Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Igazából csak két párt létezik...

Igazából csak két párt létezik magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy van magyarországon kb 200 bejelentett párt és mozgalom,de mind csak két igazi párt termékei vagy követői.


Az Orbán csoport:

-fő párt:FIDESZ

-KDNP

-Mi hazánk

-Volner párt

-TEMPO párt

-egyébb kis mozgalmak


A Gyurcsány csoport:

-fő párt:DK

-MSZP

-LMP

-PM

-Momentum

-Jobbik

-Új világ néppárt

-ISZOMM

-Munkáspárt

-KKP

-LA75 párt

-Táncsics radikális balpárt

-egyébb kis mozgalmak


Ez tényleg így van,m Msgyarországon kétpártrendszer van?



2021. febr. 20. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát, igazából van egy párt, meg sok pártocska.
2021. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem,a Táncsics-Radikális Balpárt önálló erő.

és gyurcsány sem tényező már a törpepártján kívül sehol.

2021. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy az új valasztási rendszernek köszönhetően az új kis pártoknak semmi esélye nincsen egy országos választáson. A régi választási rendszer alapján ma már valószínú nem a fidesz lenne kormányon vagy ha igen akkor közel sem lenne kétharmada.
2021. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az új választási rendszer, ami a 2014-es választásokon lépett hatályba megváltoztatta az erőviszonyokat.


A 199 megszerezhető mandátumból, asszem 106 egyéni (javítson ki valaki ha tévedek). Tehát az egyéni listán dől el a választás, ott meg a Fidesznek van esélye, mivel ők vannak kormányon, és az aktuális kormánynak ilyen szempontból jobb a mozgósítása, nagyobb tábora van.


Tehát egy erős fideszessel szemben indul a körzetekben 2-3 másik ellenzéki jelölt, DK, Jobbik MSZP stb. Ez ahhoz vezet, hogy hiába van mondjuk csak 30% szavazata a fideszesnek, ha mondjuk 25-24-21%-okon osztozik a másik három jelölt. Így a Fidesz elvitte azt a körzetet és így szépen az összeset szinte, kivéve a fővárosiak nagy részét, mert Budapest jellegéből adódóan baloldali-liberális.


Ezért van az, hogy végül 2/3 a vége, hiába csak 49% össz szavazatuk van, de az az egyéni körzetekben így oszlik el, hogy egy hajszállal, de pont elviszik a legtöbbet. Összesen kb 10-15 körzet van, ahol önmagában is abszolút többséggel szokott nyerni a fideszes egyéni jelölt, de az összes többiben mindenhol verhető lenne matematikailag, de ehhez az kell, hogy egy jelölt álljon vele szemben. Erre van az összefogás.


Igazából a koordinált jelöltállítás lenne az igazi, de ugye az új törvény miatt (köszi Volnernek a közreműködést xD) elvileg asszem 74 körzetben kell egyéni jelöltet állítania egy pártnak ahhoz, hogy listán indulhasson. Innentől kezdve ugye mivel ez nem kivitelezhető, hogy minden párt indítson ennyi jelöltet, mert akkor megint csak több jelölt lenne a fideszessel szemben mindenütt, erre van az összefogás. Így majd előválasztáson eldől, ki legyen a körzetekben az az egy, aki indul ellenük. Sajna a rendszer kényszerítette ki ezt, ez van.


Ezzel szemben viszont van pl. a Mi Hazánk, aki ennek nem akar részese lenni, és egyedül indulm akár elérheti pont emiatt a parlamenti küszöböt, de szerintem inkább a Fidesz elől vesz el szavazatot, mint az ellenzék elől, mert a Fideszből kiábrándult jobboldaliak oda fognak szavazni. Mivel ők jobboldaliak szintén, és vélhetően a Fidesz támogatta is őket, hogy a Jobbik szét legyen verve, így eddig nem is nagyon zavarták egymást. Kérdés, hogy mi lesz, ha már komoly veszélyt jelent rájuk is a Mi Hazánk.


Volner pedig egy kirekesztett politikus, lényegeben ez az utolsó ciklusa a parlamentben, próbál valamit kezdeni, kicsit dörgölőzik a Fideszhez is, de nem tudom igazából mit akar. Talán azt, hogy hátha beveszik? XD Mondjuk ezt kétlem.

2021. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkáspártot, a kétfarkúajat meg főleg a LA75-öt miért raktad a Gyurcsány csoportba? Ezek utálják Gyurcsányt. Ráadásul a nézetek és a világról alkotott képük is tök más, főleg a LA75 esetében.
2021. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Igen.

A két párt: a Fidesz és a KDNP. Ök dirigálnak.

2021. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
#7 4-es vagyok. Te az okádáson kívül mit tudsz? Mi nem volt jó a válaszban? A valóságot írtam, egyedül az egyéni mandàtumszámban nem voltam biztos, ezt leírtam. Még egyszer: azon túl, hogy ideokádod, hogy h.lyeség, te mit tudsz érdemben hozzátenni? Semmit, csak a kérődzés megy, jellemző a hozzád hasonló bohócokra.
2021. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
A mandátumszám pont stimmel. A többi baromság. Nem részletezem, úgysem értenéd.
2021. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
#8 mert képtelen vagy rá, nincsenek érveid, csak az üres fröcsögés, hiába pontozol le egy két hasonló birkával együtt, ennyit tudsz csak.
2021. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!