Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért vannak sokan kiakadva a...

Miért vannak sokan kiakadva a lakásárveréseken amiket a végrehajtók viteleznek ki az adósok vagyonából?

Figyelt kérdés
A végrehajtás és árverés a letelepült azaz civilizált életforma velejárója volt miután egy népcsoport nomadizálását abbahagyta. A fizetetlen kölcsönkérések gazdasági kárt okoztak azoknak akik kölcsönt adták, az ilyen embereket le kellett állítani valahogyan. Erre találták ki a dobraverést már az ókorban. Árpád-korban is aki mindenkitől kölcsönkért, de nem tudta azt megadni, egy türelmi idő után dobraverték a házát és vagyonát. Meglepő, de m Rákosi és Kádár alatt is léteztek ingatlan árverezések és kilakoltatások. Sokan meg úgy tesznek mintha ezeket most vezették volna be Magyarországon....

2022. jún. 23. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom én se, fizetni kell a törlesztőt meg a lakbért és ennyi.
2022. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Sem Rákosi, sem Kádár alatt nem árvereztek el lakásokat! Rákosi államosította. Kádár idejében pedig senki nem kerülhetett utcára.

Ma viszont lehet, hogy elvesztette az állását, vagy meghalt, beteg lett az egyik fél és ezért nem tudja fizetni a 10-15 évvel ezelőtt felvett hitelt. A Bank pedig magas kamatot számít fel,és a végrehajtók is drágán "dolgoznak".

2022. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rákosi alatt is magántulajdonban volt a legtöbb lakás és ház. Kádár alatt megnövekedett az állami tulajdonú panelházak aránya, de még így is a magántulajdonú lakások voltak többségben.


Itt van az ingatlanárverésekről egy Rákosiék által hozott törvény: [link]

2022. jún. 23. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Éltem már Rákosi alatt is. Ezért tudom. ho9gy nem árvereztek el lakásokat. Kádár idejében ha véletlen elárvereztek egy lakást (vagy kisajátították) a lakóknak biztosítottak másik lakást. Sőt! Szüleim házát kisajátították, és a kártérítésből levontak nyolcadrészt azért, hogy a lakó tudjon lakást szerezni.
2022. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaja éltél persze csecsemőként. Nem vagy jogtörténész sem. A Rákosiék kommunista parlamentje még egy durván szigorú törvényt is hozott a kilakoltatásról, és az árverések megkönnyítéséről. Miét tudhatnád te ezt....
2022. jún. 23. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert sok esetben nem jogszerűen járnak el. Példa, a barátom évekkel előbb késett 3 napot a törlesztéssel. 4 évig semmi, majd végrehajtó, hogy viszik a házat. Még szerencséje, rokonságba volt neki ügyvéd. A pénzintézet annyit nem mondott, bocs tévedtünk. Végül az is kiderült, hogy ki nézte ki magának a házat. Nekem pár hold földel volt hasonló, a földhivatalban simán szemembe hazudták, hogy én voltam bent intézni a papírokat. Ez ma magyar országnak nevezett földdarab.
2022. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csecsemőként éltem Rákosi alatt, 16 évesen már dolgoztam. Most 88 éves vagyok.
2022. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egy 18 éves belpesti újbalos vagy.
2022. jún. 24. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon tévedsz! Vidéki vagyok és 1951.ben már dolgoztam. 1953-ban már a városi Adóhivatalnál voltam könyvelő. Most nincs időm hosszabban írni, de ha érdekel, kor majd írok erről az időről.
2022. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A valóság: 1991-ben születtél Újlipótvárosban.
2022. jún. 26. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!