Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Széchenyi, Deák, Kossuth,...

Széchenyi, Deák, Kossuth, Jókai mit szólna a mai magyar pártokhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem nemzeti identitást váltanának
2019. júl. 12. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Valahol a Fidesz és Torgyán közt lennének félúton
2019. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Baluba ***** válasza:
36%

Az világos, hogy összességében sírnának a mai helyzet miatt. Viszont ha már feltetted a kérdést, én megpróbálom őket besorolni a mai pártokba, mitn kellemes agytorna:


Széchenyi: DK. Nem fiatal, gazdag, nagyon fontos számára az alsóbb rétegek segítése. A közhangulathoz képest inkább internacionalista, mint keményvonalas nemzeti.


Deák: Talán Fidesz. Liberálisból lett konzervatív, nemzeti. A globális elvek embere (a haza mindenek előtt), ezek mentén politizál, ezek érdekében időnként önellentmondásba is kerül (Habsburgokkal tágyalások).


Kossuth: Jobbik. Szeritnem ez egy elég jó párosítás, nemzeti, szociális, radikális.


Jókait sajnos nem ismerem annyira, hogy ilyesmire vállalkozzak.

2019. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
#2 Széchenyi leköpné a dk-t, nem állna közéjük. A többivel igazad lehet.
2019. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Széchenyi nem üres, betarthatatlan ígéretekkel kábítaná a népet, szóval igaza van az előttem szólónak, leköpné a DK-t.
2019. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Elborzadnának mit tett a fidesz-mszp egy nemzettel.
2019. júl. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értenék mi lenne és meginnának velem egy sört.
2019. júl. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Engem jobban érdekelne hogy a mai liberalizmushoz mit szólnának, tekintve hogy a maguk idejében ők is liberálisak voltak. Szerintem hányingert kapnának.
2019. júl. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Kossuth liberális volt, Széchenyi erősen konzervatív, szélsőjobboldali. Rajta kívül az összes Momentum, LMP, SZDSZ, és hasonlókat támogatna, Széchenyi a legerősebb szélsőjobboldali pártot. A régi liberalizmusról pedig annyit, hogy e liberális államférfiak szó nélkül hagytak egy milliós bevándorlást más vallásúak részéről (kazárok), csak Széchenyi emelte fel ellene a szavát, míg most ezer bevándorlón vannak kiakadva.
2019. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, bár volna egy Deákunk és egy Széchenyink... Jókai nem volt politikus, Kossuth a szememben egyértelműen negatív alak. De a kérdésre válaszolva: biztos, hogy nem lennének semelyik jelenlegi párt tagjai.
2019. júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
A liberális Kossuth szóhoz sem jutna, mert leköpdösnék és a többit is Sorosbérencnek titulálnák.
2019. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!