Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak én látom úgy hogy Magyaro...

Csak én látom úgy hogy Magyarország még mindig éretlen a demokráciához?

Figyelt kérdés

Ezalatt elsősorban azt értem, hogy a választókorúak nagy része nem az alapján szavaz, hogy mi egy párt programja hanem, hogy mit tart szimpatikusnak. Valamelyik nap voltam annyira perverz, hogy átfussak az összes parlamenti párt programján és észrevettem, hogy ahogy csökken egy párt támogatottsága úgy lesz egyre terjedelmesebb a programjuk: az MSZP-nek 56 oldala van, a jobbiknak 72, a DK-nak 77 és az LMP-nek 81 körül. Míg az ország legnépszerűbb pártjának (gyengébbek kedvéért a Fidesznek) az oldalán mindössze pár mondat van arról, hogy a bevándorlás rossz illetve, hogy a kormány le fogja győzni az uniót(??).

A másik problémám, hogy van egy jobb-baloldali felosztás, csak mintha annak nem lenne köze a valósághoz. Számomra a különböző oldaliság a gazdaság függvényében jön elő mégis a populista, nagyobb és mindenre kiterjedő államot akaró Fidesz a jobboldal, a Jobbik a szélsőjobboldali ami programját tekintve tökéletesen baloldali és a ,,Baloldali" pártok meg tökéletesen liberális pártok (gazdasági értelembe is). Ez persze nem lenne baj csak akkor miért hívjuk őket jobb vagy baloldalnak? Lehet egyedül vagyok vele, de nálam nem az határozza meg elsősorban a politikai spektrumot, hogy melyik párt hogy áll a bevándorláshoz, menekültekhez, valláshoz, azonos neműek házasságához, hanem, hogy hogyan áll a gazdasághoz, hisz annak állapota határozza meg elsősorban az életünket.

És ami a legjobban zavar, hogy mintha a magyarok még mindig nem látnák, hogy mi a demokrácia legfőbb eszenciája, a kompromisszum készség. Mintha az embereknek mindössze annyi lenne a demokrácia, hogy 4 évente elmegyünk szavazni (vagy nem) és közben meg megy a panaszkodás és semmi más. Ahelyett hogy értelmes vita lenne, hogy lenne egy minimum a politikában (és persze a közéletben) egymás torkának esnek az emberek ha nem azonos nézeteket vallanak (ahelyett, hogy inkább az aktuális hatalommal szemben fognának össze).

Persze sehol sincs tökéletes rendszer, de mintha nálunk a problémák a társadalom gondolkodásával halmozottan lennének jelen.

Egyébként senkinek a nézetei nem szerettem volna megsérteni csak érdekelne, hogy mások is így látják-e vagy másképp?:)


2016. márc. 30. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek.

Nagyon sokan érzelmek alapján politizálnak.

Ezért is őrzi a népszerűségét a fidesz pl,a migránsok miatt.


Ezért fog még a 70 ezret kereső Pista bácsi is rájuk szavazni...

2016. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért hosszabbak egy pártnak az ígéretei,hogy hátha ők több támogatást kapnak és ha netán tán megválasztanák őket,akkor a felét sem tartanák be.És emiatt nem vagy perverz,ezt én is át szoktam böngészni (nagyvonalakban).

Magyarországon én nem úgy beszélnék a pártoktól,hogy jobb és bal oldali.Ez nálunk megbukott!Csak úgy lehet,hogy mindenek felett álló írányító párt (Fidesz),és ezen másik oldal elnyomott ellenzéke (MSZP,DK,Jobbik stb.).

Ezzel szerintem nincs gond,hogy nem a demokrácia alapjait nézik a választó polgárok,hanem azt,hogy mi jobb(előnyösebb)számukra.Ez így van rendjén.

És a magyarok nem esnek egymásnak azért,mert ők másképp gondolják.Ilyen csak falun a rangidősök (idősebb emberek) között fordul elő,mert ők aztán nem hagyják magukat. :D

És a központi kérdésére válaszolva a magyar kormány igen is demokrata,és egészen közel van hozzá,az már más téma,hogy a nép is(a hosszú kommunista elnyomás emlékei miatt)...

2016. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Colonel ***** válasza:
100%
Ha gazdasági alapon nézzük, kétség nem fér hozzá, hogy egy társadalom számára a liberális demokrácia a legideálisabb társadalmi rendszer ( elég csak megnézni a GDP ranglistán a top országokat ) tehát elméletben ennek a berendezkedésnek működnie kellene mindenhol. Itt jön az, amit kérdezel, hogy ehhez viszont kell egy megfelelő társadalom is, aki ezt a rendszert megfelelően működteti, szelektálja a rendszer tagjait, megválasztja a megfelelő vezetőket. Baromira leegyszerűsítve, hiába adsz szuper gyors autót egy olyannak aki lovaskocsival jár, nem tud autót vezetni, csak hallott róla, látta, hogy van ilyen. Ezért lenne kiemelkedően fontos szerepe Magyarországon ( is ) egy olyan oktatási rendszer kialakítása mely önállóan gondolkodó, saját véleménnyel rendelkező, innovatív, kreatív és tájékozott fiatalságot nevelne. Ezért lenne fontos, hogy az ambiciózus, intelligens fiatalokat itthon tartsuk, kínáljon az állam versenyképes alternatívát az "Ausztriába megyek dolgozni"-val szemben, nem pedig látszat "hozzuk haza a fiatalokat" propaganda baromsággal erőlködne. Ezért lenne fontos, és lenne erkölcsi felelőssége minden politikai erőnek, hogy ne a megosztottságot szítsák az országban, hanem egy erős, összetartó, környezettudatos, folyamatosan fejlődő társadalom irányába terelje a "birka magyart". Pártpolitikától függetlenül, ha az a drága magyar politikai réteg, nem a saját és barátainak zsebének megtöltésén törné a fejét, akkor nem lenne nehéz legalább a helyes irányt eltalálni az ország vezetésével, lévén nem atomot kell hasítani. Ha más nem is menne, szépen lemásolni a már működő országok modelljeit.
2016. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzottan elméleti síkon nézed a dolgokat: Ha megírna valaki egy tökéletes mindent megoldó programot, de I. Vagy nem lenne meg az esélye az országgyűlési választásokon hogy abszolut többséggel megnyerje a választásokat II. Ha meg is nyeri a külpolitikai nyomás nem engedné érvényesülni, akkor annak (nem az elméleti, hanem a gyakorlati) értéke egyenlő a nullával, hiszen semmi sem valósul meg majd belőle. A kompromisszumok ma nem A és B politikai irányzatok közt léteznek, hanem a saját elképzelésed és a ténylegesen(gyakorlatban) esélyes érdekérvényesítés közt. Ma ez az, ami jellemző a választási szokásokra: Ha megkérdeznél bárkit is, hogy azért szavaztál rá, mert ezt tartod tökéletesnek, akkor mindenki azt felelné, hogy azért szavazott X-re, mert szerinte neki van a legtöbb esélye kialkudni valamennyit abból, amit szeretne, vagy azért, mert épp utálja a másikat.
2016. márc. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem csak Magyarország!
2016. márc. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"a Jobbik a szélsőjobboldali ami programját tekintve tökéletesen baloldali"


A szélsőjobb mindig is az erős államot és a baloldali gazdaságpolitikát preferálta, így szerintem nem meglepő.

Amúgy el kéne rajta gondolkodni, hogy a Fidesz valóban csak jobboldali vagy már-már ők is belelógnak-e a szélsőjobb jelzőbe.

2016. márc. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy olyan ország, ahol a fidesz kétharmaddal kormányoz, tökéletesen alkalmatlan a demokráciára.


Amúgy a demokrácia akkor működne jól, ha a szavazók többsége művelt, okos emberekből állnk, csak hát ilyen szerintem a világon sehol sincs.

2016. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy olyan ország, ahol a fidesz kétharmaddal kormányoz, tökéletesen alkalmatlan a demokráciára.


Amúgy a demokrácia akkor működne jól, ha a szavazók többsége művelt, okos emberekből állna, csak hát ilyen szerintem a világon sehol sincs.

2016. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen vilikevitya, bár felesleges volt kétszer is elküldeni ugyanazt a baromságot, mert nincs kétszer annyi értelme a kommentednek, de leginkább semennyi.
2016. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Egy olyan ország, ahol a fidesz kétharmaddal kormányoz, tökéletesen alkalmatlan a demokráciára."


A Fidesz előtt is volt már kétharmados (balliberális) vezetés. Akkor valahogy nem sírt a szája a megmondóembereknek.


"Amúgy a demokrácia akkor működne jól, ha a szavazók többsége művelt, okos emberekből állna"


Mint te, aki szerint a Fidesz kétharmada (amit szabad választásokon ért el) nem demokratikus?

Te nem szereted a Fideszt, ergó, szavazóik nem okos és művelt emberek. Ha mondjuk a te által preferált párt nyerne '18 - ban, akkor rögtön megokosodnának.


"csak hát ilyen szerintem a világon sehol sincs."


Akkor meg miről beszélünk?

2016. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!