Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg indokolatlan a rezsiár...

Tényleg indokolatlan a rezsiárak emelése és csak kamuzik a kormány hogy pénzt szedjen be a lakosságtól valami ürüggyel?

Figyelt kérdés
Sok olyan írás/videó terjen ami szerint a gáz világpiaci ára még csökkent is, ráadásul mi megállapodtunk Putyinnal amúgy is. Az elekromos áram szintén kamu, megtermeljük Pakson olcsón, még adunk is el külföldre. Mi az igazság?
2022. júl. 16. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy a sok szankció hatásának árfelhajtó hatása volt.

A villanyt én sem értem, tényleg ott van Paks.

Olvasgattam, hogy az olcsó gáz, már a választások előtt is egy ordas nagy kamu volt, és szerintem most már az oroszok is csuklóztatják ov-t.

De a lényeg, amiről Toroczkai már annyit beszélt, miszerint a globális vállalatok, akik tényleg nyertek a covidon, miért nincsenek megadóztatva?

Szerintem itt kellene kezdeni a költségvetés pótlását, nem pedig a kisembereken behajtani.

Mondjuk azért egy kis kárörvendő mosoly van az arcomon, hogy a 3 millió agymosott birkának is a zsebébe kell nyúlnia, mert konkrétan átb@szta őket a gazdájuk.

2022. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Itt a legmagasabbak a fizetésre kiszabott adók (szinte) és mi vagyunk a legolcsóbb melosok,az agyonadoztatott fizetesed aztán a legmagasabb áfa % terhelt cuccokra koltod.Persze emeljék,de terheljék úgy hogy élni is maradjon pénzed.De ma bemész a boltba és a semmiért is 10-20e Ft blokkal jössz ki,az infláció magas,a bérek meg január óta nem lettek magasabbak,most még majd elég lesz a 16 fok alváshoz és 18-20 fok is elég a nappaliba (mi 22 fokon szoktuk tartani és már pulcsiba vagyunk) a többi szoba 17fok szokott lenni,de így is emelt lesz.Ja..nem tetszik.
2022. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

Adunk el áramot külföldre, de emellett többet veszünk külföldről mi... 😃 ennyit paksról


Jelenleg mi is a világpiaci árhoz közeli áron vehetjük a gázt, a hirtelen változások ennek szólhatnak. Sajnos a szerződés titkos, csak Viktorék és Putyinék ismerik, így csak találgatni lehet, de óriási a baj, ha ilyeneket kell tenni... itt csődközeli állapot van éppen!! Pénz kell az államnak, AZONNAL!! Viktorék 12 éven keresztül felelőtlenül gazdálkodtak, így mi lehetünk az első ország ami megroppanhat a válságban, akár a háborús Ukrajnát is megelőzhetjük...

2022. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!