Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kormány miért nem épít...

A kormány miért nem épít bérlakásokat hogy ne kelljen az embernek hajléktalanszállón laknia vagy egy albérletben több idegen embert kerülgetnie?

Figyelt kérdés
Én albérletben lakok de többen vagyunk mert egyedül senki se tudná fizetni a lakbért és a rezsit.Mint a munkahelyeken,itt is megy a másik lakótárs kibeszélése a háta mögött.Jó lenne egy kicsit egyedül lakni valahol,de annyit nem keresek.Ha már a kormány nem tudja jelentősebben emelni a minimálbért legalább építene bérlakásokat ahol az ember egyedül lakhatna 30 ezer plusz rezsiért.Annyit még talán kibírna.Az irodaházak meg ott állnak üresen.

2021. szept. 24. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Nem kell elköltözni a szülői házból ez a megoldás.
Hiány szakmát kell tanulni és akkor lehet egyedül lakni.
Ki kell menni külföldre nem itt szenvedni ezért a pár forintért
Egy kormányváltás után meg fog oldódni ez a probléma
15 szavazat
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Jó lenne egyedül lakni valahol,azt csinálhatnék és akkor amikor akarok.De ez így csak álom fog maradni:(
2021. szept. 24. 13:56
 2/29 anonim ***** válasza:

Azért mert nézd meg az un belvárosi bérlakásokat.


Felépíti a kormány valamelyik havercege 5* annyiért. Fenntartananak egy bizottságot / hivatalt aki a jogosultságot bírálja el, aki a dijbeszedessel foglalkozik stb természetesen közszféra hatékonysággal 5* annyi foosztalyvezetovel meg miegymassal mint indokolt lenne.

Aztán egy épülettel vannak karbantartási munkák...


Minden kormány 4 éves ciklusokban gondolkodik, előbb utóbb valamelyik privatizalna mert az állam rossz gazda (és addigra elég lesz ránézni ezekre a bérlakásokra, ahová szabadúszó riporterek mennek majd riportot készíteni hogy villany nélkül élnek parketta nélküli szobákban 8 tagú csaladok úgy hogy egy lavór a fürdőszoba) és vége.


Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem igazságtalan a jelenlegi ingatlanhelyzet, sőt Pesten esélytelen lenne nekem is lakást vásárolni, és én is inkább laktam idővel idegenekkel mint apu-anyunal, de szerintem inkább a lakáshoz jutást kéne támogatni az egyedülállók számára is elérhető formában.

2021. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hitelt sem tudok felvenni ilyen kevés fizetés mellett.Kutyaszorítóban vagyok.
2021. szept. 24. 14:02
 4/29 anonim ***** válasza:
A bérlakások építése, fenntartása nagyon sokba kerülne (a hozzátartozó hivatalokra és a karbantartásokra gondoltam) . Az államnak olcsóbb ha nem vagy keveset épít. Az állam szemszögéből nézve. Ha bérlakást épít az drága és a bérlőtől nem kér piaci árat. Ha nem épít akkor te elmész jobb esetben egy albérletbe szerződéssel ami adóbevétel az államnak, azaz az állam nem rak bele pénzt és mégis van bevétele belőle.
2021. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
De az államnak azt is nézni kéne hogy nekünk jó legyen nem csak azt hogy nekik.Családalapításra buzdítják az embereket,de ha nincs pénzem bizonytalan a lakhatásom még nő se nagyon lesz nemhogy gyerek.
2021. szept. 24. 14:23
 6/29 anonim ***** válasza:

Jelenleg az állam a dolgozó emberek gyerekvállalását támogatja. Gondolok itt a családi adókedvezményre és egyéb juttatásokra.


Te mint szegény ember nem tudsz gyereket vállalni. Pénzügyileg nem éri meg téged támogatni az állam szempontjából. Helyetted vagy más vállal gyereket vagy bevándorlából oldják meg a népességproblémát.

2021. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Magyar embereket kéne támogatni elsősorban nem a külföldről idejövőket.A magyar emberek kellenének hogy legyenek az elsők.Ez olyan mintha nekem lenne gyerekem és az ételt amit vennék meg átvinném a szomszéd gyerekeinek az enyémek meg éheznének.
2021. szept. 24. 14:47
 8/29 anonim ***** válasza:
Az állam nem jótékonysági intézmény. Amúgy vannak a szoc bérlakások is nálunk az önkormányzat kezeli, hát meg lehet nézni hogy néznek ki átadás után 1 évvel. Totál lelakva, ráadásul sokan a rezsit se fizetik rendesen, felújítani, de még állagmegóvásra sincs pénzük akik ott laknak. Aztán odaszülnek 2-3 kölyköt már kitenni se lehet őket, és nem csak bizonyos ember típus csinálja, hanem fehér magyar emberek is.
2021. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

8: Alapvetően az állam de, jótékonysági azaz szociális intézmény! Társadalmi feladatokat lát el, nem csak azért van hogy növelje a gdp-t (jelentsen az bármit)

De amúgy igaz amit írsz.

2021. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen pártfüggetlenül: miért kéne bármelyik kormánynak is kvázi ingyen lakást biztosítania bárkinek?


Ki dönti el, hogy ki kapjon? Mert akkor ennyi erővel mindenkinek alanyi jogon járna, mind a tízmillió embernek.


Ennyi erővel nem dolgozom keményen, csak vakarom a seggem és majd a kormány alámrak egy lakást vagy házat, nem?

2021. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!