Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hazafiasságot meg nemzeti...

A hazafiasságot meg nemzeti érzelmet nem pont ezeknek az eszméknek a legnagyobb "hirdetői" tették nem kívánatossá?

Figyelt kérdés

Hallgattam egy beszélgetést, Toroczkai, Tyirityán meg még valaki között zajlott. Többek között arról is volt szó, hogy ezek már a fiatalokat mennyire nem érdeklik, meg háttérbe szorította őket a liberalizmus stb...

Szerintem ha valakiben van ezekre a dolgokra fogékonyság, de még is egy nyitott szemléletű ember, az nem akar majd azonosulni ezzel a kirekesztő, gyűlölködő csőcselékkel, akikkel a "nemzeti érzelmű" embereket azonosítják. Ahogy a Fidesz kisajátította Magyarországot, úgy a széljobber bagázs kisajátította a hazaszeretet eszményét.


2019. júl. 12. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez pontosan így van. Tegyük hozzá, hogy akiket felsoroltál, szintén a Fidesz emberei.
2019. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem minden gondolatot, politikai, vallási, stb irányzatot a "legnagyobb hirdetői" teszik nemkívánatossá. Legyen szó az ISIS vegákról, vagy a PETA állatvédőkről, a sötétzöld környezetvédőkről, a szélső balról, vagy a szélső jobbról, az (ál)szenteskedő keresztényekről, vagy a saría-t törvénynek tekintő muszlimokról.
2019. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én liberális vagyok és hazafi. Szerintem a nemzeti jelképek azonosítása a széljobbal nem akkor kezdődött, amikor a széljobb használni kezdte, hanem amikor ezek után a liberálisok fujjolva elfordultak tőle. "Kisajátítani" csak akkor tudsz valamit, ha hagyják.
2019. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A probléma nem ezzel van. hanem azzal, ha lényegtelen és marginális dolgoknak lényeget és fontosságot tulajdonítunk. Mert akkor úgy fog tűnni, mintha azok lennének.
2019. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolso hozzászólóhoz hasonló emberek miatt veszik ki nem csak a hazaszeretet, de barmilyen mas kozosseghez valo kotodes is az emberekbol... tipikos onzo, csak a sajat nyomorult erdekevek foglalkozo patkany az ilyen. Most belegondolnek hogy katonakent egy haboru eseten az ilyen figurakat kene megvedenem... holott szivem szerint en magam lonem tarkon...
2019. júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5/5


nem foglalkozva azzal, h pszichiátriai eset vagy az utolsó mondatod miatt, jó nagy hülyeséget írtál:


sok ember hazaszeretet (az enyém is) pont amiatt tűnt el, hogy hozzád hasonló agresszív tanulatlan prolik élnek az országban, akik büszkék is a saját ostobaságukra.


"Ahogy a Fidesz kisajátította Magyarországot, úgy a széljobber bagázs kisajátította a hazaszeretet eszményét."


ebben van igazság, de számomra mindig is röhejes volt ez a nagymagyarkodás.

Van egy "nemzeti érzelmű" ismerősöm, akit alapvetően bírok, de hát..hogy is mondjam..vannak nála gondok: külföldre nem hajlandó utazni, külföldi zenét sem hallgat stb.

Van olyan érzésem, h sok nagymagyarkodáshoz hasonlónak ő is csak ebben tud kapaszkodni, ha már az élete egy csőd.

2022. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!