Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért bújik ki a kormány a...

Miért bújik ki a kormány a felelősség alól?

Figyelt kérdés

[link]



A kormány egyre kevesebbet tesztel amely arra engedhet következtetni, hogy nem akarják, hogy tudomást szerezzünk a valós járványügyi helyzetről, tehát ki akarnak bújni a felelősség alól. Megértem végülis őket olyan szempontból, hogy nem szeretnének korlátozásokat bevezetni ezért célszerű egy stagnáló képet mutatni a járványról, de ez nem fogja megoldani a problémát. Aztán meg majd ha megugrik a halálozás csodálkozunk megint, hogy Európában nálunk lesz a halálozási arány a legmagasabb. Vagy majd azokat is elsikálják?


Miért nem tesztelünk eleget és miért csinálja ezt a kormány? Értem, hogy sokat várunk így is tőlük (lásd: orvosok jelentős béremelése, tesztek se ingyenesek, de már a pedagógusok is nyígnak fizetésemelésért), de amennyi közpénzt lenyúltak az évek folyamán, legalább ilyenkor lehetnének kevésbé fukarak.



2020. okt. 5. 17:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Orbán most arra bazíroz hogy elmarad majd a megjósolt halálózási muattó emelkedés.

Igy megtezs mindent hoyg a szavazóinak azta látszatot muatssák hogy ő, és csakis ő az aki megment minketa koronavírustol.

Majd a halálozások emelkedésénél is valószínüleg fogják kozmetikázni az adatokat.

Mindent megtesznek csak hogy hatalmon maradhassanak, még ha bele döglünk is.

És hááát ehez az kell hoghy a 2 millió szavazója továbbra is agyatlan robotként elhigyjen mindent amit a kormány propaganda kommunikál...

2020. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Jeleg kvázi a svéd modelt követjük, vagyis rég elengedtük a dolgot. Ma már ha akarnád se tudnád megállítani a folyamatot, tesztel vagy anélkül, tök mind1.
2020. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2 Persze, csak tudod joga van tudni a népnek, hogy mi folyik az országban mivel ez egy egész lakosságot érintő probléma.

Jó, hát az átlag intelligenciával bírók így is ki tudják következtetni, hogy milyen helyzetben van az ország, de ez szerintem csak nálunk van így.


Svéd modell? Tudtommal megbukott.. Vagy rosszul tudom?


#1 Sajnos lehet, hogy áz általad felvázolt teória közel van a valósághoz :(

2020. okt. 5. 18:07
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

2-es, miféle svéd modell?? Minden zárt helyen maszk, fesztiválok koncertek falunapok törölve, külföldről hazatérőknek 2 hét karantén, kocsmák diszkók este 11-ig... Ezek után mesélj még kérlek a svéd modellről!


Amúgy eddig a tesztek kb 1,5-2,5 %-a bizonyult pozitívnak, nyáron is, és most is, csak ősszel több tesztelés volt/van. Hozzáteszem a pozitívan tesztelt emberek kb. 70-80%-a tünetmentes azaz makkegészséges. Nyilván ha több a teszt több a "beteg" is. De ha elfogadjuk hogy mostanában sokan betegednek meg, akkor felmerül a jogos kérdés, hogy mi szükség van a maszkokra, mert nyilvánvalóan nem érnek semmit

2020. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 Hát a maszkhasználat az egy külön parádé.


Példaként egyik ismerősöm mesélte, hogy a gyerekeket múltkor elvitték kirándulni. A buszon fel kellett venniük a maszkot, közben semmi értelme nincs, hisz ugyanazokkal a gyerekekkel volt egy légtérben akikkel egész nap az osztályterembe. Nyilván osztályterembe nem kötelező a maszk.

Ezek után mi értelme ennek az egésznek?

De a McDonald's is jó példa erre, azt most nem írom le...



Mindenesetre most meg leszek érte kövezve de én azt gondolom, hogy a maszkozás a jelenlegi formájában egy nagy baromság. Aki fél vagy beteg az vegye fel de a többi embert hagyják már békén a picsába.

2020. okt. 5. 18:15
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

#4 tegnap volt a Tankcsapda koncert... Külföldről hazatérőknek 10 nap karantén, de az is csak akkor hogyha 24 óránál több ideig voltak kint.


Ugyanazokat a bulikat amik este 11 kor kezdődnek, most előre hozták délután ötös kezdésre...


A maszk nem ér semmit, főleg mert a legtöbb ember február óta ugyanazt az egyszer használatos maszkot hordja...

2020. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"A kormány egyre kevesebbet tesztel amely arra engedhet következtetni, hogy nem akarják, hogy tudomást szerezzünk a valós járványügyi helyzetről, tehát ki akarnak bújni a felelősség alól"


Szerintem arra, hogy fogyóban vannak a tesztek. Eddig napi 13-14 ezer körül mozogott az elvégzett tesztek száma, az utóbbi két napban ment le nagyon durván. És az utóbbi napokban jött a hír, hogy rendelt 700 ezer tesztet a kormány.


Egész egyszerűen elfogytak a tesztjeink szerintem.

2020. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

"Amúgy eddig a tesztek kb 1,5-2,5 %-a bizonyult pozitívnak, nyáron is, és most is"


Öm, ezt nem tudom honnan szedted, de az utóbbi hetekben 10% körül volt a pozitív tesztek aránya naponta, ami arra utal, hogy annak ellenére, hogy számszerűen többet tesztelünk mostanában, még így is jelentősen alultesztelünk (5% alatt lehetne azt mondani, hogy jól nyomon követjük a járványt)

2020. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 De mégis milyen érdekes, hogy csak nálunk van így :)
2020. okt. 6. 12:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

14% felett volt ma.

Én azt hallottam egy eü-s ismerősétől, hogy lejárt a tesztek szavatossági ideje... Ezért aztán nincs mivel tesztelni.

2020. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!