Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2008-as világgazdasági...

A 2008-as világgazdasági válsághoz képest most ugyanakkorát vagy nagyobbat esett a magyar gazdaság, miért elnézőbb most mégis a magyar nép?

Figyelt kérdés

[link]


A magyar gazdaságot nagyon rosszul érintette a koronavírus válság. Miközben ezer sebből vérzik a gazdaság (turizmus, autóipar, mezőgazdaság stb.) a kormány próbálja mesterségesen szépíteni az adatokat, már bruttó 413 ezer Ft az átlag magyar ember bére a KSH. Ez annak köszönheti hogy csak a teljes munkaidőben foglalkoztatottakat veszik be a statisztikába és az egyszeri 500 Ft-os juttatást amit aze gészségügybne dolgozók kapnak is beszámítják a bérbe.


2008-ban és most is külső tényező miatt zuhant be a gazdaság. Akkor és most is több százezer új munkanélküli került az álláspiacra, mégis most sokkal elnézőbbek az emberek.


Miért elnézőbbek most az emberek? Talán ennyire fontos, hogy a jó külcsín is meglegyen ne csak az intézkedések?



2020. szept. 2. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudjuk, hogy mennyire elnézőek. a 2008-as válság is eltartott öt évig. Ez reméljük addig nem fog, bár a következményei 2022-ig 23-ig éreztetni fogják hatásukat.
2020. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

2008-ban volt egy "főgonosz", és az emútnyócév, és társai. E mellett ami külföldön megjelent, az itt is megjelent (ingatlanproblémák).

Most egy külsős, de ismeretlen dolog miatt van defekt leginkább.

2020. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Az akkori szocialista kormányt nem csak a válság miatt váltották le. 2006-ban a választások utáni hónapban volt az Öszödi beszéd, Gyurcsány a válság legkritikusabb szakaszában lemondott, kiderült, hogy statisztikát hamisított a szocialista kormány és még millió egy botrány volt az amúgy is csak 1%-al a Fideszen felülkerekedő szocialista kormánynak.



Most még nem tudjuk, milyen válságra lehet számítani, lehet ha te kedves kérdező, látnok vagy, de én csak 1 negyedéves adatról tudok, aminek meg semmi relevanciája nincs, tekintve, hogy abban a negyedévben le volt állítva minden (komplikált lenne fejtegetni azt, hogy az éves teljesítményre hogyan hat majd annak a negyedévnek az előzőhöz hasonlított 14%-os visszaesése).

2020. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
+még az #1 véleményét is osztom. Korai erről most beszélni.
2020. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy a KSH-s adat azért is nőtt, mert egy csomó ember elvesztette a munkáját. Akik pedig elvesztették, azok a kevesebb keresők között voltak, így feljebb ment az átlag.

A kérdésre válaszolva pedig, rosszabb lesz. Már most olyan mértékű volt a visszaesés, amire 2008-ban nem volt példa, és még vége sincs a járványnak. Most a kormány pont azért nem zár le, mert kiderült, hogy 10 éven át semmit nem tett, hogy erős gazdaságunk legyen. A lezáráskor pedig biztos a gazdaság szétesése. Ha nem zárnak le, akkor csak szerencse kérdése, hogy mennyire betegedik bele a magyar. Ha nagyon, akkor szintén szétmegy a gazdaság.


"statisztikát hamisított a szocialista kormány és még millió egy botrány volt"

Ez alapvetően nem számít, az egészet a fidesz fújta fel olyan mértékűre, mint amilyenre most sokan visszaemlékeznek. Azok a botrányok sokkkal kisebbek, mitn a fidesz jelenlegi botrányai és senkit nem érdekelnek.

2020. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek a külső hatásra adott válasza erősen függ a beállítottságától, ami viszont manipulálható.


A 2008-as válság gazdasági válság volt, amely a túlköltekezés, hatalmas adósságok és blöffök sokasága miatt következett be. Ez a válság úgy keletkezet, hogy a hamis adatokból következő problémák kitudódtak, és hirtelen nagy bizonytalanság, félelem következett be, emiatt a befektetők kivonták a pénzüket, a gazdaságok meg összeomlottak.

Most nincs gazdasági válság, hanem a járvány hatását csökkentendő, a kormányok rendeletileg leállították a termelést. A pénzét senki nem vonta ki, és lehet tudni, ha nincs fertőzés, lehet termelés. A baj csak az, nem tudni mikor nincs fertőzés.


Konkrétan, a magyar gazdaság most nagyobb visszaesést produkált, mert most jobban függ a külföldtől (a gazdaságot kiszolgálóvá tette a kormány, itt nem mi döntünk a termelés mértékéről, hanem a külföldi vállalatok gazdái - és nekik nagyobb a mozgásterük, ha bennünket választanak a termeléscsökkentésre, akkor mi nagy tételben járunk rosszul.


Az emberek reagálása a manipulálás miatt eltérő. Pontosabban, a reagálás csak szélsőséges esetekben látszik, egyébként a média közvetíti.

A 2006-9-es kormányt kezdettől támadta a Fidesz, de csak a 2008-as válság tudta megrendíteni. Egy szűk réteg akkor is hőzöngött, nem a nehézségek, hanem a kormány ellen. A "válságkormány" egy év alatt a zuhanást megállította, és a gazdaság növekedésre állt, de tudható volt, ők nem folytatják (nem választhatók), ezért a győzelem lényegében a Fidesz ölébe hullt.

Most a tiltakozás lanyha és esetleges a mára kiteljesedő félelem miatt. Másfelől pedig, aki a még meglévő rendkívül csekély szabad médiát hallgatja, katasztrófának hallja az állapotokat. Ha a kormánymédiát, akkor a visszaesést is fejlődésnek hallja. Ma a kormány lehetőségei messze nagyobba, ezért a médiafigyelés alapján úgy tűnik, van egy rendkívül szűk elhaló jajongás és van egy magabiztos erőteljes növekedés. Más szóval, valós helyzetet csak saját kutatással és mérlegeléssel lehet megtudni, puszta olvasással nem.


Ma a gazdasági helyzet sokkal rosszabb, de nem a járvány miatt, az csak kuszálja a látás lehetőségét. A katasztrófa valójában nem gazdasági (az majd csak lesz sokára), hanem társadalmi. Ma nincs párbeszéd, az ellentétes gondolatot képviselők képtelenek nézeteik megvitatására. A kormány folyamatos gyűlöletet szít, annyira eredményesen, hogy az ezt csepülők észre sem veszik,ugyanazt a beszédmodort használják. Ma nincs emiatt semmiféle együttműködésre lehetőség, pedig nagy feladatok megoldásához széles tömegekre van szükség. Teljes a törvényi káosz, ezért senki senkinek nem hisz, ez egyének között még csak kellemetlen, de intézmények munkáját és hatékonyságát már ellehetetleníti. Folyamatosan romlik a tudás(de főleg a tudás igénye), eközben a technológiák egye bonyolultabbak. Már látszik, a munkanélküliség nő, de nem azért mert nincs munka (például a leállás miatt), hanem azért, mert nő azok száma, akik semmihez se értenek, semmire se alkalmazhatók. Elsősorban ezért nő a mélyszegénység is. A katasztrófa akkor fog látszódni, mikor nagy cégek elkezdenek kivonulni, mert nem kapnak használható munkaerőt. A magyar migráció is azért nő, mert itthon nem kapja meg a megillető munkabért. Aki képes rá, elmegy és bár pszichésen rosszabbul és sokkal, fizikálisan viszont lényegesen nagyobbak a lehetőségei. És amikor munka lesz, munkavégző még több, de hozzáértő nem, akkor jön a probléma. És az attól nagy, hogy nem kezelhető. Egy gazdasági válságot ostoba kormány is legyűr 5-8 év alatt, jó padig kettő alatt. Társadalmi válság elmúlásáról csak két generáció után szó, a meglévő semmihez sem ért, a gyerekeit rosszul neveli, ezért még ők is a megszokások rabjai, az unokák már új nevelést kapnak a közben kiépülő új oktatástól, ők lesznek képesek ismét bármire.


Az a kevés ellenzéki (nem a naponta megszólalókra gondolok, ők hivatásból teszik) természetesen nem tartja jónak a kormány gazdasági intézkedéseit, de katasztrófálisnak se! A mértéktelen lopást már nagyobb bajnak tartja, de ezt is inkább azért, mert az ilyen példa ragadós, mára közszemléletté kezd válni a csalás. Az adótól a gépkocsivezetésig, a hazudozástól a maszkok álviseléséig. De az igazi probléma mégis a gyűlölködés, a hiteltelenség, a tudás lenézése, a csalás eszménnyé magasztosulása. Ez tart két generáción át, nem a gazdasági baklövések korrigálása. Ez a kormány, ha akarná, a gazdaságot 2-3 év alatt jó pályára állítaná, a tudást és az együttműködést egy évtized alatt jelentősen javíthatná. Ma munkát kezdő fiatalok még megérhetnék a jólétet. Egy másik kormány, ha minden igyekezetét erejét és tehetségét erre fordítja, sem ér el eredményt, mert nem tudja megváltoztatni sem a gondolkodásmódot, sem a működtetéshez szükséges intézményrendszert. Az történne, mint 2006-8 között, csak most ők vannak birtokon belül (az új kormány nem jelenti egyből minden intézmény új irányítását, új törvényeket és új gondolkodásmódot. Anélkül meg senkinek se megy. Ennek a ténynek a megállapításáért osztogatnak mostanában Nobel díjakat (aztán az olvasó vagy megérti vagy nem).

2020. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!