Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Előfordulhat az a helyzet,...

Előfordulhat az a helyzet, hogy bár Budapesten tárolni fog az ellenzék, de vidéken labdába sem rúgnak és ez jóval nagyobb arányú lesz, mint, amire számítanak?

Figyelt kérdés
Indokolnátok is a véleményeteket?

2022. febr. 21. 08:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Vidéki vagyok és vidéken mindenki ellenzéki. A fideszt borzalmasan rühellik, mert mindent ellop.
2022. febr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kb ez lesz a helyzet!

Az 1# es lehet, hogy valamelyik vidéki ellenzéki fellegvárban él, de amúgy összességében vidéken abszolút NEM az ellenzék a favorit.

Az lesz, hogy Budapesten összességében nyer az ellenzék, vidéken még nagyobb arányban a Fidesz....és lesz kb 110-120 mandátumuk, tehát nem lesz kormányváltás.

2022. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk egy kis településen az egész önkormányzat csak fiatal nőkből áll, és mind vérfideszes.

Csak néztem, amikor láttam a face-n.

Bár a makizaj családipótlékos okossága után még a maradék vidéki ellenzékesből is orbán-fan lesz. Elképzelték hogy fest majd 4 év múlva a 600 fős falunk....

2022. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tobas ***** válasza:
85%

Azért sok helyen eddig is csak azért lejtett vidéken a pálya a Fidesznek, mert az ellenzék töredezett volt. A 2019-es önkormányzati választások előtt vidéki nagyvárosokban is azt nyomták, hogy mennyivel vezet a Fidesz, esélytelen itt bármilyen ellenzéki jelölt, aztán sorra vesztetek. Addig verhetetlennek tűnő Fidesz sorra veszített és van ahol nem kicsit. Nem csak nagyobb városokban, de több faluban is.


A jelenlegi nagy pénzosztás is a nehéz gazdasági helyzetben nem arra utal, hogy fényesen látják a választást a Fidesz házon belüli felméréseken.

2022. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Vidéki vagyok. Itt azt se tudják az emberek hogy van ilyen hogy összefogás, fogalmuk sincs arról hogy MZP, MárkiZay, ez egy átlag itteninek nem mond semmit. Csakúgy mint az Összefogás, stb.

Itt vidéken van Orbán (Fidesz), Gyurcsány (teljes baloldal) és Jobbik (meg Mi Hazánk)

Na most mióta a Jobbik belépett ebbe az Összefogásnak csúfolt valamibe, azóta az átlag itteni ember nem hall róla, ezért a Mi Hazánkra szavaz

Azok akik 30 éve MSZP szavazók voltak, most nyilván Gyurcsányra szavaznak

Mindenki más Fidesz szavazó.

És lehet ítélkezni meg sárt dobálni, de egyszerűen arról van szó hogy a szuper Összefogás kampánya annyira béna hogy még megismertetni se sikerült itt senkivel ezt az egészet. Megjegyzem mellesleg, hogy napi szinten próbálok tájékozódni, de nekem se 100% világos hogy mi ez... ki van benne épp, hogy viszonyul az egészhez Gyurcsány, mik a céljaik a vidékkel. Egyet tudok hogy leváltanák Orbánt, de "ezt én is mondhatom". Mert hát gondolkozzunk egyszerű vidéki ember fejével: ha valaki azt mondja hogy leváltja Orbánt, és rá szavaz a többség, akkor tényleg leváltja nem? De akkor ez nem igéret, hanem tény. Mit igérnek akkor? És ha ez nincs benne a kampányukban, mégis hol fog egy átlag vidéki ennek utánanézni? Egyártalán miért nekünk kell erre plusz erőt befektetni ha ők milliárdokat költenek kampányra? Amiből felhúznak egymás mellé 10 óriásplakátot, hogy "Orbán hazudik". Na ne mondják... Ezért érdemes volt milliárdokat elkölteni. Ezt mindenki tudja, a Fidesz szavazó vidéki épp úgy mint a balos, viszont emiatt nem fog átszavazni senki. Vidékre nem elég a demagógia, ide tettekre is szükség van.

2022. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Az összefogás vezetői már tudják, hogy ez a hajó elment, csak hát nem mondják ki.
2022. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A régi jobbikos szavazók, ami 1 millió fő, eléggé boríthatják ezt az elképzelést szerintem. Pláne vidéken, ahol mindenhol szinte a 2. erőként debütáltak. Nem hiszem, hogy az ő párt preferenciájuk az ellenzék lenne. Bár nem tudom, de így gondolom.
2022. febr. 21. 10:03
 8/18 A kérdező kommentje:
4-este reflektáltan.
2022. febr. 21. 10:04
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: a régi Jobbikosok háromfelé oszlanak:

Mi Hazánk, Jobbik (Összefogás) és Fidesz


Az arányokat nem tudom, de sok Jobbikost ismerek/ismertem, és most erre a 3-ra fognak szavazni

2022. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tobas ***** válasza:
0%

"Vidéki vagyok. Itt azt se tudják az emberek hogy van ilyen hogy összefogás, fogalmuk sincs arról hogy MZP, MárkiZay, ez egy átlag itteninek nem mond semmit. Csakúgy mint az Összefogás, stb."


Melyik megyében van ez? Nálunk Heves megyében jöttek aláírni a környező falvakból is szép számmal.


"Nem hiszem, hogy az ő párt preferenciájuk az ellenzék lenne. Bár nem tudom, de így gondolom."


Azért változó, de vannak olyan körzetek, ahol a volt jobbikos csak negyede támogatja a mostani jelöltet és a baloldaliak ugyanúgy akkor már meg van.


Másik dolog, most ott van a Mi Hazánk, ami jelenleg a legjobb dolog, ami az ellenzéki összefogással történhetett.

2022. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!