő buta akárki lesz belőle és nem is olyan aki lelép az első pillanatban, hanem aki itt tud majd jól élni, dolgozni.

A célokat és eszközöket ne keverjétek és ne a szélsőségekre gondoljatok állandóan. Befektetés az egész, csak míg az egyik kormány abba fektet be hogy értelmesebb és több gyerek legyen, a másik abba, hogy minél több minimálbéres legyen. Az emberek meg úgy gondolták, hogy sem ezt nem akarják tovább, sem azt hogy majd a minimálbér adómentességének, a nyugdíjrendszer kiszervezésének, a privatizációknak a bukása után meg az alapjövedelemmel kezdjenek kísérletezgetni, mikor megy vele csődbe az ország már végleg.

2019. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 A kérdező kommentje:
A családok szorulnak támogatásra, hogy ne vesszünk el, ne fogyunk el, és hogy pótoljuk a munkaerőhiányt. Egyre több az elhalálozás, és egyre kevesebb a születés.... A családokat kell minnél nagyobb erőbevetéssel támigatni, és a középosztályt. Az alsó osztályt meg felszámolni. Régen sajnos a közéo osztályt akarták felszámolni, hogy ne legyenek társadalmi rétegek. De ezzel csak azt érték el, hogy a szegényebbek szegényebbek lettek, a gazdagabbak pedig gazdagabbak.
2019. júl. 10. 16:28
 30/79 A kérdező kommentje:
#26-nak írtam, csak később fejeztem be.
2019. júl. 10. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!