Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van ennyi globalista a...

Miért van ennyi globalista a fiatalok között?

Figyelt kérdés

Sok fiatal haladónak gondolja magát a globalizmussal, menő a Momentumra és hasonló pártokra szavazni, noha a lenézett nyugdíjasok, nagyszüleik is nagyon sokan globalisták voltak, hiszen őszintén hittek a globalizmusban, szocializmusban, csodálattal tekintettek Moszkvára, a Szovjetunióra. Globalista, nemzetközi jelszavakban hittek.


Miért vonzóbb manapság a globalizmus, a multikulturalizmus, nemzetköziség, mint a konzervatív, nemzetállam-párti felfogás?


2020. márc. 21. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Mert agymosottak, és mert nem tudják, milyen egy kommunista diktatúrában élni.
2020. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert a magát "konzervatív, nemzetállam pártinak" nevező oldal, egy bukott, beteg, kártékony eszmét jelent, a komcsiságot. A fiatalok ezt tudják.
2020. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Mert sok közöttük az ostobenkó és a tudatlan.
2020. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

"Miért van ennyi globalista a fiatalok között?"

Mert fiatalok. A fiatalok mindig kifelé tekintenek, újat, mást akarnak. Ez a dolguk.Hiszen egy fiatalnak kell új családot létrehoznia, új helyet kialakítania, előre haladnia. ha nem ilyenek lennének a fiatalok akkor a világ sem haladna előre ilyen gyorsan.

Majd amikor már elérik azt amire most még csak jövőként tekintenek - vagyis tapasztalataik lesznek, akkor majd megértik hogy nem csak szép elképzelések vannak hanem a valóság is. Hogy már nem csak magukra kell gondolniuk, hanem másokért is felelősek, az ÉN helyett már a MI és ŐK is szerepet kell játsszon.

A globalizmus annyit tesz hogy nincs vége, határa a világnak. Egy fiatalnak ez a lényeg, hogy Ő eljuthasson mindenhová, hogy NEKI ne legyenek korlátok.

Márpedig a család, mint egység, a nemzet, az ország, az mind mind valamiféle korlátot jelentenek. Amit egy fiatal tapasztalatok híján még nem biztos hogy pozitívnak tud tekinteni.

A fiataloknak ez a dolga, hogy legyenek globalisták, világmegváltók, optimisták, korlátokat ledöntők, multikulturálisak, nemzetköziek. A szüleiknek, környezetüknek, országuknak, nemzetüknek meg meg kell adni számukra azt a tudást, ismeretet, ami megmutatja hogy mi a konzervativizmus, nemzet fogalma, az ország, állam fontossága, jelentősége és hogy miért is vannak korlátok. Ahogy a család kell megmutassa mit jelent családban élni.

Aztán amikor a fiatal éli az életét akkor ezekre majd emlékszik és mikor problémákkal találkozik, mikor szüksége lesz valamire, akkor majd ott áll mellette/körülötte a család, az állam, a nemzet, az ország. Akkor majd megérti hogy valóban mit is jelent, miért fontos - és majd eldönti hogy milyenné akarja majd formálni. Akkor majd többségük megváltozik és nem lesz globalista, multikulturalista, stb. stb.

30 éve mi voltunk a fiatalok és mi ugyanígy globalisták, multikultisok stb. voltunk, akik meg akarták változtatni a világot. Meg is tettük. De családunk lett és már nem vagyunk globalisták, fontos nekünk a nemzet, az ország, és a legfontosabb már nem az ÉN, hanem a MI és az ŐK. A mostani fiatalok, a gyerekeink.

Erről szól a világ, az élet.

2020. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

"Miért vonzóbb manapság a globalizmus, a multikulturalizmus, nemzetköziség, mint a konzervatív, nemzetállam-párti felfogás?"


Nem vonzóbb, én egyszerűen nem vagyok konzervatív vagy nemzetállampárti. Nem eldöntöttem, hanem így születtem.

2020. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

"Akkor majd többségük megváltozik és nem lesz globalista, multikulturalista, stb. stb."


Nagyon reméljük, hogy nem.

2020. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

4

Bár igazad lenne. De valahogy a Fekete-Győr-félékről nehezen tudnám elképzelni.

2020. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 A tapasztalat azt mutatja hogy többségük találkozik a valósággal. A többség - nem az összes.

Ott van pl. a színészgyerek, a Rékasi Zsigmond. Neki is pillanatok alatt felnyílt a szeme amikor konkrétan találkozott a való élettel és azok utána is mentek hogy nyomatékosítsák. Szerencsére megúszta ennyivel, de nem hiszem hogy utána is ugyanazokat a szép gondolatokat képviseli már mint amikről előtte regélt.

Én is olyan közegben nőttem fel ahol a mindenki egyforma, csak a fasiszták, nácik mondanak mást meg hasonló volt és soha nem találkoztam a valóságban azzal amit a "fasiszták, nácik mondanak". Aztán életemben először ültem este az egyik vidéki vonaton, ahol kevésbé durván, de én is találkoztam a valósággal, mint a Rékasi gyerek. valóban jártam olyan településeken, valóban voltak olyanok a szomszédomban és valóban ismertem olyan tanárt aki roma iskolában tanított. Közben megismertem a történelmet és családom lett. A felelősség, a tudás megváltoztatott.

De való igaz, hogy más velem egy helyről indulókat meg nem.

2020. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!