Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egy Fidesz-Munkáspárt-Mi...

Egy Fidesz-Munkáspárt-Mi Hazánk koalíciót támogatnátok vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Én támogatnám, mert dacára annak, hogy pusztán önmeghatározó ideológiát nézve ezen pártok először szöges ellentétben állnak egymással, sok közös pontban egyezik az eszméjük, és mindháromnak legnagyobb ellentéte a balliberális, hipster, nyugatimádó ellenzék.


Az alábbi pontokban azonban mindhárom egyezik:


-Régivágású 60-as évekbeli világnézet


-Antikapitalizmus


-Hazafiasság


-Szabad piac helyett állami gazdaság, szolgáltatások előtérbe helyezése


-Munka és felelősségpártiság a dekadencia támogatása helyett



Én leginkább afféle "Nemzeti Kommunistának" vallom magam, tehát szerintem az ideális politikai irány a szélsőjobboldali társadalompolitika és a szélsőbaloldali gazdaságpolitika.



2021. ápr. 13. 09:39
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
32 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
A miben a fidesz benne van, az csak rossz lehet! (A magyar emberekre nézve!)
2021. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
1.Ezt én akartam írni.
2021. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

2-es!

Akkor egyetértünk!

2021. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted 1989-ben miért következett be a rendszerváltás?
2021. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

a munkáspárttal való koalíció alapjaiban mondana ellent a fidesz elveinek.

dolgozói érdekvédelem, szakszervezetek...az ilyesmit tűzzel vassal ignorálja a fidesz.

2021. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Mert Ronald Reagan és Margaret Thatcher gazdaságilag kiéheztette a keleti blokkot, a Szovjetunióban meg két múmia után Gorbacsov jött, aki túlságosan elengedte a gyeplőt.


Egyébként szerintem 1989-ben sokkal kevesebb ember lázadt volna a rendszer ellen, ha jön egy időutazó a jövőből és megmutatja nekik, hogy a rendszerváltásból az állami üzemek külföldi kapitalisták általi felvásárlása lesz a 90-es években, majd bzulás, transzulás és muszlimok beengedése a 2010-es években.

2021. ápr. 13. 09:56
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

Mindhárom egyezik az alábbiakban? Szóval:


"Régivágású 60-as évekbeli világnézet": Egyik párt sem létezett a 60-as években. Azazhogy az egyik szellemi elődei igen. Tehát az miért jó nekünk, 2020-as években? Vissza? Nem inkább előre?


"Antikapitalizmus": Nem igaz, a Fidesz és az MHM is vastagon kapitalista, a Munkáspárt ugyan nem, de miért is működne a kommunizmus, mikor egyszer már nem működött?


"Hazafiasság": Ez valami vicc? A Munkáspárt biztosan nem az, mivel kommunista, az meg csak nemzetközi lehet. A másik kettő is csak szavak szintjén, a szavazóik bolondítására. Vagy mitől hazafiasak?


"Szabad piac helyett állami gazdaság, szolgáltatások előtérbe helyezése": Nálunk minden párt erősen állampárti, a szavazóik is igénylik az erő állami segítséget, jobban, mint kellene. Azonban az állam feladata pusztán arra kéne kiterjedjen, hogy törvényes kereteket biztosítson a piacnak és ne gördítsen akadályokat a működés elé. Meg hogy indokolt esetben, amikor válsághelyzet van, mint most is, beavatkozzon. De máskor úgy általában minek?


Az utolsó pontban egyetérthetünk, bár a két kispárt sosem kormányzott, a Parlamentben sem voltak, így nem tudom, mennyire viselnék szívükön az egyszeri munkásember sorsát.


Szóval nem hiszem, hogy a Fidesznek megérné együttműködni két, alacsony támogatottságú és súlyú kispárttal.

2021. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

"Szerinted 1989-ben miért következett be a rendszerváltás?"


1989-ben nem rendszerváltás volt, hanem hatalom és vagyonátmentés.

2021. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
abszolút nem. A három legrosszabb párt egyben. A legrosszabb ami lehet.
2021. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Nem támogatok olyat ahol komcsi pártok vannak, itt meg kettő is van. (Fidesz, Munkáspárt)
2021. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!