Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen ideológiával vannak a...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Milyen ideológiával vannak a pártok 2020.-ban Magyarországon?

Figyelt kérdés
Először azt akartam kiírni,hogy hány párt van,de rájöttem arra hogy pontosabban hangzik az a kérdés,amit kiírtam hiszen így a huszonegyedik század elején az lehet a pontosabb kérdés a két év múlva lévő választásra is gondolva hogy milyen ideológiák vagyis gondolkodás módú pártok vannak hazánkban Magyarországon.

#ideológia #politikai ideológiák Magyarországon #politikai gondolkodásmódok #politikai gondolkodásmódok Magyarországon
2020. szept. 5. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Most már világosan lehet látni a törésvonalakat és a két nagy szektát ami megfogja határozni a 21. századot az egyik ilyen a nacionalizmus álcája mögé bújt fél feudális tekintély elvű oligarcha rendszerek pl Putyin, Erdogan, Orbán, Lukasenka stb, a másik nagy szekta az újbalos SJW, a politikai korrektség, BLM, antifa stb ami nagyjából egy neobolsevik forradalom, csak itt a munkásosztály helyett "elnyomott" feketék, nők, bevándorlók, melegek vannak. Amerikában a két szekta már egymást gyilkolja fegyverekkel, de a polgárháború kezd átterjedni Európára is főleg ahol sok kisebbségi van pl Angliában, Franciaországban.
2020. szept. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

1. A Putin féle “illiberális demokraták“ (pl. a Fidesz) és a kamu pártjaik (pl. KDNP).

2. A magukat liberálisnak valló dogmás kultúrbalosok (pl. DK, MSZP, Momentum, Párbeszéd).

3. A Torockai László féle valódi szélső jobbosok (pl. Mi Hazánk, MIÉP, a régi Jobbik).

4. Ideológia nélküli kamu párt ami saját magát se veszi komolyan (MKKP).

2020. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,hasznosnak találom mind a kettőt,én a Fidesz pártot már évek óta úgy nevezem mindig hogy FideSS,ami gondolom érthető Mindenkinek és számomra az lenne a megfelelő választási eredmény 2022.-es választáson,hogy vagy a régi időket jobban idéző Demokratikus Koalíció,ami most is a régi időket is idéző FideSS párttal vitatkozik,ezzel is idézve a 90-es éveket és a 2000.-es évek legelejét is és valódi demokráciát itthon szerintem a fiatalos Momentum és a Kétfarkú Kutya Párt is idézi,nem tudom erről ki mit gondol és a FideSS mellett Nagyon Erősen még a Jobbik és a Mi Hazánk Mozgalom idézi,így hirtelen nem tudom a MIÉP mennyire számít ma szélsőjobbnak,bár ahogy a dolgok alakultak meg alakulnak a mai Magyarországon főleg a Szélső Bal,Bal és a Szélsőjobb,Jobb oldalak ami ma már tényleg inkább Szélsőjobb oldal vagyis a közönséges Náci ideológiát képviselő pártok és személyek.
2020. szept. 5. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!