Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szánalmas ez a tanársírás...

Nem szánalmas ez a tanársírás a fizetés miatt?

Figyelt kérdés
Ha annyira nem tetszik nekik akkor miért nem sztrájkolnak vagy mondanak fel? Mekiben is többet keresnének. De ez mire jó hogy játszák az áldozatot, közben meg nem tesznek semmit? Az önsajnáltatástól jobb lesz? Még csak nincsenek is olyan helyzetben mint az orvosok vagy a tűzoltók, hogy a sztrájkkal más emberekkel tol ki mert nem lesz aki ellássa a beteget vagy eloltsa a tüzet. Nem hiszem hogy egy hét szünet a gyerekeknek akkora lelki traumát okozna. Tényleg nem értem mit várnak ettől az internetes önsajnáltatástól.
2019. júl. 22. 19:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

#9:


Csináltam ilyet az egyetemen, csak ott 45 percet kellett leadni, hanem 90-et, utána gyakorlaton csoportonként másfél óra megint, közben minden a te felelősséged és neked kell segíteni annak, aki nem boldogul. Összehasonlíthatatlanul könnyebb volt mint egy korábbi nyári melóm az építkezésen.

2019. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

"sztrájkot NEM tanítási napon"

Tudod mit jelent a sztrájk? Munkabeszüntetés szabadnapon, mi? Neked nincs ki a négy kereked.

2019. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
A köztisztviselők kivételével az egész közszférának lázadni kéne
2019. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%

"Országos sztrájkot javaslok addig, amíg nincs eredménye. Nem 2 órás sztrájkot NEM tanítási napon. Mert azzal csak még nevetségesebbé teszik magukat. Ennyire teszetosza senki se lehet."


Hallottál te már a sztrájktörvényről? Nem sztrálkolhatnak úgy, ahogy itt ti elképzelitek, mert az törvénybeütköző. Polgári engedetlenségre pedig nehezebb rá venni az embert.


"De szánalmas az, hogy nem bírnak kiállni magukért évek óta és inkább önsajnáltatják magukat a neten ahelyett hogy 2-4 hét alatt elintéznék az egészet egy sztrájkkal."


2016-ban megpróbálták és k"rvára cserben lettek hagyva társadalmi oldalról.


"Szerencsére már vége van... ezeket egyébként anyukámtól tudom, mindkettő ügyfele a Takarékban, így a forrásaim megbízhatóak. :D"


Csak épp arra nem látott rá szerintem, hogy az biztos nem a pedagógus bére volt, tekintve, hogy a pedagógus bértábla szerint a maximális bér (2019-ben) Br. 416 ezer forint (a felsőbb pedagógusi besorolásban), amihez min. 42 évnyi tapasztalatot és MSc-t szükséges felmutatni. Én is ismerek olyan tanárt, aki nagyon jól keres, de az nem a tanárságból származik neki, hanem hogy kizsákmányolja magát, ha ismered a kifejezést.

De ha még el is hinném neked a sztoridat, még mindig nem értem, hogy mire fel lenne ez igaz minden más pedagógusra is.


Annyira elvagytok szállva mások "nyavalygása" miatt, közben észre se veszitek, hogy ezzel asszisztáltok a helyzetük és "nyavalygásuk" mellett.

2019. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%

Párszor írtam már itt a fórumon, én is tanár vagyok. Nem elég, hogy èvközben nevetséges ~140 ezret kerestem, de még ráadásul szerződéssel vettek fel. Június közepén megszűnt a munkám és szeptember elsején kezdtem megint. Nem kaptam fizetést 2,5 hónapig.

Így az éves fizetésem havonta kb 110 ezer forint volt. Totál megèrte a diploma.

Természetesen elhagytam a pályát. Magánórákat még adok, de főleg felnőtteknek.

Szerintem a sztrájknàl hatásosabb az, ha szép lassan elfogynak a tanárok, nem lesz aki tanítsa a gyerekeket. Az egész ország meg fogja érezni hosszútávon. A fideszes szülő is azt fogja hallgatni a gyerekétől, hogy egész évben nincs angol tanárjuk és hörcsögöt simogatnak meg társasjátékoznak helyettesítésen.

2 óra sztrájkkal mit lehetne elèrni? 1 napig rólunk beszél a tv és kész? Ha nagyon vergődünk adnak havi bruttó 5 ezer ft emelést, hogy fogjuk be?

Itt ennél sokkal nagyobb gond van. Nettó 300 lenne reális egy pàlyakezdő tanárnak, ilyen árak mellett.

Azért csak elvárható, hogy diplomás, dolgozó emberként el tudj költözni anyádéktól, legalább annyit keress..

Szóval szerintem nem lenne értelme sztrájknak, a szakszervezetek mindig beérik alamizsnàval..

Majd ha óriási tanár hiány lesz, akkor kénytelenek lesznek többet fizetni, különben összeomlik az egész oktatás.

Borzasztóan sajnálom a gyerekeket, ők is nagyon szívnak és szívni fognak.


Az egységes állami tankönyv ellen viszont lehetne sztrájk, meg kéne tagadni az átvételüket.

2019. júl. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

15# vagyok egyébként bírom ezeket a kommenteket, hogy de ismerősöm ismerőse nettó 500at visz haza, mindenki hazudik rajta kívül!!4!!

A közalkalmazotti bértàbla nyilvános és egységes, bárki ràkereshet, kiszámolhatja a nettót. Nem kell hülyeséget írni, ha nem hiszitek el a valóságot, keressetek rá akkor.

Lehet valaki 30 év után, igazgatóként, 1000 fokozattal jó pénzt visz haza. De a tanárok nagy hányada a nettó 200at SEM viszi haza, sok év után sem. Tessék rákeresni nyugodtan, aki nem hiszi el a 140-150 ezres béreket.

2019. júl. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%
Azt bírom, hogy a fidesz hívőknek mindig tudnak ellenséget adni. 2010-14 között a nyuggerek voltak. Aztán jöttek a migránsok, most a tanárok.
2019. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Abban egyébként igaza van a kérdezőnek, hogy ha nem tudnak kiállni magukért és nem mennek ki tüntetni, akkor meg is érdemlik.

És ezért nem kell diktatúrát kiabálni, meg ilyesmi, mert nyugaton is ez van. A demokráciákban is úgy működik, hogy ha egy csoport elégedetlen, akkor kimegy és tüntet a saját érdekeiért.

2019. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
41%

Fideszeknek, mindegy csak valakit tűmadni lehessen, voltak itt gazdák is ellenségek kiktől elvették a bérelt földjeiket, voltak itt gyárimunkások is ellenségek itt mindenki, aki ne mért egyet az ámokfutással. Bár mindig az a bűnös aki éhbért kap, akkor keleten a a dolgozók ,90%-a bűnös a fideszes logika szerint.


keleti régióban élek itt már 150 nettó állomfizunak számít, kivéve oár mérnök keres jobban, itt még egy pedagógusi pozícióba is bekerülni, vagy akár traktorosnak elmenni, esetleg teherautó söfőrnek is kapcsolatok kellenek. Ha ez nincs 4 műszak 90ezerért, néha ingyen munka is.

2019. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
29%

A kozalkalmazotti bertabla nyilvanos. Mindenki pontosan tudhatja mennyit fog keresni tanarkent,palyakezdokent.

Aki ott van a gimnaziumban es dont arrol hogy mit szeretne tanulni miert nem néz utána mi a helyzet? Ja hogy a tobbseg csak a diploma utan jon ra hogy olyan vegzettsege van amit nem fizetnek meg?


El lehet menni a versenyszferaba dolgozni, vagy tudatosabban választani vegzettseget.

Az menjen tanarnak aki tudja milyen allapotok uralkodnak. Aztan majd ha nem lesz tamar ugy is emelnek fizetest hogy visszacsalogassak a fiatalokat.


Egyebkent kb barkit felvesznek tanarnak. 60-70%os erettsegikkel el lehet menni rengeteg osztatlan tanarkepzesre. Ritka a 400pont feletti hatar, annal tobb a 300 350. Szoval a legalja, persze vannak kivetelek..



Persze, tudom hivatastudat is létezik. De akkor el kell dönteni mi a fontosabb. A penz vagy a hivatasom. Egy fiatal aki matek infobol jo gimibe, az ne matek info tanarnak menjen ha penzt akar keresni, hanem pl programozonak, vagy mernoknek.

2019. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!