Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Europaban melyik orszag all a...

Europaban melyik orszag all a legtavolabb a demokraciahoz?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Németország.
2020. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdésekben mindenki másra mutogat. Pedig előbb a saját házunk táján kellene körülnézni.
2020. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Mihez...???

Van egy ködös emlék...mintha már tapasztaltam volna.

Demo...mi is a vége?

(A vége mindig "rácia".

Csak ez Auto-)

2020. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Mármint melyik a legkevésbé demokratikus?

Szerintem Törökország. Bár az nagyrészt Ázsiában van.

2020. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Svédország.
2020. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
2020. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
brüsszel
2020. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért nem ennyire egyszerű. A demokrácia alatt is sokan mást értenek, de azért szerintem nem nehéz összefoglalni:


Jogállamiság, ellenfékek rendszere, kisebbségvédelem, kisebbségekkel való bánásmód, szólásszabadság (sajtószabadság), korrupció, alapvető emberi jogok betartása (betartatása), demokratikus intézményi rendszerek és azoknak állapota, szociális védőháló és még sorolhatnám.


Azért Magyarországon közel sem olyan rossz a helyzet szerintem, ha tág értelemben nézzük a demokráciának a feltételeit. Lehet, hogy a korrupció borzalmas mértékű, és igen, a sajtószabadság elve is sérül, de cserében jelentős online médiát birtokol az ellenzék, ugyanakkor a nyomtatott sajtót a kormánypárt uralja. A kisebbségek elfogadása a szomszédok közül (Ausztriát, Szlovéniát leszámítva) messze nálunk a legjobb (Szlovákia: Benes-dekrétum, himnusz éneklés büntetése stb., Ukrajna: nyelvi törvény és még folytathatnám a sort a délvidéki vérengzésekkel stb.), alapvető jogokkal nincs gond, szólásszabadság szerintem valamilyen szinten jobb nálunk, még ha ez erős is így kijelenteni (Szlovákiában például újságírót gyilkoltak meg, mert "rosszba ütötte az orrát", Ukrajnáról nem is beszélve).


És ha egy országot kell kiválasztani? Ukrajna.

- Kisebbségek elleni provokálások

- Kisebbségek anyaföldjükön is kényszerítik idegen nyelv használatára, tolerancia nulla

- Védőháló, egészségügy nagy nulla

- Kelet-Ukrajnában, (Krím-félszigeten) háborúk

- Oligarchák óriási befolyása, mint Oroszországban, állami vagyon eljátszása


Ausztria, Szlovénia egyértelműen előttünk vannak demokrácia szempontjából, de Romániában ugyanúgy óriási a korrupció, a kisebbségekkel nem éppen a legjobban bánnak, bántak, instabil kormányzat már évek óta, Szlovákiában meg ugyanúgy sok a probléma, csak más téren, amit érdekesen nem mérnek a felmérések. Szerintem Szlovákia és Magyarország demokráciája egy szinten van, de jelentős problémák vannak mindkét rendszerében, csak más területeken, egy-két átfedéssel.

2020. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ hol húzod meg Európa határait. Fehéroroszország, Oroszország, Törökország és Ukrajna. Én ezt a négyet mondanám kb ebben a sorrendben.
2020. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"de cserében jelentős online médiát birtokol az ellenzék"

Nem birtokolja az ellenzék azokat a médiumokat.

Ellenben a kormánypárti médiumokat birtokolják kormány-strómanok.

2020. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!