Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ellenzékiek! Miért is kéne a...

Ellenzékiek! Miért is kéne a Fidesz ellen szavaznom?

Figyelt kérdés

Itt folyamatosan le hülyézik azokat, akik a fideszre szavaznának. Ám azt egyik okos tolyás sem tudja megmondani, hogy pontosan mi várható, ha például MZP-re szavaznék. A tapasztalatom szerint a baloldal csak elvett és semmit, de semmit sem adott. Hát itt a lehetőség, hogy meggyőzzétek a fajtámat a józan paraszi ésszel, hogy miért is szavazzunk balra!

Az az érv, hogy csak így lehet megbuktatni Orbánt elégtelen.

Na hajrá!



2022. jan. 23. 09:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Az oktatás nagyon is összefügg a politikával, mert a politika diktálja az oktatást, ők diktálják mi lehet a történelem könyvben és mi nem. Én emlékszem, amikor irodalomból érettségiztem egy dolgot kértem, hogy ne kelljen húznom József Attilát. Bemagoltam ez tény, de emberileg az a figura meg úgy a költők legjava egy nulla volt. És pont azt húztam. Emlékszem a magolás következtében jól sikerült volna a szóbeli, de a végén az elnök megkérdezte önálló véleményemet József Attiláról. Elmondtam neki, hogy nem tudok példaként és ikonként tekinteni olyan emberre, akit régen a szegénység bűnre (lopásra) sarkallt, és a vasútállomásról lopta a szenet, utána pedig a jólét következtében, mert még így is elismert lett, vonat elé ugrott. Mondtam, hogy nagyon csalódott vagyok, hogy ezt kell tanulnom, és ezt kell példának tekinteni. Az osztályfőnököm volt a magyar tanár, csórit kiverte a víz. Nem számított, hogy ilyen kemény véleményem lesz bár én órán is hangot adtam ennek. Csak azért voltam mindig 4-5 irodalomból, mert magoltam. Szóval leintették a vélemény nyilvánításomat, és kaptam érte 3 büntető pontot, mint utólag kiderült az osztályfőnököm elmondása alapján. Ettől függetlenül a magyar érettségim 70% és nyugodj meg elhallgattatnak.
2022. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Látod 14-es kimondtad a lényeget:

"Ha ellátást szeretnél az meg 30.000től indul magánba."

és az ellenzék magánosítani akarja ezt, mert az üzlet.

2022. jan. 23. 10:20
 23/47 anonim ***** válasza:

#9 Miért raksz be ennyire nyilvánvalóan hazug kamu képet?

legalább minimálisan utána nézhettél volna mielőtt így lejáratod vele magad.

A 13. havi nyugdíjat bejelöli 2002-re a Medgyessy kormány idejére, miközben a legelső 1 HETI részlete csak 2003-tól járt a nyugdíjasoknak, az első teljes 13. havi nyugdíjat csak 2006-ban kapták meg. 2008-ban pedig már maximalizálták az értékét, már akkor csökkentették a kifizetéseket, nem kapta meg mindenki a neki járó teljes havi nyugdíjat. Ahogyan a nyugdíj mellett munkát vállalóknak összevonták a keresetét a nyugdíjával és így magasabb jövedelmet figyelembe véve adóztatták meg a keresetüket.

Ahogy 2006-tól közel 200 ezer fővel csökkent a közgyógyellátásra jogosultak köre, a frissen nyugdíjba menőknek 2007 után a megváltozott nyugdíjszámítás miatt kevesebb lett a nyugdíja. a nyugdíjszámítási módszerek

A 13.havi nyugdíj mellé viszont megkapták az emberek a nyugdíjkorhatár emelését, a nyugdíjak reálértékének csökkenését is.

2022. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
82%

#17

Szóval azzal, hogy a tanári fizetés szar, csak kedveznek, a tanári pályának, mert így csak az igazán elhivatottak mennek tanárnak?


Ahogy apám is mondta, ne legyél hülye fiam!


Az ember úgy működik, hogy ahhoz hogy motivált maradjon kell motiváció, és eredmény is.

Nem tudom melyik világban élsz,de jelenleg a tanárok a társadalom alján vannak, és semmikép sem tekintik magukat istennek.


Azért mert nem a gyárban dolgoznak, még munka amit tesznek, hadjuk már ezt az eszméletlen primitív hozzáálást, hogy az a munka ha a bányában dolgozol, minden más pnciság.

Egy tanár napi több mint nyolc órát tölt tanítással, ami önmagában megterhelő, a gyerekek sem angyalok, és sem voltam diákként könnyű eset.

Ezután még othon fel kell készülnie a következő napokra, dolgozatot javítani, hogy egyébb a szakmához tartozó elfoglaltságokról ne is beszéljünk.

Egy tanár jóval többet dolgozik mint egy gyári melós, mégsincs megfizetve.


Én szívesen mentem volna tanárnak, de ilyen fizetések mellett inkább választottam egy másik általam kedvelt munkát amivel lazán meg tudok élni.

2022. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
69%

#22

De az hazugság, hogy magánosítani akarja a kórházakat az ellenzék, ilyet sosemmálított, csak a fidesz hazudja ezt. 😅😅😅

2022. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
93%

#19 "Azt hittem nekem szimpatikus egyedül a fidesz, mert ha pártpolitikáról volt szó, az ellenzék volt bekiáltás alapján az etalon, és meg sem mertem szólalni. "

Most 6 éve dolgozok ugyanazon a helyen és először a 2018-as választás után volt, hogy az egyik kollégám óvatosan, hogy más ne hallja, megkérdezte tőlem, hogy jól gondolja-e hogy előző este én is nagyon örültem a fidesz győzelmének, mint ő. Több éve dolgoztunk együtt, de csak azt lehetett tudni, hogy ki jobbikos és ki ballibes, mert ők hangoztatták a véleményüket. A többiek csöndben maradtak, mert amint valaki nem értett egyet valamivel amit az ellenzékiek mondtak, máris mocskolódás indult be ellene.

Erre van képük azt mesélni, hogy itt a ballibek vannak megfélemlítve, elnyomva.

2022. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
74%

#22

Nem ciki, hogy öt perc sem lenne leelenőrizni MZP interjúját, amit a fidesz felhasznált az ellen kampányhoz?

Konkrétan szó sincs magánosításról, a FIDESZ bűntetlenül hazudik.

2022. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
18%

#25 "De az hazugság, hogy magánosítani akarja a kórházakat az ellenzék, ilyet sosemmálított, csak a fidesz hazudja ezt. "

Mivel konkrétan MEGTETTÉK amikor kormányon voltak és azóta se mondanak mást, így nem az a hazugság, hanem az, hogy ne akarnák magánosítani az egészségügyet.

2022. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
34%

#28

Az nem tűnt fel, hogy már rég nem ugyan az az összetétele az ellenzéknek.

A kormány még mindíg csak Gyurcsánnyal tud érvényesülni, és Gyurcsány tényleg a rákfenéje volt az országnak, de ideje lenne ha továbblépnénk, és nem viselkednénk egy fülét farkát behúzó gyáva kutyaként, aki a gazdi mögé bújik, ha csak a szél fúj.

2022. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Emlékszem, amikor az MSZP volt az adóbevallás egy kész agyrém volt. Tavaly 2 kattintással elintéztem az ügyfélkapun.

Ja, Ügyfélkapu? Az MSZP-nek meg sem fordult ilyen a fejében. A NAV vagyis akkoriban APEH irodájánál kígyóztak a sorok. Úgyanez volt amunkaügyi központban is. Havonta egy délelőt elment a lejelentkezéssel. Akkoriban huzamos ideig munka nélkül voltam, kilátástalan volt a helyzet. A Balatonon dolgoztam egy nyarat a vendéglátásban 58 nap egyhuzamba napi 14 órát. Aztán megtehette a vállalkozó, hogy mindezért adott netto 150 ezer forintot. Szakácsként. Ma már ez elképzelhetetlen. Nem kamuzok, én csak a tapasztalataimról beszélek. Később havi 90-et kerestem egy pizzériában heti 6*12 órában. ez még 2008 mindig. Aztán átmentem a faiparba fél év munkanélküliség után. Emlékszem az első munkanapom 2010 junius 1. volt. A főnök irodályában a számítógépen a háttérképen Gyurcsány volt bilincsben. Tudtam, hogy jó helyen vagyok. Megjegyzem a fizetésem szépen emelkedett az azt következő években. Igen, sajnos az árak is emelkedtek, de sok szempontból kényelmesebb ma magyarországon élni, mint anno.

Házasottam, Csok-os lettem, mertem gyermeket válalni, majd elváltam, bár ez utobbinak sok köze nincs a politikához. viszont a gyerekeim jövője biztosítva van, még ha külön élek is tőlük.

Tehát elértem, amit el akartam. De ezek mind elképzelhetetlennek tűntek az MSZP politikája alatt. Aztán, ahol most dolgozom, ott is emelkedik a bérem. Benzin árával is elégedett vagyok. Főleg, ha azt nézzük, hogy hogy alakult Gyurcsányéktól napjainkig. Csökkent is és növekedett, de elfogadható.

Minden lehetne olcsóbb és a bérek is lehetnének magasabbak. De ha a fizetéseket viszonyítjuk a benzin árához, akkor jobb a helyzet, mint 2010ben volt. Amblock jobb a helyzet mindennel ha a fizetésekhez hasonlítjuk, kivéve az ingatlan árakat. Viszont, azok a családok akik az elején CSokoztak, azok megduplázták az ingatlanvásárlásba fektetett vagyonukat. Igazából nem panaszkodom a végeredményt tekintve, holott a magyar átlagkereset alatt van a bérem. De ez nekem így jó volt eddig.

Ezek saját tapasztalatok és hasonlókra számítok továbbra is a kormánytól.

Ja, az MSZP és a FIDESZ alatt is munkanélkülivé váltam és volt lehetőségem képezni közben magam. Közben kaptam mellé keresetpótló támogatást. Viszonyítva az árakhoz itt is éreztem, hogy utóbbi esetben barátságosabban alakult az anyagi helyzetem. Ez szintén saját tapasztalat.

Tehát ha én érzékelem a javulást, akkor nem értem, hogy miért is az ellenzéket válasszam.

2022. jan. 23. 11:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!