Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányok egy részének miért...

A cigányok egy részének miért van a beszédében egy észrevehető cigányos akcentus?

Figyelt kérdés
Ugyanabban a nyelvkörnyezetben nőnek fel, ugyanazokban az iskolákban tanulnak, ugyanazt a tévét nézik, ugyanazt a rádiót hallgatják mint mi.
2019. júl. 17. 19:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2019. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%

"Ugyanabban a nyelvkörnyezetben nőnek fel, ugyanazokban az iskolákban tanulnak, ugyanazt a tévét nézik, ugyanazt a rádiót hallgatják mint mi."



Abban a gimiben amiben én tanultam egy cigányt sem láttam. Elit iskola.

2019. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 mindentudó99 ***** válasza:
90%
A fenét érdekli hogy beszélnek. Inkább dolgoznának az fontosabb.
2019. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%

Péntek László nagyon szépen megtanult magyarul beszélni, hála annak, hogy néhány száz órán keresztül kénytelen volt az ügyvédjével kommunikálni. Meg lehet hallgatni az interjúkat.


Itt sokan nem értik, hogy mit jelent az akcentus. Az akcentus az az, amikor ugyanazt a szót máshogy ejtjük ki. Dialektusokban már a szavak is eltérhetnek, például a szögedi, felvidéki, székely, palóc stb dialektusok.


Ezzel szemben az "mennyi az idő tesó? De dikk a telefonodon mutassad mán!" vagy az "adj már egy cigit a rák egye ki a szívedet more!" nem akcentus, se nem dialektus, hanem barbárság. Egyszerű civilizálatlan ösztönállatok.


Mivel én egy cigánytelep mellett nőttem fel, biztosan állíthatom, hogy egyik cigány osztálytársamnak se volt akcentusa, viszont egyik se tudott viselkedni, illetve hozzá kell tenni, hogy a szüleik sem. Az egyikük börtönbe is került, mire végeztünk az általánossal.

2019. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!