Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik pontokon lehetne/kellen...

Melyik pontokon lehetne/kellene változtatnia a Mi Hazánk Mozgalomnak, valamint mit tartotok pozitívumnak és negatívumnak bennük?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dhjXHtk6H2U


Nekem több pontjuk is szimpatikus és mindenképpen pozitív hatással lenne az országra, már csak azért is mert egyszerűen nincs meg Magyarországon az a hazaszeret és összetartás mint amit az erdélyi magyarság még őriz.


Amit viszont abszolút ellenzek és ezért kétszer is meggondolom hogy rájuk szavazzak az a közbiztonság túlzottan szélsőjobboldali "fejlesztése" vagy mondhatni visszarepítése a múltba. Szingapúri példa alapján "csendőrséget" hoznának létre. A halálbüntetésről meg inkább ne is beszéljünk, ezek a dolgok megférnek a 21. században?



2021. márc. 16. 22:00
1 2 3
 11/22 progizo ***** válasza:
72%

"Amit viszont abszolút ellenzek és ezért kétszer is meggondolom hogy rájuk szavazzak az a közbiztonság túlzottan szélsőjobboldali "fejlesztése" vagy mondhatni visszarepítése a múltba. Szingapúri példa alapján "csendőrséget" hoznának létre. A halálbüntetésről meg inkább ne is beszéljünk, ezek a dolgok megférnek a 21. században?"


Csendőrség nemcsak Szingapúrban, de több európai országban is van, pl. Franciaországban vagy Romániában.

Féltek a rendtől vagy valami más bajotok van vele?

A halálbüntetés meg van pl. több USA-beli tagállamban; akkor ők nem 21. sz.-iak?

Katonaság: lehetne kötelező jelleggel az iskolai honvédelmi ismeretek tantárgy, mint 1989 előtt volt is, és aztán a valódi katonaság az továbbra is önkéntes. De az iskolában kapnának alapképzést, s talán sokaknak kedve támadhatna a katonai pályához is.

Vagy tudtok valami más tuti jó módszert, hogy a felnövekvő nemzedékeket fegyelmezett, hazaszerető, családcentrikus emberekké neveljük, ahelyett, hogy csupa öntörvényű, deviáns, erőszakos börtöntöltelék válna belőlük?

2021. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 progizo ***** válasza:
72%

Mindenképpen pozitívum bennük, hogy felkarolják, támogatják a revíziót és egyéb hazafias gondolatokat, eszméket és egy rendes, erős, önálló Magyarországot akarnak felépíteni.

A negatívum, hogy mindig a mostani ellenzéket támadják, pedig a Fidesz-KDNP politikája is ártalmas a nemzet és az ország létére. Persze kritizálják őket is, de nem olyan sokszor és vehemenciával.

2021. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

"De az iskolában kapnának alapképzést, s talán sokaknak kedve támadhatna a katonai pályához is."

Vagy annyira sikerül velük megutáltatni az iskolában, hogy még kevesebb katona legyen.

Mivel ez pont egy olyan terület, amit jobbnak képzelnek a diákok, mert biztos "menő", viszont ha suliban egy óra keretein belül megmutatod, hogy milyen, akkor elég gyorsan más álom után fognak nézni


"Vagy tudtok valami más tuti jó módszert, hogy a felnövekvő nemzedékeket fegyelmezett, hazaszerető, családcentrikus emberekké neveljük, ahelyett, hogy csupa öntörvényű, deviáns, erőszakos börtöntöltelék válna belőlük?"

Csak más módszert ismerek.

Ha elkezded a diákokat szivatni katonásdival meg mindenféle ilyen ökörséggel, akkor nem lesznek belőlük hazaszeretők.

Egy érzést nem fogsz tudni megtanítani nekik egy óra keretében, ezért értelmetlen pl. hazaszeretet órát tartani vagy minden ilyesmi marhaságot.


Viszont sokkal hazaszeretőbbek lesznek, ha pl. csinálsz egy jó egészségügyet, egy jó oktatást és akkor a benne résztvevők maguktól fognak rájönni, hogy ez egy milyen jó hely, mert azt kapja az ember az államtól, ami számára is fontos.

Nagyon jó példa Finnország, ahol nem beleverik a gyerekbe, hogy már pedig szeretni kell ezt az országot, hanem olyan okos, értelmes lesz, hogy tudja értékelni azt, amit az államtól kapott.


Amúgy a deviancia jobban jellemzi a "nemzeti" oldalt, szóval ez cask simán hazugság volt.

2021. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 progizo ***** válasza:
38%

#13.: "Vagy annyira sikerül velük megutáltatni az iskolában, hogy még kevesebb katona legyen."


Aha, akkor biztosan azért mennek annyira kevesen természettudományos pályákra, mert az iskolákban van természettudományos oktatás.

Egyszóval ha valamit iskolai keretek között oktatunk, akkor azzal elvesszük a gyerek kedvét tőle... ekkora marhaságot már rég hallottam, pedig itt, a GYK-en sok ilyen olvasható a "lángeszűektől".

2021. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

"Aha, akkor biztosan azért mennek annyira kevesen természettudományos pályákra, mert az iskolákban van természettudományos oktatás."

Arányaiban kevesen mennek, és igen, ennek ahhoz van köze, hogy rossz az oktatásunk és a tanárok a legtöbb esetben nem megértetik az anyagot a diákokkal, hanem bemagoltatják velük.

Szerinted pár éve miért volt petíció a matek érettségi ellen azzal az indokkal, hogy olyan feladat volt benne, ami a korábbi években nem volt?

Egyszerűen azért, mert ezek a diákok nem megértettek a matekot, hanem bemagolták ,hogy egyes feladattípusoknál mi a megoldási menet, viszont maguktól nem találják ki a megoldást.

Ezért is szerepeltünk szarul a PISA teszten is, ahol kijött, hogy az ország negyede funkcionális analfabéta.


"Egyszóval ha valamit iskolai keretek között oktatunk, akkor azzal elvesszük a gyerek kedvét tőle"

Egyrészt, ha az adott oktatás ledönti a "menő" képet, amit a diákok képzelnek arról a területről, akkor igen. Ez csak ront rajta.

Másrészt, ha rosszul tanítasz valamit, akkor igen, az is ront rajta.

A katonásdis marhaság az első kategória, míg a reál tárgyak a második.


"ekkora marhaságot már rég hallottam"

Pedig a kommentjeidnél nem nagyon van nagyobb marhaság. :)

2021. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 progizo ***** válasza:
58%

#15.: A "katonásdit" még be sem vezették, el sem kezdték tanítani az iskolákban, de te már eleve leírod, hogy rosszul tanítják.

Úgyhogy ne reménykedj, a marhasági aranyérmet elviheted te a kommentjeiddel. :-)

2021. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

"A "katonásdit" még be sem vezették, el sem kezdték tanítani az iskolákban, de te már eleve leírod, hogy rosszul tanítják."

Szegény idióta...

Láthatóan nem tudsz olvasni, mert pont azt írtam, hogy nem rosszul oktatják, a rossz oktatást a természettudományi tárgyakra írtam.

A katonásdira pont azt írtam, hogy ledönti azokat a tévképzeteket, amiket a diákok gondolnak róla, ami alapján "menőnek" gondolták, és rájönnek, hogy egyáltalán nem menő.


"Úgyhogy ne reménykedj, a marhasági aranyérmet elviheted te a kommentjeiddel. :-)"

Jah, azért nem sikerült még értelmezned sem, amit írtam.

Kicsit sem szánalmas. :DDD

2021. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 progizo ***** válasza:
44%

#17.: De nagy a szád, agyagedényke!

Persze kompenzálni kell valamivel az alacsony felfogóképességet... :-D

A természettudományok helyett vagy mellett írhattam volna a készségtárgyakat is, mint a testnevelés, ének-zene, rajz, vagy olyat, mint a magyar irodalom és nyelvtan.

Akkor ugye szerinted ezek mind meg vannak utálva a gyerekek által, mert iskolai keretek között már tanítják.

2021. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Lacás1976 ***** válasza:
0%
Nem kérünk náci pártot.
2021. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"De nagy a szád, agyagedényke!"

Mit sírsz? Én csak átvettem a stílusodat. Ha nem tetszik, akkor talán nem kéne pofázni. :)


"Persze kompenzálni kell valamivel az alacsony felfogóképességet"

Igen a pontszámod jól mutatja, hogy mennyivel felsőbb rendű vagy. :DDDDDD


"A természettudományok helyett vagy mellett írhattam volna a készségtárgyakat is, mint a testnevelés, ének-zene, rajz, vagy olyat, mint a magyar irodalom és nyelvtan."

Hú, hát van baj.

Kezdjük ott, hogy a magyar nyelv és irodalom nem készségtárgy, de gondolom ez nem zavar, hisz eddig is minden hazugságod belefért.

Másrészt, ez miért lenne releváns? Egyik sem esik bele abba a kategóriába, amit a katonásdiról írtam. Tényleg ilyen gyengeelméjű vagy, hogy nem érted?


"Akkor ugye szerinted ezek mind meg vannak utálva a gyerekek által, mert iskolai keretek között már tanítják."

Nem ezt írtam, de láthatóan értelmi fogyatékos vagy.

Ezeket akkor utálják meg, ha rosszul tanítják, pl. 0-24-ben énekórán magoltatják a híres zenészek életrajzát. Nem fogják szeretni a gyerekek.

Ahogy a heti 5 tesinél helyenként felmerülő elméleti oktatást sem szeretik.


Mégegyszer, mivel nem sikerült felfognod. Ezeknél a tárgyaknál akkor van baj, ha rosszul oktatják.

A katonásdival az lesz a gond, hogy a diákoknak van már egy előzetes elképzelése, hogy ez milyen, mivel filmekben, mesékben látták, hogy milyen "menő". Amikor kiderül, hogy a film milyen távol áll a valóságtól, akkor a diákok már nem fogják azt gondolni, hogy "menő", így érdektelenek lesznek ezzel kapcsolatban.

2021. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!