Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Várható a választójog korlátoz...

Várható a választójog korlátozása Magyarországon? Támogatnátok?

Figyelt kérdés

- A DK már régóta szorgalmazza a külföldön élő vagy honosított állampolgárok szavazatának elvételét.


- A Mi Hazánk (korábban Jobbik volt hasonló) pedig olyan korlátozást akar, hogy írás-olvasás-értelem képességhez vagy 8 osztályos végzettséghez vagy valamilyen alapvető állampolgári ismeretekhez kössék a szavazati jogot.



2021. ápr. 13. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az EU nem nézné jó szemmel.
2021. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha ilyen lenne akkora a fidesz sose kerülne be a parlamentbe többet.
2021. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Magyarellenes rasszizmus tombol a DK-ban.
2021. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ki korlatozna a valasztojogot? Hogy? Orszaggyulesen biztosan nem megy at, az Alkotmanybirosagon biztosan nem menne at, Nepszavazas biztos nem itelne meg ... ki intezne el es hogyan?
2021. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
A műveltségi cenzust támogatom.
2021. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Soha sehol semelyik intézmény nem támogatná, a népszavazáson meg végképp megbukna. Ezek után nincs kérdés hogy nem lesz ilyen.
2021. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem várható, de támogatnám, politikai tájékozottság és IQ alapján.
2021. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem valami minimális szintű vizsgát kéne tenni állampolgári ismeretekből. A fél ország azt sem tudja mi az ország államformája, nem is értik az egészet. De nem hinném, hogy valaha megteszik, mert az a politikusoknak sem lenne jó, ha értenék az emberek, hogy miről szavaznak.
2021. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem hiszem, és nem is támogatom.


A külföldi állampolgároknál szerintem amúgy nem ütközne semmilyen jogi akadályba, ha valamennyire korlátoznák a szavazati jogot. Amennyire körbenéztem a témában, Európában többek között Dániában és Németországban is korlátozva van a külföldi állampolgárok szavazati joga. Dániában 2 év külföldön való tartózkodás után elvész a szavazati jog. Németországban a külföldön lakó állampolgárok csak akkor szavazhatnak, ha az elmúlt 25 évben (14 éves kortól számítva) legalább három hónapot Németországban laktak. Nekem a német megoldás szimpatikus, bár én 25 évről levenném 15-re, így azok, akik ideiglenesen külföldre költöztek, azok továbbra is megtartják a szavazati jogukat, viszont azok, akik nem terveznek hazatérni, vagy esetleg soha nem is laktak Magyarország területén, nem szavazhatnak.


Az iskolázottsági cenzust én egyáltalán nem támogatom, mert akkor bizonyos pártok érdekeltek lennének abban, hogy bizonyos csoportokat megfosszanak a szavazati joguktól. Tegyük fel holnap jön a Kék Párt, és sok helyen sikeresek, kivéve Zala megyében. Innentől ha kormányra jutnak, nekik az az érdekük, hogy levegyék a tankötelezettséget mondjuk 16-ról 14 évre, és ellehetetlenítsék az oktatás működését Zala megyében. A műveltség, az iskolázottság, vagy ezek hiánya, olyan társadalmi problémák amit az államnak kellene valahogy megoldania. Ha az állam érdeke az, hogy bizonyos csoportokat ellehetetlenítsen a demokratikus jogok gyakorlásától, az hosszú távon sokkal rosszabb dolgokhoz is vezethet, mint az, hogy olyanok is szavaznak, akik amúgy nem értenek a politikához. Volt egy olyan időszak, amikor csak bizonyos kiemelt csoportok szavazhattak, nem éppen a demokrácia legfényesebb pontja volt.

2021. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Elképzelhető, nem támogatnám.


Azoknak, akik az alkotmánybíróságra és a népszavazásra alapoznak:


O1G-t eddig sem zavarta. Bekapcsolja a rendeleti kormányzást, és rendeletben érvényesíti. Eddig is ezt tette.


Alkotmány-bíróság? XD


Majd egy-két év múlva meg is hoznák a döntést.

2021. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!