Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Gyurcsány is ennyire belepofáz...

Gyurcsány is ennyire belepofázott a mindennapjainkba?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Legalábbis Gyurcsány idejében nem lett volna betiltva az elfbar, nem csak egy bizonyos réteget támogatott, hanem próbált mindenkit megszólítani, nem volt ekkora cigánybűnözés, amit persze Orbi segélyekkel old meg, stb.
2023. jan. 5. 10:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
28%
Nehéz betiltani valamit, ami még nincs. Most sem egyféle réteg van támogatva. Az alacsony SZJA mindenkinek jó, a rezsicsökkentés is, az áfacsökkentések is stb-stb.
2023. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

,, Most sem egyféle réteg van támogatva.,, Háát én hónap végén majdnem éhen halok a kollégiumban, DE! legalább a 80 éves nyuggereknek mindig van csirkefarhát a hűtőben:)


vagy épp 5,5 év múlva végzek az egyetemen, és beállok dolgozni, DE! a másik ember csinált 3 gyereket, aztán jól elvannak.

2023. jan. 5. 10:13
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
Na pl a fiatalok SZJA kedvezménye pont neked szól. Ostoba hőbörgés helyett köszönd meg szépen. 18 évesen egyébként miért kéne hogy bárki is gazdaggá tegyen téged? Előtted az élet, tedd magad gazdaggá. Amúgy csirkefarhátos nyugdíjasokra irigykedni elég proli dolog.
2023. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

SZJA mentes vagy

18 éves vagy, egyetem mellett nyilván nem marad hónap végén pénzed.


Egyéb felvetés?

2023. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%

Gyurcsány idejében nem volt elfbar, nem volt mit betiltani.

gyurcsányod idejében az cigizett aki akart, azt szívott amit akart és ott ahol akart.

Az éttermekben ott ültek a dohányosok mindenki között cigarettázva. Az iskolákban, óvodákban ott cigarettáztak a pedagógusok a gyerekek között. A munkahelyeken ott cigiztek az irodákban, bárhová mentél a dohányosok ott szívták a cigijüket melletted. EZT változtatták meg Orbánék a nemdohányzók védelmére hozott intézkedéseikkel, aminek köszönhetően ma már a gyerekeknek nem is kell cigarettázással találkoznia ha a szülei nem dohányoznak.

Az elfbar egy éppen olyan káros dolog (ha nem rosszabb) mint a cigarettázás. A korlátozása nem véletlen, pont azok érdekében történik akik használni akarnák. nem tudom felfogni hogy miért jó ha szándékosan juttatsz mérgeket a szervezetedbe miközben semmi élvezeti hatással nem bír ez a tevékenységed és egy rakás pénzedbe kerül. Miért kell egyáltalán belekezdeni? Miért nem veszel ezen a pénzen magadnak egy jó nagy pizzát, egy szuper mozijegyet vagy egy számítógépes játékot?

Tudod egyáltalán mi van benne? Akkor is jobban járnál ha inkább bedugnád a fejed a kéménybe, az legalább ingyen van.

2023. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

,, Tudod egyáltalán mi van benne? ,, Véééégre valaki bevetette ezt a Joker kártyát.


Egy szál sima cigi füstjében kb 4000 kémiai vegyület van, amiből eddig csak 70 bizonyítottan rákkeltő.


Az elfbar tök jó volt, amíg volt, tudtam bent a lakásban is szívni, elég volt akár egy hétig is, nem volt büdös, nem volt annyira drága, mint egy doboz cigi, ami amúgy kb másfél napig elég, és nem köhögtem tőle állandóan, mint a rendestől.

2023. jan. 5. 10:24
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

#2 "Háát én hónap végén majdnem éhen halok a kollégiumban, DE! legalább a 80 éves nyuggereknek mindig van csirkefarhát a hűtőben:)"

Aki a pénzét elfbarra - vagyis totál felesleges, ártalmas dologra akarja költeni az ne csodálkozzon ha hónap végére nem marad pénze.

Az én szüleim ilyenek voltak. Fizetés, abból visszaadták a kölcsönkért pénzeket, ami maradt azt azonnal cigire meg piára költötték és egy hét után megint nem volt pénz semmire. megint kölcsönkérés ment, hogy legyen miből fizetni a számlákat, kaját venni a gyereknek. Hiába kerestek jól ha soha nem volt egy fillérünk se csak az állandó adósság, pia meg cigi. Közben anyósomék harmad annyi pénzből - tényleg, láttam mennyi volt az ő fizetésük és mennyi anyáméké - házat építettek maguknak, mindig volt pénzük arra ami kellett és soha nem érezték páromék magukat szegénynek, míg én csak ezt ismertem, hogy nincsen semmire soha pénz. Ehhez scak annyi kellett hogy apósom eldobja a cigit amikor megnősült és utána sem piára meg másra költsék ami bevételük volt.

Ne hülyeségekre költsd el a pénzedet, ne másokra irigykedj, hanem kezdj el dolgozni, mint azok akiknek van pénze! 18 éves vagy, már nem kell a szüleidtől várnod hogy eltartsanak. Tanulás mellett is találhatsz munkát magadnak, minden üzletben keresnek árufeltöltőket pár órás munkára is.

2023. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Decemberre rendszeres plazmaadó lettem, azóta jobb a helyzet.
2023. jan. 5. 10:27
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Én egyetemistaként, fősulisként anno szintén kollégiumban laktam

mellette dolgoztam is bőven

nem masszás kádat használtam hanem közös zuhanyzót a folyosón

és akkor nem volt nekünk minden féle adókedvezmény szóval sokkal kevesebbet láttam a bruttó fizetésemből is


Nyilván az egyetemi évek nem a Hiltonról szólnak.

2023. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#9 Szerencsére az életszínvonal jelentősen javult az elmúlt 30 évben, akkor is ha ezt a mai fiatalok nem hiszik el.

Én a rendszerváltás után lettem egyetemista, laktam kollégiumban. Teljesen természetes volt hogy a többségnek nem elegendő a pénze arra amit szeretne és hogy akkor meg kell keresnie ezt a pénzt neki magának. Akár nyári munkával akár korrepetálással, takarítással, fizikai munkával. Ha kellett egy építkezéshez, költözéshez segítség akkor az emberek tudták, elég elmenni érte az egyetemi kollégiumhoz és találnak azonnal embert. bemondták a portán a hangosbemondóba hogy keresnek 2 embert sódert lapátolni és aki magasabb szinten lakott az már akkor sem ért oda időben ha szinte repült lefelé azonnal a lépcsőkön, mert másodpercek alatt rohantak az egyetemisták.

Eltelt pár év és akkor ez már nem volt, hiába szólogatták, egyszerűen senki nem akart menni dolgozni, mert nem volt rászorulva. Ma meg már nevetséges is lenne ha valaki pont az egyetemisták között akarna sóder lapátolásra embert találni, úgy se lennének rá hajlandóak.

Akinek kevés a pénze az nem hisztizzen hanem menjen és dolgozzon! Most van hol és az nem kifogás, hogy keveset fizetnek. A kevés is több, mint a semmi. De persze sokkal egyszerűbb panaszkodni.

2023. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!