Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed, mennyire...

Mi a véleményed, mennyire kezelte, kezeli jól az Orbán-kormány a koronavírus járvány okozta egészségügyi vészhelyzetet?

Figyelt kérdés

Hozzászólásban is osztályozz (1-rossz, 5-jó), és írd meg, hogy melyik megyében, és milyen jellegű településen (község, falu, város, megyeszékhely) laksz hány éves vagy, és mi a pártszimpátiád!

Köszönöm!



2020. máj. 20. 18:06
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
18%

"Ez nem igaz. Sokkal rosszabb a halálozási ráta. Számold ki. Általános sulis matek elég hozzá. Talán az még megy."


"Ezzel az a hiba, hogy nem alakosság számából számolják, hanem a az igazolt betegek és halottak aránya számít!"


Egyrészt nem kellene akkora legyen az arcod, mint a csűrkapu, másrészt nincs igazad. Abból, hogyha te elosztod a visszaigazolt betegeket a halottakkal, nem halálozási rátát kapsz, az valami teljesen más mutató, ami úgy jön ki.


(Hogy értsd: ha van pl. egy tünetmentes, de halálos betegség, amiben 1% hal bele, és csak halál után derül ki az, hogy ezzel a betegséggel rendelkezett, akkor a te matematikád 100%-os halálozási rátát adna ki, holott úgy kezdődött a feltevés, hogy 1%-os a betegség halálozási rátája.)


Tehát az összes betegre kell levetíteni a halottak számát, viszont azt senki nem tudja, hogy hány megbetegedett volt összesen, többször is hangoztatva volt, hogy jóval több beteg van, mint amit a számok mutatnak, ezt támasztja alá az is, hogy a legnagyobb megbetegedett csoport a 60 év felettiek. Ennek egyik oka az, hogy a fiatalok gyakran tünetmentesen átesnek a betegségen, a másik (szomorú) oka meg az, hogy sok idősotthont felkészületlenül ért a járvány (pl. Pesti úti ami önmagában is látványos %-ot tett ki a halottaknál).


Magyarországon kevesebb szúrópróba szerű teszt volt, jellemzően kórházakban tesztelték többszörösen a panasszal jelentkezőket. Ez a módszer sikeresnek bizonyult, tekintve, hogy viszonyítva másokhoz kevés halottunk volt, túlzottan nem terjedt el a járvány, és lapos maradt a görbe. Természetesen nem szabad elbagatelizálni a járványt, de érdemes megemlíteni, hogy tavaly azonos időbeszakhoz képest sem volt kiugró az elhalálozás nálunk.


Kérdésre válaszolva, szerintem a kormány jól kezelte a vírust, amit felrónék, az a felesleges politikai játszmák, amire semmi szükség nem lett volna. Budapest agglomerációjában élek és jelenleg egyik párttal sem szimpatizálok, kormány és ellenzék kritikusnak sorolnám magamat.

2020. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
28%

Hát a véleményem arról, hogy hogyan kezelték/kezelik....

Kezelhették volna rosszabban is. Viszonylag gyorsan cselekedet a kormány (!), és ha a Gyurcsány vezette ellenzék végre egyszer beismerte volna, hogy tudnak együtt működni ez a szám is lehetett volna kisebb.

A kórház kiürítés lehet, hogy nem volt a legemberibb döntés, de ha azt figyelembe vesszük, hogy a járvány a már eleve betegekre a legveszélyesebb, és a kórházakban tetőzött a vírus akkor nem kell nagy ész ahhoz, hogy meghozzuk ezt a súlyos döntést.

Szóval lehet, hogy ez a döntés miatt meghalt 100 ember (most hasamra ütve, mondtam egy számot), de a döntés nem született volna meg akkor 200 ember halt volna meg. Szóval van ilyen helyzetek sajnos, amikor nincs harmadik út-ezért kegyetlen a világ, de szerintem ezt nem kell mondanom.

+ a környezetem, ismerőseim is jól kezelték ezt a helyzetet. Szóval most, hogy a kormány jó volt vagy nem azt döntse el mindenki, és örüljünk annak, hogy mi túléltük.

2020. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"(pl. Pesti úti ami önmagában is látványos %-ot tett ki a halottaknál)."

Na de éppen ez az! Ennek megelőzése, kezelése állami feladat lett volna. Lásd korábbi hozzászólásom, a törvényi hivatkozással. EÜ vészhelyzetben az állam kötelessége a védőfelszerelésekről, plusz feladatokról stb. gondoskodni. Ezt nagyon nem tették meg! Egy otthonnak főleg egy önkormányzatinak, nem privátnak baromira nincs lehetősége karanténba helyezni a betegeket, egyszerűen nincs annyi helyiségük, mosdó, stb. Albániába, vagy hova a fenébe több védőfelszerelés ment, mint Budapestre, amit Budapest maga rendelt, (bár állami feladat lett volna) az orvosoknak, a kormány lefoglalta... hát így.

2020. jún. 12. 15:09
 24/45 anonim ***** válasza:
16%

"amit Budapest maga rendelt, (bár állami feladat lett volna) az orvosoknak, a kormány lefoglalta"


Erről tudtommal hivatalosan is bebizonyosodott, hogy hazugság, mint ahogy a Cseh szállítmányok lenyúlása is hazugság volt. De őszintén, én már nem tudom követni, hogy éppen az Index, Origo, 444, Pesti srácok, hvg mikor hazudik és mikor mond igazat. Pl. HVG-vel kapcsolatban sokszor voltam olyan szerencsés helyzetben, hogy a hírre, amit lehoztak rálátásom volt, és többször is azt tapasztaltam, hogy a valóságnak és annak, amit ők megírnak semmi köze egymáshoz. Szóval röviden, tömören az ilyen kijelentésekkel nem tudok mit kezdeni lévén, hogy itthon média helyett hivatásos hazugsággyárak működnek.


"Ennek megelőzése, kezelése állami feladat lett volna."


Én azt tudom, hogy egyes idősotthonokban idejekorán nagyon komoly és szigorú intézkedések születtek (példaként a debrecenit hoznám fel), míg más otthonokban szinte semmiféle intézkedést nem hoztak meg. Az, hogy ez kinek a felelőssége jogilag, az nem érdekel engem. Az érdekel, hogy ki tehetett volna ez ellen, és itt fel lehet sorolni az önkormányzatot, az otthon vezetőségét és a kormányt is.

2020. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Az otthon igazgatója fideszes volt, bár erről hallgat a fideszsajtó. Azt, hogy az önkormányzati megrendelést lefoglalták volna hazugság lenne, tudsz bármiféle cáfolatot adni? Tényleg nagyon érdekelne. Én úgy tudom, hogy lefoglalták az önkormányzat rendelését a katasztrófavédelem, Pokorni(!) állította személyesen, de végül kifizette a kormány a vételárat. Ettől még Budapest nem jutott hozzá a megrendelt védőfelszereléshez, nem rendelkezhetett felőle.

[link]

2020. jún. 12. 15:54
 26/45 anonim ***** válasza:
19%

Pesti úti idősotthon vezetője nem volt Fideszes, egyik párt tagja sem volt, már a Demszky korszakban ő volt az igazgató. Pokorni szállítmányait tényleg lenyúlták és kifizették Pokorni elmondása szerint jogosan. A külföldre küldött szállítmányokról mindenkinek lehet saját véleménye, szerintem veszélyhelyzetben segítenünk kell egymásnak.


Ezt a beszélgetést szerintem ezen a ponton lezárom. Semmi kedvem az ellenzéki propaganda gondolatokat másodízben visszaolvasni tőled, és egyenként véleményezni minden lerágott csontot. Inkább megnézek helyette egy filmet ;). Szerinted rosszul kezelte a helyzetet a kormány, ahogy olvasom, amiket írsz, meg vagyok győződve, hogy stabil álláspontod van, egyes kérdésekben teljesen jogos, amit írsz viszont én másképp értékelem a dolgokat. Idősotthonokra vonatkozó egységes és szigorú protokollok hiánya pl. szerintem is hiba volt.

2020. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Nálunk két öregek otthona van, de semmilyen fertőzés nem történt, mindenki fegyelmezetten viselkedett. És két karanténos volt, de fertőzött nem. Jó, családi házas környék, de erre nincs magyarázat.
2020. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy csak ott volt fertőzés, ahol bejelentették, szerintem sok elhallgatott eset is volt. Karácsony annyiban előzte meg a többieket, hogy ő maga bejelentette, igaz, politikai okból Müller, Orbán bábja amúgy is szinte csak azzal jött volna magától is. De nyilván voltak települések, ahova tényleg el se jutott a fertőzés.


Magyarországnak azért volt rohadt nagy mákja, mert éppen akkor nem volt nálunk semmilyen nagy tömegrendezvény, és hogy Magyarországon kötelező a csecse BCG oltás, na meg okultunk az olaszok példáján, hogy ezt bizony komolyan kell venni, sokkal kevesebb turista volt nálunk, és még sorolhatnék néhány mázlit, ami nem Fidesz-érdem, de nagyban csökkentette a fertőzöttséget.

2020. jún. 13. 11:05
 29/45 anonim ***** válasza:
24%
Semennyire, nem volt vészhelyzet. Az a vírus amivel riogattak a fehér hollónál kettőezerszer ritkább.
2020. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%

"Békés megyébe zárt téren belül mindenkin van maszk."


Rajtam biztos hogy nincs.

2020. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!