Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Karácsony Gergely nem lesz...

Karácsony Gergely nem lesz miniszterelnök-jelölt a 2022-es választásokon. Hiszel nekik?

Figyelt kérdés

Karácsony Gergely kijelentette, hogy nem lesz miniszterlnök-jelölt.

Oké. (nem is akarja a kutya se)

De vajon igaz-e?

Egy fiktív (?) forgatókönyv:


2021 november...

Gyurcsány Ferenc egészségi állapotának megromlása miatt (masszív alkoholista) lemond a miniszterelnök-jelölti pozíciójáról. A baloldali összefogás nagy (előre megbeszélt, látszólagos) pánikrohamot kap.

(Bangóné ekkor esik ki minden megbeszélésről, mert ő az előre megbeszéltet sem tudja értelmezni)

A látszólagos pánik közepette fel-fel röppenek a hírek az "összefogás" lehetséges jelöltjeiről. Szóba kerül Kunhalmi Ágnes, mint elsőre bedobott népszerű politikus.

4-5 nap előre eltervezett szociológiai elemzést követően könnyezve kijelentik, hogy Kunhalminak sokkal nemesebb feladatai vannak ebben a (k-rva) országban, tehát ő nagy sajnálattal nem tud indulni (és akkor sírunk) a miniszterelnökségért.

1-2 nap hatásvadász hatásszünet után bedobják az egykor még náci, mostanra hithű liberálissá transzformálódott Jakab Péter nevét, akivel szemben (szintén előre eltervezetten) hangos álkeresztény szónoklatokban tiltakozik az eddig jótékonyan háttérbe vonuló, jószívű- és szándékú Gyurcsány Ferenc, aki éppen a buddhista tanokra áttérve tengeti megbocsátó hétköznapjait. De mindent ő sem tud megbocsájtani. Előtérbe kerül a baloldali liberális (kamu) jellem, és végül a totál bebuddházott Gyurcsány Ferenc, egyedüli lelki társát, Karácsony Gergelyt jelöli ki transzcendens utazását követően, mint egyetlen lehetséges miniszterlnök-jelöltet, aki ezt a (k-rva) országot felemeli a fénybe, és örök kárhoz... vagyis dicsőségre segíti azt.

Ekkor a látszólag kommunista-ellenes kommunista momentumos vezéralakok mesterkélt kapkodással gyűjtenek össze 150ezer aláírást annak érdekében, hogy a korábban saját jelöltségét kizáró Karácsony Gergely (törvényen kívül) az utolsó pillanatban rákerüljön a szavazólapokra.

Mert itt, kérem, diktatúra van.



2020. aug. 25. 01:33
A kérdező szavazást indított:
hiszek nekik
nem hiszek nekik
nem tudom eldönteni
29 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Vagy állj le azzal a cuccal, vagy kezdj forgatókönyv-írásba fantasy vonalon.
2020. aug. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Felesleges erről fantáziálni, rövidesen jönnek az előválasztások, akkor már lesznek jelöltek is és tudni fogjuk.


Karácsony polgármesterként amúgy se valószínű, hogy lemondana, persze bármi előfordulhat.

2020. aug. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon gyatra "forgatókönyv", szerintem még fantasy műfajban se műveld, egyszerűen nem vagy tehetséges.


Eleve ott bukott az egész, hogy túl nagy szerepet adsz Gyurcsánynak, mert Gyurcsányfóbiás vagy. Orbán Gyurcsány-fóbiáját még megértem, mert felmosta vele a padlót a legutolsó miniszterelnök-jelölti vitán. Azóta Orbán nem is mer kiállni vitára. Ezért is kellett jól lekaraktergyilkolni.


Kiábrándítalak: Gyurcsány nem akar miniszterelnök-jelölt lenni, és ha lenne, akkor csúfos kudarcot vallana (szerencsére).


1. Előválasztáson több jelölt közül választják ki, az állampolgárok, hogy "ki legyen a miniszterelnök".


2. Ezen nem indul se Karácsony, se Gyurcsány, így nyilván más lesz a nyertes. Előzetes megállapodás szerint őt fogja támogatni az összes ellenzéki párt.


3. Miniszterelnököt az országgyűlési képviselők választják meg egyszerű többséggel, vagyis 50%+1 fő szavazattal.


4. A DK-nak meg soha nem lesz meg ennyi képviselője, a többi ellenzéki párt meg nem fogadja el Gyurcsányt.


5. A többi ellenzéki párt támogatása hiányában Gyurcsány max. akkor lehetne miniszterelnök, ha a Fidesz támogatja. :D


6. Azt meg egyszerűen nem tehetik meg, hogy megszegik az előválasztással kapcsolatos egyezményüket, és annak nyertesét nem támogatják, mert borulna a koalíció.



Tehát ezer sebből vérzik a "sztorid".


De hogy éjjel is Gyurcsányon járjon az agyad... Őszinte részvétem.

2020. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%
Hiszek neki, főleg azért mert szerintem ő a háta közepére nem kívánná a miniszterelnökséget. Dk, Jobbik, Mszp, Momentum élén vezetni az országot a NER utáni őskáoszban nem egy kecsegtető politikai ajánlat. Kényelmesebb maradni a főpolgármesterségnél és erre hivatkozva kimaradni az országos politikából.
2020. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom mit szívsz, de biztos sokat érhet a diszkóban, mert szemlátomást nagyon üt!
2020. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, pontosabban csak az ellenzéki szavazásra jogosultak, mert ez nekik szól, erről írásban kell nyilatkozniuk az adatok megadásával.


Bár szerintem egy épeszű fideszes sem akarhatja, hogy az ellenzék nyerése esetén a legrosszabb miniszterelnök legyen.

2020. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

mondjuk nincs kizárva, hogy indul, de én elhinném, mert már ő Budapest polgármestere. Szerintem (legalábbis a helyében) maradnék polgármester és kiállnék Budapest mellett, próbálnám teljesíteni az ígéreteimet.


Meg most miért ne lenne más ellenzéki politikus, akinek némi tehetsége is lenne? (tehát hogy nem kell egy ellenzéki politikusra koncentrálni)

2020. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Meg most miért ne lenne más ellenzéki politikus, akinek némi tehetsége is lenne?"


Meg tudod nevezni?

2020. aug. 28. 01:37
 9/29 A kérdező kommentje:

1. lépés:

Karigeri indul a Párbeszéd társelnöki tisztségéért (bejelentés: 2020.09.07.)


Na, még mindig hisztek neki?


(hát persze, még akkor is hinni fogtok, amikor már ott ül a miniszterelnöki széken, és a saját szájával mondja el, hogy "hazudtam akkor, amikor azt mondtam, nem leszek miniszterelnök")

2020. szept. 8. 09:39
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne hinnék?! A helyzet az, hogy az a Fidesz, amielyiknek a politikusai jobban hazudnak, mint a vízfolyás, próbálják hazugak beállítani Karácsonyt.

Persze ez is csak hazugsággal megy a részükről, te meg benyalod ezredszer is a hazugságukat, de hát ez a te bajod.


Mi történt? Mit kér számon a Fidesz?

Enyhén szólva nevetséges, hogy egy DK-nak, még csak nem is az állampolgároknak tett ígéretét kéri számon a Fidesz Karácsonyon, és azért járatja most le.


Mi is volt a három ígéret?


„1) Az MSZP-Párbeszéd formálódó európai parlamenti listáján szerepet nem vállalok.

2) Az európai parlamenti választási kampányban pártsemlegesen, kizárólag mint reménybeli új főpolgármester, csak várospolitikai ügyekben nyilvánok meg

3) Főpolgármester-jelöltként és majdani főpolgármesterként valamennyi budapesti polgár főpolgármestere akarok lenni. Ennek érdekében főpolgármester-jelöltté választásomat követően felfüggesztem társelnöki tisztségemet a Párbeszédben.”


Másik oldalról viszont ott volt az, hogy megkapja a főpolgármester-jelölti előválasztáson a DK támogatását, vagyis a DK

1) nem indít ellenjelöltet az előválasztáson,

2) támogatják az előválasztáson.


Ezzel szemben az előválasztáson pontosabban annak második fordulóján a DK megszegte az egyességet, és elindította Kálmán Olgát.


Ezen felül az is ott volt, hogy az előválasztás szabályában benne volt, hogy a vesztesek támogatni fogják a nyertest.

Kálmán Olgának ez se jött össze.


Tehát itt nem Karácsony szegte meg a szavát, hanem a DK.

És onnantól kezdve, hogy az egyik fél egyoldalúan felrúg egy egyességet, akkor már a másik felet már nem kötelezi semmi.


Tehát magyarázd el, hol itt a nagy leleplezés, hol itt a szószegés Karácsony részéről?!


Te bemész a közértbe, és azt mondod, hogy veszel ezer forintért libamájat, magyarul megígéred, hogy adsz ezer forintot annak megfelelő értékű libamájért. Köteles lennél-e odaadni az ezer forintot, ha azt mondanák, rendben, majd két perc múlva azt mondják, hogy ...de nincs csirkemáj, helyette van csirke farhát, de te megígérted, hogy odaadod az ezer forintot, úgyhogy nem lehet hinni neked, ha nem adod oda. És leszarják, hogy te nem is kéred a csirke farhátat.

2020. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!