Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted milyen államforma...

Szerinted milyen államforma kéne a jelenlegi helyett Magyarországon?

Figyelt kérdés

* - Ők maguk között fogják elosztani a titulusokat (miniszterelnök, köztársasági elnök, polgármesterek, stb.), viszont egy párt csak egyszer lehet hatalmon.

** - Annyi különbséggel, hogy nem "Mágiaügyi," hanem "Magyar" Miniszter lesz.


Válaszba megindokolhatod miért, vagy akár új ötleteket is felvethetsz, ha egyik sem tetszik.



2021. dec. 9. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Én olyan magyar királyságot szeretnék, amilyen Szent László vagy Nagy Lajos idején volt...
2021. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Én csupán két dolgot változtatnék a jelenlegi rendszeren: a választási rendszert és a "kétharmadozást".


Magyarországon gyakorlatilag a rendszerváltás után már egyből világossá vált, hogy a választási rendszer nem arányos. Azóta a Fidesz csak még aránytalanabbá tette a rendszert.


Az egyéni körzetekkel az a baj, hogy az egyfordulós mivoltuk miatt mindig a legnagyobb pártnak kedvez. Ez hosszú távon mindig, mindenhol kétpártrendszert eredményez. Most is ezt látjuk az ellenzéki összefogással: ha nem fognak össze, a Fidesz simán behúzza az egyéni körzeteket. 2018-ban is rengeteg körzet volt, ahol a nyertes jelölt a szavazatok felét se érte el, sőt, néhány helyen 35-40% közötti eredménnyel lettek a parlamenti képviselők megválasztva. Ez szerintem teljesen nonszensz: 35%-al ne lehessen az elérhető mandátumok 100%-át megnyerni.


Szerintem sokkal jobb lenne, ha az egyéni-listás szavazás helyett egy listás szavazás lenne, ahol a régiók vagy megyék lakosságarányosan kapnának mandátumokat, és a szavazók helyi listákra szavaznának. Így megőrizné a rendszer a helyi reprezentatív mivoltát, viszont a mandátumok arányosabban kerülnének elosztásra. Támogatom továbbá azt is, hogy skandináv mintára lehessen a listán közvetlenül a jelöltekre is szavazni, ne csak a listára egészben.


A kétharmadozással az a baj, hogy sajnos a jelenlegi kormány nagyon csúnyán visszaélt vele. Teljesen abszurd dolgok vannak kétharmaddal védve, pl. az egykulcsos SZJA, ami gyakorlatilag kormányzásképtelenné teszik a későbbi kormányokat, ha nem lesz kétharmaduk. A kétharmados törvények helyett én inkább népszavazást szeretnék: mindenhez, amihez jelenleg kétharmadra van szükség, az menjen népszavazásra, ahol legalább 50%-os részvétel és elfogadási arány mellett lehessen elfogadni a javaslatot (persze csak miután az országgyűlés is elfogadta, legalább feles többséggel).

2021. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%
Kommunizmus.
2021. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Én olyan magyar királyságot szeretnék, amilyen Szent László vagy Nagy Lajos idején volt..."


Most mondanám hogy könnyű dolgod van, mert ott van Észak-Kora, csak hát oda nem kapsz vízumot.

2021. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akik középkori időkbe és b*szem b*szom királyságokba vágynak vissza, azoknak javaslom Észak Koreát vagy Afganisztánt.
2021. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 A középkori királyságok nem úgy működtek, mint Észak-Korea.
2021. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Idióta jobbágyok.
2021. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!