Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a magyar "királyi...

Szerintetek a magyar "királyi köztévé" beszámol majd a megismételt georgiai szenátusi választás eredményeiről? (Ez dönti el, hogy a szenátusban kik lesznek többségben.)

Figyelt kérdés

Tegnap volt a megismételt szenátusi választás Georgia államban, ahol két szenátusról is döntenek. 97%-os feldolgozottság alapján a várható eredmény 2 demokrata szenátus (1,1 és 1,6+%-os többséggel, de a maradék 3% inkább demokratapárti helyekről várják még.)

Ha a demokraták nyernek, akkor 50-50 lesz a demokrata és a republikánus szenátusok száma, és szavazategyenlőség esetén a demokrata alelnök szavazata kettőnek számít. Ez azt jelenti, hogy demokraták vannak az alsó- és felsőházban is többségben, és mivel Biden is demokrata, ez elég nagy jelentőségű hírnek számít. Már csak azért is, mert a szenátus dönthet a nemzetközi - így a Magyarországot érintő ügyekben is.



2021. jan. 6. 11:38
A kérdező szavazást indított:
A "közmédia" elhallgatja a demokrata győzelmet, csak republikánus győzelemről számolna be.
A "közmédia" a választási eredményektől függetlenül objektív tájékoztatást adnak, részletezve annak jelentőségét.
11 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Azzal mi van, hogy az előrejelzések 4-5 helyes többséget jósoltak a demokratáknak és most imádkozniuk kell egy szimpla döntetlenért is?


A független, objektív sajtó erről mennyit cikkezett? Illetve megint ha nem nézed a királyi tévét akkor mégis milyen alapon tudsz véleményt mondani róla?

2021. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nem nézem? Időnként szoktam, és elborzadok rajta, mennyit hazudnak.


Arról valóban nem hallottam hogy a felmérések alapján mennyi szenátusi többségük lett volna, és mennyi lett végül, de nem is tartom ezt lényegesnek. A választás végeredménye a lényeges, nem az, hogy az amerikai közvéleménykutatások mennyire pontosak.

2021. jan. 6. 12:09
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A független, objektív sajtó beszámolt az előrejelzésekről meg az eredményekről is. Mi hiányzik?
2021. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy közöltek valami tájékoztatást, hogy mennyi várható, én nem olvastam, de ez nem jelent semmit: nem olvasom a független média összes cikkét. Én csak az elnökválasztásról figyeltem a közvéleménykutatási eredményeket, a szenátusiról és a képviselőháziról nem, de szerintem ezzel mindenki így volt. De tolj már be nekem néhány olyan fideszes médiás előrejelzés-információt a választás előttről, hogy a demokraták mennyire nyerésre állnak a közvéleménykutatások szerint! Meglepnél, ha találnál, még a Biden győzelméről se számoltak be időben kellő hangsúllyal pláne, amikor már egyértelmű volt.


Ezért is tettem fel a kérdést: Szerintetek most beszámolnak-e. Ebből kiderül, hogy mennyire hitelesek.


#1 És linkelj már egy fideszes/"közmédiás" hírt, miszerint az ellenzék megelőzte a Fideszt, vagy erről még nem is hallottál?!

Tanulságos ez a cikk, érdemes végigolvasni: [link]

2021. jan. 6. 14:08
 5/24 anonim ***** válasza:

democrat's making massif fraud electoral in,;- ohio,texas,louisiana,georgia,arizona,wisconsin,wasington state's!! the congress outrepassed any reclamation republican and nomined winner biden!

biden win NOT LEGAL!!!

entry the vote's to biden had lot of more than 100 year's a go died persons like G.C.Washington, J.Monroe,etc-etc

2021. jan. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
5-ös, ez milyen nyelven van? Mert hogy nem angol az biztos.
2021. jan. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nyertek a demokraták Georgiában is!
2021. jan. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Azzal mi van, hogy az előrejelzések 4-5 helyes többséget jósoltak a demokratáknak és most imádkozniuk kell egy szimpla döntetlenért is?"

Most nem azért de ugyanezen logika alapján beszélhetnénk arról is, hogy sokkal nagyobb Biden győzelmet jósoltak. Ebből nem következik semmi.

A mozgósítás mértéket nagyon nehezen tudják mérni, és most GA-ban sem arról van szó, hogy nem nyert volna előtte senki, hanem arról, hogy aki nyert az nem érte el az 50%-ot, ezért szavaznak újra. Viszont Trump az elmúlt hónapokban annyira lejáratta magát, illetve egyáltalán nem kampányolt a jelöltek mellett, hogy ez lett az eredménye.


"entry the vote's to biden had lot of more than 100 year's a go died persons like G.C.Washington, J.Monroe,etc-etc"

Ezek amúgy már cáfolt állítások.

Ha visszakeresed a 2016-os híreket, akkor ugyanúgy érvénytelenítettek halálra hivatkozva szavazatokat. Erről tudnak, ezért nem lehet így csalni.

2021. jan. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem is igazán az amerikai választásról szól, hanem arról, hogy mennyire megbízható a magyar közmédia. Beszámol-e vezető külpolitikai hírekről, ami a Fidesznek nem tetszik, és értelmezik-e az annak jelentőségét.


Sajnos elmulasztottam, így tényleg kíváncsi vagyok rá.


Beszámoltak róla, és ha igen, hogyan? Ha nem, akkor milyen jellegű híreket tartottak ennél fontosabbnak, amiről viszont beszámoltak?

2021. jan. 7. 11:23
 10/24 A kérdező kommentje:
#5 Csak Magyarországon lehetséges, hogy beszámoljanak határon túli halott emberek szavazatát, amit levélben adtak fel, és senki sem ellenőrzi, hogy él-e még.
2021. jan. 7. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!