Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszes szavazók! Ti miért a...

Fideszes szavazók! Ti miért a Fideszt tarjátok legalkalmasabbnak a kormányzásra?

Figyelt kérdés

Előre leszeretném szögezni, hogy erre a kérdésre csak olyan válaszoljon, aki fideszes szavazó és kulturált választ tud adni, nem szeretném, hogy gyűlölködésbe torkoljon át.

Tehát, arra lennék kíváncsi hogy mi az, ami miatt a Fideszt tartjátok a legalkalmasabbnak a kormányzásra a többi párthoz kèpest. Mióta vagytok Fideszes szavazók? Mióta vesztek részt a szavazáson? Volt-e esetleg olyan, hogy régebben másra szavaztatok? Mik azok az intézkedések amiket legjobban helyeseltek? Mi az amin szerintetek változtatni kène?



2021. máj. 13. 19:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Orbán Viktor a legalkalmasabb kormányzásra!
2021. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Na, az 1esnél látszik a hívők értelmi szintje: indoklás? érvek? gondolatok? Ugyanmár, minek az...
2021. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
A kettesnél pedig látszik, hogy az O1G szekta csakis trágár személyeskedésre képes. Én azért szavazok Orbán Viktorra, mert elvből ellenzem az internacionalista baloldali, illetve a szélsőliberális (pl. az lmbqtstb jogok kérdése számomra már szélsőséges) eszméket. Ezzel kiesik az ellenzék 80%-a, a többiekre meg ugye nem fogok szavazni, amíg összefognak ezekkel a számomra vállalhatatlan elemekkel. A korrupció engem is zavar, de a Fidesz ellen nagyjából egyedül ez szól, reálpolitikai szinten abszolút egyetértek a Brüsszel-ellenességgel és a nacionalizmussal, sőt számomra még túl puhák is sok nemzeti kérdésben. Bízom abban, hogy a 2022-es választást is sikerül behúzni kétharmaddal, és megkezdődhet egy valóban autoriter és illiberális állam kiépítése, és sok esetben nem csak szavakkal fogják megvédeni a magyar nemzeti érdekeket. Örülnék egy Fidesz-KDNP-Mi Hazánk kormánykoalíciónak is.
2021. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Átéltem a rendszerváltást, a privatizációt, az Antall kormányt, a taxis blokádot. Megsínylettem egyetemistaként az első ballib kormányt, hatalmasat csalódtam az szdsz-ben és fizettem tandíjat a Bokros-csomag miatt az egyetemen. Próbáltam lakáshoz jutni, visszapattantam a 36%-os lakáshitel kamatról. Gyűlöltem a mocskot ami Budapesten egyre nagyobb lett, azt hogy az ország leépül, mindent privatizálnak, olcsón kiárusítanak a külföldieknek és tömegével kerülnek utcára az emberek, a szüleim is. Átéltem ahogy apám egészségét tönkretette a beképzelt osztrák cégtulajdonos, aki azt hitte a magyarok a csicskái csak mert neki volt pénze megvenni a céget.

Aztán jött a fidesz és az első Orbán kormány. Átéltem hogy megváltozott az élet. Jó volt magyarnak lenni végre, mert az ország elkezdett fejlődni, mindenfelé beruházások indultak meg, végre utak épültek, nem csak filléres ostoba dolgok, hanem jövőbe mutató tervek. Megváltozott a hangulat, a családok előtérbe kerültek. beindultak a lakásépítések, több lett a munkahely, nőttek a bérek - ekkor már a mienk is. Az, hogy gyerekünk lett, az végre nem jelentette automatikusan az elszegényedést, az újlakás építési programnak köszönhetően a régi lakások piacra kerültek, mi is lakást tudtunk venni. Vére láthattuk, hogy ha dolgozunk akkor annak lesz eredménye.

Aztán átéltem 2002-ben hogy az mszp-szdsz visszajuthatott kormányra. ahogy sorra elvettek mindent amit előtte a családok kaptak. Átéltük hogy ismét nem jó magyarnak lenni, mert a saját miniszterelnökünk is a románokkal koccint ünnepelve Erdély elcsatolását, hogy a külügyminiszter szerint a magyaroknak az a dolga, hogy merjenek kicsik lenni és szó nélkül kell elfogadni azt amit a "nagyok" utasításba adnak az unióban. Átéletem ahogy egyre tűnik el a pénz, megfélemlítik, megfenyegetik azokat akiknek más a véleménye. Hogy eljön egy olyan tavasz, amikor Magyarországon leköpnek csak mert magyarként kokárda van rajtad március 15. után is.

Aztán hallottam az őszödi beszédet. Láttam amint a felháborodott, becsapott emberek hiába követelik a hazug, csaló miniszterelnök azonnali lemondását. Majd láttam amint békés tüntetők ellen vezényelték a rendőröket, hallottam amint testvérem elmeséli hogy figyelmeztetés nélkül rálőttek könnygázzal csak mert pont haza szeretett volna menni Budapest egyik utcáján.

Átéltem azt ahogy megint egyre több a munkanélküli, az emberek - én is és a párom is - egyre jobban féltettük a munkánkat mert el kell tartanunk a családunkat. Ahogy a devizahitelesek egyre nagyobb bajba kerültek, a miniszterelnök meg bedobta a törölközőt és lemondott hoyg elmenekülhessen a választási vereség elől. Majd átéltem ahogy az új miniszterelnök minden idők legnagyobb hitelét veszi fel csak hogy ne menjen csődbe az ország, vállat vonva széttárja a karját, és azt mondja a sok tízezer devizahitelesért csak annyit tud tenni az ország, hogy megkéri a bankokat ne tegyenek már mindenkit adósrabszolgává és földönfutóvá.

Aztán megint átélhettem egy újabb Orbán kormány megalakulását. Azt hogy olyan bajból tudták kihozni az országot, amibe a görögök beleroppantak, és közben az első lépésük az volt hogy újra támogassák a családokat. Átéltem hogy ismét jó lett magyarnak lenni, ismét épült az ország, ismét fejlődtünk, ismét több lett a munkahely és jobbak lettek a bérek.

"Ti miért a Fideszt tarjátok legalkalmasabbnak a kormányzásra?"

Mert a kínálatból ők a legalkalmasabbak.

2021. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
Magyarázd már el mi a trágár a 2es hozzászólásban? Ha neked ez trágár, akkor bayert meg a társait utálhatod ám rendesen.
2021. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Te "tankcsapda89" ne írogass privát üzeneteket, ide írj ha valami kínod van.
2021. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
4# a devizahitel probléma nem oldódott meg. Attól még hogy átváltotta forintra igen magas árfolyamon úgy, hogy beismerte közben, hogy a bankok igenis átejtették az embereket az nem volt jó megoldás.
2021. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Alacsony SZJA.

Pénzügyi stabilitás, kordában tartott hiány.

Leszorított munkanélküliség, segély helyett munka.

Magyarország vonzó befektetési célponttá vált, új munkahelyek létesültek a magánszektorban.

Kiemelkedő gazdasági növekedés (Magyarország sokszor top3-ban volt EU-ban.)

Egészségügy rendbetétele, egészségügyi korrupció felszámolása (hálapénz betiltása.)

Magyar érdekek határozott védelme Brüsszelben, túlzott centralizáció elleni küzdelem.

Migránskvóták elleni következetes harc.

Alacsony energiaárak, atomenergiára való ésszerű támaszkodás a napeneriga fokozódó használta mellett.

Genderhülyeségek elleni ellenállás.

Jobboldali magyar sajtó megerősítése, liberális túlsúly csökkentése.

Világszívonalú egyetem Budapestre csábítása.

Korrekt kapcsolatok Oroszországgal és Kínával kölcsönös előnyok alapján, kiegyensúylozott külpolitka.

EU-rekorder oltási kampány, ésszerű zárási és nyitási intézkedések.

Határon túli magyarok védelme.

Rezsicsökkentés.

Családtámogatások, gyermekvállalás ösztönzése.

2021. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

"Alacsony SZJA." Úgy érted, hogy cserébe Európa legmagasabb ÁFÁjával szedik be az alacsonyabb SZJA miatti hiányt? Amit ráadásul mindenki fizet, mindegy, hogy dolgozik-e vagy sem, mindegy, hogy minimálbért keres-e vagy alig többet.

"Pénzügyi stabilitás" Úgy érted, hogy évi 4-5%-os infláció és folyamatosan gyengülő forint annak ellenére, hogy nem volt gazdasági válság?

"Magyarország vonzó befektetési célponttá vált" Úgy érted, hogy milliárdokkal támogatják a multikat, miközben meg azt kommunikálják, hogy a gonosz multik kiviszik az országból a pénzt?

"Egészségügy rendbetétele" Úgy érted, hogy hónapos, éves várólisták, orvos és nővér hiány, kivándorló orvosok?

"Magyar érdekek határozott védelme Brüsszelben" Úgy érted, hogy az Európai ügyészség megvétózása, Kína elítélésének megvétózása, a gender szó használatának megvétózása (ez utóbbi különösen fontos ám)?

"Migránskvóták elleni következetes harc" Ami nem is létezik? [link]

"A menekültek EU-n kívüli országokból történő áttelepítése mindig is önkéntes alapon történt, és ez így is marad."

"Alacsony energiaárak, atomenergiára való ésszerű támaszkodás" Úgy érted, hogy hatalmas orosz hitel felvétele egy korszerűtlen erőmű megépítésére, aminek a megfelelője az átadása után Fehéroroszo-ban rögtön meghibásodott, majd újra meghibásodott? És amit el se kezdtek még építeni, de a felvett hitelt már törlesztik?

"Genderhülyeségek elleni ellenállás." Mármint a "gender" szó használatának megvétózása? Ez ám a nagy ellenállás :)

"Jobboldali magyar sajtó megerősítése" Szóval a nemfideszes sajtó felvásárlása (hírtv, index)? Vagy megszüntetése (nol)?

"Világszívonalú egyetem Budapestre csábítása." Magyar pénzből, kínai hitellel, kínaiaknak, kínaiak által építve egy kommunista ideológiát is tanító iskola egy diktatúrából, ahol koncentrációs táborokba zárnak embereket és pontozzák a többit, hogy mennyire viselkedik a kommunista pártnak megfelelően?

"Korrekt kapcsolatok Oroszországgal" Mármint az ország eladósítása, szinte széteső metró vásárlása rekord drágán és a fent említett hatalmas kínai hitel felvétele a kínaiak vasútjára meg iskolájára?

"ésszerű zárási és nyitási intézkedések." :DDD Ezt te se gondolhatod komolyan :DD

"Határon túli magyarok védelme." Mitől? Hogyan?

"Rezsicsökkentés" és a szolgáltatók, az infrastruktúra tönkretétele, plusz világpiaci árnál magasabb gázár?

"Családtámogatások" Mármint az ingatlan árak rekord magasra tornászása?

2021. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
9-eske, a kérdés az volt, ki miért szavaz a Fideszre, nem ócska hazugságok idepötyögése. Ha te nem szavazol, akkor fröcsögj máshol.
2021. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!